Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мнения за форума (т.е. книга за оплаквания и препоръки)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Angelmr написа Виж мнение
    Дори фобите са по-страшни.
    Da...но - за върлите фили всеки който не филосва на тяхното ниво е фоб. Просто те живетя в черно-бял свят, при това буквално черно-бял, без сиво, говейки за Сирия те са баш като ИД - дори умерените изля...русофили са русофоби. Което е забавно защото следвайки повелята на вожда те подкрепят диктатора в борбата му срещу варваризма

    Comment


      ZWQRA написа Виж мнение
      Dinain спести си си лицемерието, и в темата Сирия и тук стана ясно, че който не споделя мнението няма място във форума!

      Така ли ще е само "правилно" убедените имат думата - за опозицията бан?
      Точно така. Затова ти, кало, Валбо, хорнета, ясен, т72 и прочие ги бях сложил в списъка. Потвърждение на думите ми - дракони и магии, черно и бяло...
      "No beast so fierce but knows some touch of pity."
      "But I know none, and therefore am no beast."

      (Richard III - William Shakespeare)

      Comment


        Dinain написа Виж мнение
        Точно така. Затова ти, кало, Валбо, хорнета, ясен, т72 и прочие ги бях сложил в списъка. Потвърждение на думите ми - дракони и магии, черно и бяло...
        В кой списък?

        Comment


          Ще прави клади младежа!
          Засега виртуални, защото толкова му е силичката. :-)

          П.П. Колегите му модератори, спрете го докато е време, че освен себе си излага и вас
          Сънят е слаб заместител на кофеина!

          Comment


            В кой списък?
            Когато се взе решение да се постави съвременния раздел под "особен режим" преди четири месеца (алтернативата вече я описах - и аз бях за нея, но не се прие) трябваше да се състави списък с потребители, които да могат да пишат в раздела - останалите няма да имат това право, като условието бе (както е описано в съответната бележка), че ако някой иска права, но ги няма в момента, трябва да се обърне към модератор и да поиска такива права, след което искането му ще се обсъди и ако никой от останалите няма против включването му, ще бъде включен.
            По подразбиране всички, които имат достъп до "лакърджийския под-форум" получиха достъп за писане там. После Динаин състави допълнителен списък от останалите потребители, които да бъдат включени, после списъкът бе обсъден и това е. След това, когато някой поиска достъп, пак се обсъжда в същата тема. Всичко това става в административния под-форум (тъй-наречената "Управа").
            Това е.

            Comment


              Dinain написа Виж мнение
              Точно така. Затова ти, кало, Валбо, хорнета, ясен, т72 и прочие ги бях сложил в списъка. Потвърждение на думите ми - дракони и магии, черно и бяло...
              Danain прилагате двойните стандарти, вие не търпите различно от вашето мнение, после говориш за черно и бяло ....

              Comment


                gollum написа Виж мнение
                Когато се взе решение да се постави съвременния раздел под "особен режим" преди четири месеца (алтернативата вече я описах - и аз бях за нея, но не се прие) трябваше да се състави списък с потребители, които да могат да пишат в раздела - останалите няма да имат това право, като условието бе (както е описано в съответната бележка), че ако някой иска права, но ги няма в момента, трябва да се обърне към модератор и да поиска такива права, след което искането му ще се обсъди и ако никой от останалите няма против включването му, ще бъде включен.
                По подразбиране всички, които имат достъп до "лакърджийския под-форум" получиха достъп за писане там. После Динаин състави допълнителен списък от останалите потребители, които да бъдат включени, после списъкът бе обсъден и това е. След това, когато някой поиска достъп, пак се обсъжда в същата тема. Всичко това става в административния под-форум (тъй-наречената "Управа").
                Това е.
                Аха. мс.

                А, на каква база е съставен този списък, че ми стана интересно.

                Comment


                  окомерно- активни потребители (брой мнения) плюс филтрация, иначе не мога да си обясня защо аз имам право да пиша там

                  Comment


                    А, на каква база е съставен този списък, че ми стана интересно.
                    Нали го описах? Първоначалната идея беше да се извади списък с всички активни потребители (писали последната година) и след това да се обсъди. Оказа се, че технически е много сложно. След това аз отворих тема, в която Торн и Динаин да представят списъци с хората, които според тях трябва да имат право да пишат в раздела първоначално (вече описах как след това може да се разширява този списък). Те двамата, защото те са заинтересовани от оставането на тези съвременни теми (останалите повече или по-малко бяхме "за" да се ограничат форумните теми по някакъв критерий, било то до 200-та година или по някакъв друг начин). В крайна сметка, за основа на списъка взехме всички, които имат достъп до под-форум "Лакърдийки" (това е един стар почти мъртъв под-форум за разговори по разни теми, до който имат достъп 50-60 потребители (лесно се проверява - гледаш в края на форумите дали виждаш под-фопум "Лакърдийки" - там се уговарят форумни срещи, понякога се обсъждат разни теми (там имаше тема за Украйна, която Торн затвори), събирания за настолни игри (напоследък) и други такива неща). След това Динаин състави свой списък с хора, които да имат достъп, Торн така и не направи свой вариант, няколко души от този списък бяха обсъдени, но в крайна сметка всички получиха достъп. Това е.

                    Гоги, имаш, защото Динаин те е включил в списъка си. Не знам защо не си в списъка за достъп до "Лакърдийки" (той също беше съставян на принципа кой за когото се сети, обаче тъй-като самия под-форум почти не се ползва, скоро май спряхме да добавяме хора към него).

                    Comment


                      Аз към Динаин нямам никаква неприязън.Напротив - както не веднъж съм писал го уважавам като начетен форумец.Има различни мнение - нормално е.Даже от време на време си пишем на лични.
                      Проблема идва от различните критерии на модериране.
                      Както виждате - различният аршин - генерира конфликти постоянно.Трябва да има нови модератори или админи - които не са обременени с лични познанства и симпатии.
                      Иначе всеки месец ще се банват хора, всеки месец нови ще идват и постоянно ще се въртим в един и същ кръговрат.
                      За мен Торн е що годе най-добрият модератор.Грей не е запознат с темата много и заради това се слушва предимно в Динаин и съответно взема поляризирани решения.
                      Та така...


                      Аз незнам защо Динаин трябва да ги изготвя тези списъци след като той поради естеството на споровете е основният "дразнител" и "първопричина" за тяхното започване?
                      Пак ви съветвам, избягайте от личните симпатии и познанства при модерирането!Във всяка нормална организация която иска да има развитие това е противопоказно за успех!

                      Comment


                        gollum написа Виж мнение
                        Торн и Динаин да представят списъци с хората, които според тях трябва да имат право да пишат в раздела
                        Ясно, разбрах вече.

                        Comment


                          Кой списък? ((
                          Неща, обяснявано поне 5 пъти, включително преди час от мен, два пъти.
                          Повтарям, че съм бил само писар - изготвих първоначалния списък (понеже на другите не им се занимаваше). Беше обсъден, 1-2 извадени, 1-2 добавени и приет от ВСИЧКИ.

                          Но няма смисъл. Хора като Валбо са неадекватни, напразно им обръщате внимание. И още 10 пъти да им бъде обяснено, те си прожектират своя филм.
                          Така че който иска да се хаби, аз съм като Кухулин и Амазон вече, тази тема е само за бъзик...
                          Last edited by Dinain; 27-05-2016, 15:31.
                          "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                          "But I know none, and therefore am no beast."

                          (Richard III - William Shakespeare)

                          Comment


                            Dinain написа Виж мнение
                            Няма смисъл. Хора като Валбо са неадекватни, напразно им обръщате внимание. И още 10 пъти да им бъде обяснено, те си прожектират своя филм.
                            Нека да позная, пак в позицията на властимащ ли раздаваш присъди?

                            До тук даже Торн и Голъм не встъпиха в твоя защита, а има поне 15 потребителя които се оплакват от двойните стандарти налагани от теб Danain, всичките ли сме неадекватни, а само ти си адекватния?
                            Или просто се ползваш с привилегии и злоупотребяваш с тях?

                            Comment


                              Аз незнам например аз по каква причина не пиша там?Писах май два пъти на Грей, отговор никакъв.Не мисля че съм по голям "дразнител" от Динаин?

                              Comment


                                500 ако щат да са. Както казах - Костов. Каквото и да стане, когато и да стане, има една маса хора, които ще повтарят като латерни едно и също заклинание. Това че са повече от един, не ги прави по-малко неадекватни. Който иска, да им обяснява, за мен е безсмислено. Както казах - вече само бъзик.

                                Затова съм привърженик на експертните решения и управлението, тези неща не се обсъждат и решават от "народа" с някакъв колективен разум като на мравките.
                                "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                                "But I know none, and therefore am no beast."

                                (Richard III - William Shakespeare)

                                Comment

                                Working...
                                X