Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мнения за форума (т.е. книга за оплаквания и препоръки)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Dinain написа Виж мнение
    Стан, и да не ти харесва, това е отговорът (на Торн)... друг няма.
    Не знам Кало да дава пари на някого от управата
    Както казах, това за мен не е смислен отговор. Въобще и през акъла ми не е минавало, че може да се обособи група на богоизбрани (потребители, не модератори) и останалите да са някаква си там рая. Следващата стъпка каква ли ще е - обособяване на богоизбрани на база религия или може би антропологически тип. Тия от потребителите, които са руси и синеоки ще са привилегировани, а останалите безгласна и безправна рая.

    Comment


      RAMMSTEIN написа Виж мнение

      А и как са станали модератори те си знаят .
      Аз специално на една маса в една кръчма след доста пиене. Другите не съм ги питал, но мисля, че и те така.


      thorn

      Средновековните църкви в България

      Comment


        Stan написа Виж мнение
        Както казах, това за мен не е смислен отговор. Въобще и през акъла ми не е минавало, че може да се обособи група на богоизбрани (потребители, не модератори) и останалите да са някаква си там рая. Следващата стъпка каква ли ще е - обособяване на богоизбрани на база религия или може би антропологически тип. Тия от потребителите, които са руси и синеоки ще са привилегировани, а останалите безгласна и безправна рая.
        Споделям възмущението ти което е и на голяма част от потребителите които не могат да пишат в Модерна епоха и Съвремие , ограничението да важи за Темата за Сирия , но и защо и за целия раздел .
        В този раздел са писали много хора .
        Форумите не са библиотеки , да се слагат само новини , те са и за Задаване на Въпроси .

        Stan написа Виж мнение
        .... Тия от потребителите, които са руси и синеоки ще са привилегировани, а останалите безгласна и безправна рая.
        без силикон няма да стане

        Comment


          Само че след като бе въведен филтър на пишещите в темата за Сирия, ИМХО, същата стана много по-спокойна и балансирана. Е, има разбира се, залитания тук и там, но като цяло е много по-добре. Отпадна много спам. Върнете я няколко страници назад и сами ще се убедите.
          Quae fuerant vitia, mores sunt.

          Comment


            Stan написа Виж мнение
            Не бях влизал в темата за война със Сирия сигурно от седмици, а не съм писал там бог знае от кога. Преди малко с изненада установих, че нямам право да пиша. Ок, това е злободневна, силно политизирана тема, а аз не съм от най-примерните участници във форума. Няма проблем. Обаче видях нещо много странно, което веднага породи въпроса - на каква база се прави цедката? Защо примерно лицето "Х", което в 99,99% от постовете му (не само там, а въобще) не са нищо друго освен пропаганда на една велика сила, и което също не е пример за културно държане и е написало следния дълбоко информативен пост:

            "Пропуснали са детските градини, с които, ясно е, е пълен Алепо. Наистина ли подобни безумни тъпотии трябва да се постват тук? То бива-бива малоумна пропаганда, но тази глупост надхвърля всичко досега."
            справка - пост ¹ 14 361 от 20,17. 03.03.2016.

            та, защо въпросното лице има право да пише такива неща, а аз не?

            ПП. Очаквам смислено обяснение.
            Щото въпросното лице има бая познания, наблюдения, както и свое мнение, което обикновено защитава аргументирано.

            Comment


              messire Woland написа Виж мнение
              Още една причина да затворим изцяло модерните дискусии.
              То това вашето вече добива комични размери 95% от заниманието ви е само да търчите и да обяснявате на тоя и оня какво да не пише, къде да не пише, защо да не пише И как не било кръчма

              Все едно бармана в една кръчма да обикаля масите и да обяснява на клиентите, че кръчмата не била кръчма. И да очаква, че по тоя начин ще вдигне нивото на кръчмата.

              Comment


                Кухулин написа Виж мнение
                То това вашето вече добива комични размери 95% от заниманието ви е само да търчите и да обяснявате на тоя и оня какво да не пише, къде да не пише, защо да не пише И как не било кръчма

                Все едно бармана в една кръчма да обикаля масите и да обяснява на клиентите, че кръчмата не била кръчма. И да очаква, че по тоя начин ще вдигне нивото на кръчмата.
                Не, това е в по-голяма степен клуб. Лично моето мнение е, че в един клуб определени неща не бива да ги има, примерно агитки, които да викат за отбора си.
                Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                Проект 22.06.1941 г.
                "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                Comment


                  messire Woland написа Виж мнение
                  Не, това е в по-голяма степен клуб.
                  Може би ти се иска да е клуб, но на практика е трудно да влезе в това определение. Разходи се по темите и кажи какви според теб са критериите за членство?

                  Comment


                    Очевидни - грамотен на български възрастен човек, достатъчно психо-емоционално адекватен, за да няма нужда да му се обяснява какво и как да не пише, след като веднъж е прочел Правилата на форума.
                    "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                    Comment


                      pnp5q написа Виж мнение
                      Очевидни - грамотен на български възрастен човек, достатъчно психо-емоционално адекватен, за да няма нужда да му се обяснява какво и как да не пише, след като веднъж е прочел Правилата на форума.
                      Ако добре съм разбрал мисълта ти, БС е клуб на психо-адекватните грамотници? Хм, по принцип мога да се съглася, макар и с известни резерви

                      Comment


                        И прогнили интелегенти.
                        "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                        "But I know none, and therefore am no beast."

                        (Richard III - William Shakespeare)

                        Comment


                          За ентелегентите сме информирани от подписа на Империал, там въпроси няма

                          Comment


                            Предполагам, че след като умерените ислямисти ги биха и таковаха сега поне месец ще има новини за цивилни жертви, болници, дарени учебници от КСА и прочие. Протести, вече станахме миролюби. Дори се учудвам в нета циркулира новина за използвано химическо оръжие от Асад как така не е тука?

                            Comment


                              Кало е очеизвадно силно пристрастен.Това че някой е знаещ в дадена материя-в абсолютно никакъв случай не го прави нито добронамерен,нито безпристрастен.Хубаво е да се прави разлика между двете.
                              Всички са пристрастни в даден геополитически дебат,но при някои е направо въпиющо и буквално им го пише на челото и избива от всяко тяхно изречение.
                              Форумната управа бива да прецени дали е по-важно писателите там да са безпристрастни(доколкот е възможно поне) или да са знаещи.
                              А и дали въобще е нужна цялата тая тема,която генерира само дрязги и фекалиите в нея избиват от време на време и към останалите раздели...Като гледам развитието на сирийската тема-все повече клоня към тезата че най-добре е да изиграе Корадо Катанец.
                              Още повече че в сирийската тема пишат една камара хора,които не участват по никакъв друг начин в никой друг раздел на форума и в никакви други теми.Което навежда на едни много неприятни асоциации относно това какъв е мотива за участието им тук.
                              Няма да цитирам имена-те сами на принципа за гузния и негонения сега ще подскокнат и в тая тема,ако въобще я следят. )
                              Няма как да изгрее слънце,ако преди това не е имало нощ.Голямата депресия ражда най-големия злодей на всички времена-Хитлер.Но ражда и гении като Айнщайн и Чаплин.Примерно без втория нямаше никога да разберем че Живота е също толкова неизбежен,колкото и Смъртта!И все още вярвам че гениите са повече от сатрапите...

                              Comment


                                vassiln написа Виж мнение
                                Ясене, съфорумци, и моето впечатление е като на Пешев2000, за съжаление. Явно целта беше да се фитрират тролове, но определено не се смятам за трол (ако някой мисли обратното моля да се аргументира).
                                И така гледам хора с регистрация от примерно една година, и под 100 мнения тук, да пишат в сирийската тема, но аз нямам тази привилегия. ОК, добре, но поне ми обяснете защо? Ако е на някакъв принцип, кажете го какъв е, за да не се чудя. А ако е въпрос на лични симпатии - не се срамувайте, споделете! Като сложихте блокировката, имаше указание да пишем на модераторите, ако искаме права. Два-три дни по-късно Торн сложи пост да не му пишем, повтарям, да не му пишем за права. Писах на поне един модератор, но даже съобщението ми не се вижда в "изпратени". Все едно не съм го писал. Ами тогава какво да правя?
                                И да използвам случая - напоследък качеството на сирийската тема наистина се вдигна, и благодаря на пишещите там. Но първо, според мен не трябваше да се блокира целия раздел, второ - вижте по-горе.

                                П. С. Извинете, второто ми писмо до модераторите не е изчезнало.Не че виждам резултат де.
                                И извинявайте че се самоцитирам, но АЛО, има ли пилот в самолета? Какво стана с нас, гадните тролове, дето ни изрязахте, но не по форумните правила, от раздел "Модерна епоха и съвремие"? Да не би да съм по-тролеен от някои, които останаха да пишат там? Айде моля поне някой от тая форумна управа да каже нещо по въпроса? Да не си помислите, че съм недоволен и се оплаквам -не бе, нищо подобно, даже съм признателен на Върховенството, че ми даде възможност да се превъзпитам. Ама нещо аршина ми се губи двоен ли е, половинчат, 3D или друг е?
                                А какво да каже този някой от форумната управа? Ами да каже защо аз съм трол или не отговарям на висшите критерии за писане там, и ако е второто - какви са тия критерии?

                                Comment

                                Working...
                                X