Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мнения за форума (т.е. книга за оплаквания и препоръки)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #76
    gollum написа Виж мнение
    ....във форума има привилегии. Тъй като това е, за което питаш, то се надявам този отговор да ти върши работа, KG125 . Да, форумът е тъмно недемократично и тоталитарно място, в което определящи са личните мнения на привилегированите. Аз ценя един човек повече от друг и това се отразява на субективните ми преценки. Предполагам че същото важи и за останалите.
    Това важи за всеки. Върши работа, естествено Това носи някои странични ефекти, но ти си знаеш дали нелицеприятността им е приемлива или не и дали има такава.
    Тогава подробно формулираните правила не са особено нужни, май.

    Comment


      #77
      gollum написа Виж мнение
      ...Аз ценя един човек повече от друг и това се отразява на субективните ми преценки. Предполагам че същото важи и за останалите.
      Ценя повече или по-малко един човек само по това, което е той в своите мнения, а предполагам, че не само с мен е така.
      Говоря за тезите, които защитава, и много повече за начина, по който го прави.
      За миг не забравям, че при евентуален личен контакт отношението ми може да се преобърне на 180 градуса и само от такава гледна точка на моменти прескачам търпеливо това, което се нарича "тоталитарно", а всъщност не е точно такова (сори), просто защото като такова то би било нищожно.

      Comment


        #78
        KG152 написа
        Тогава подробно формулираните правила не са особено нужни, май.
        Напротив, нужни са. И историята на тази общност може да ти покаже каква е тази нужда. Те са основното, ако щеш, помагат да се опише това, което трябва да бъдат дискусиите на този форум. И благодарение на тези правила и прилагането им той е това, което е. На някои това им допада, на други - не. Но правилата са необходимост, както за новите потребители, за да са наясно кое е как е, така и на старите, за да им напомнят същото.

        случайно прелитащ написа
        Ценя повече или по-малко един човек само по това, което е той в своите мнения, а предполагам, че не само с мен е така.
        Това важи само в случаите, когато не познаваш реално съответните хора. Защото когато последното присъства, дори и човек да иска да цени само мненията, то ще намесва и другото. А постепенно престава да има значение и при хора, които не познаваш реално, защото постепенно се създава едно виртуално познанство за съответната личност, което има своето значение и извън съдържанието на конкретното мнение. Поне при мен е така, а едва ли съм уникален. Но това едва ли има нещо общо с книгата за оплаквания и препоръки на форума.

        Comment


          #79
          messire Woland написа Виж мнение
          Добре, Даркас, какво всъщност имаш предвид? Доколкото аз схванах от написаното е или "правилата - това е добре, обаче защо да се спазват винаги" или "правилата задушават обществото"? Ако е първото - кога според теб да се спазват, а кога не? Когато се водят дискусии, в които поради липса на аргументи се минава на лични нападки ли? Или в други някакви случаи

          Идеята е, че правилата, колкото помагат, толкова и вредят, защото винаги могат да се "хакнат" и е въпрос на усет на модератора да ги прилага така, че да не създава напрежение Поздрави на всички, свикнали на казармения ред
          Не 7, а 77 пъти по 7...

          http://www.mathematicalanthropology.org/

          Тук неща са такива, каквито са и няма да се променят. - Голъм

          Comment


            #80
            E, аз сега акъл за ролята на правилата няма да давам

            Comment


              #81
              KG125 написа
              E, аз сега акъл за ролята на правилата няма да давам
              Е, а тогава защо написа текста, който цитирах? Така, да минава времето ли?

              Darkas написа
              Идеята е, че правилата, колкото помагат, толкова и вредят, защото винаги могат да се "хакнат" и е въпрос на усет на модератора да ги прилага така, че да не създава напрежение
              Така е, затова и основното е усета на модератора. А най-важното е защо потребителя участва в дискусия във форума. За да търси пролуки в правилата или за да обсъжда нещо? Т.е. дали действията му са негативни или позитивни за форумната общност. Това е основното, от което се водя аз, а предполагам и други от модераторите. Ако реша, че става въпрос за първото, моята задача е да изгоня този потребител от форума - от хора, които се заяждат и тровят атмосферата, полза никаква. Ако е второто, то мога да се отнасям много по-свободно към такъв потребител, защото и да направи грешка, тя ще е неволна. Това е и корена на различното отношение към различните потребители.
              Както многократно е отбелязвано, ако на някого това не му харесва, никой не го принуждава да води дискусия в този форум - Интернет е широк, форуми има много. Дори в българското пространство има достатъчно форуми със сходна насоченост и в които "господстват" различни схващания за това как трябва да се водят дискусиите и какво трябва да е един форум.

              Comment


                #82
                gollum написа Виж мнение
                Е, а тогава защо написа текста, който цитирах? Така, да минава времето ли?

                Просто споделих съображения, без да ги натрапвам.

                Comment


                  #83
                  Аман от поборници за световен мир и форумна демокрация с две думи
                  XV mile the sea brode is
                  From Turkey to the Ile of Rodez...

                  Comment


                    #84
                    Някой знае ли телефонния номер на арменския поп? Да не е заминал на море и да си е изключил телефона? Или пък е умрял? Винаги ми вдига жена му и ми казва да опитам по-късно.

                    "oderint, dvm metvant" (Caivs Cæsar Avgvstvs Germanicvs)
                    It's so easy to be wise. Just think of something stupid to say - and then don't say it.

                    Comment


                      #85
                      ИЦА, много точно изказване . Ако позволиш, ще го заемем за мото на книгата за оплаквания и препоръки.

                      Comment


                        #86
                        Нямам нищо против, стига отдолу да стои моето име, за да се знае и помни, че и Ний сме дали нещо на тези форуми.

                        "oderint, dvm metvant" (Caivs Cæsar Avgvstvs Germanicvs)
                        It's so easy to be wise. Just think of something stupid to say - and then don't say it.

                        Comment


                          #87
                          gollum написа Виж мнение
                          Е, а тогава защо написа текста, който цитирах? Така, да минава времето ли?


                          Така е, затова и основното е усета на модератора. А най-важното е защо потребителя участва в дискусия във форума. За да търси пролуки в правилата или за да обсъжда нещо? Т.е. дали действията му са негативни или позитивни за форумната общност. Това е основното, от което се водя аз, а предполагам и други от модераторите. Ако реша, че става въпрос за първото, моята задача е да изгоня този потребител от форума - от хора, които се заяждат и тровят атмосферата, полза никаква. Ако е второто, то мога да се отнасям много по-свободно към такъв потребител, защото и да направи грешка, тя ще е неволна. Това е и корена на различното отношение към различните потребители.
                          Както многократно е отбелязвано, ако на някого това не му харесва, никой не го принуждава да води дискусия в този форум - Интернет е широк, форуми има много. Дори в българското пространство има достатъчно форуми със сходна насоченост и в които "господстват" различни схващания за това как трябва да се водят дискусиите и какво трябва да е един форум.
                          Моето участие винаги и навсякъде е позитивно Така съм дефиниран
                          Не 7, а 77 пъти по 7...

                          http://www.mathematicalanthropology.org/

                          Тук неща са такива, каквито са и няма да се променят. - Голъм

                          Comment


                            #88
                            Sir Gray написа Виж мнение
                            Аман от поборници за световен мир и форумна демокрация с две думи
                            Нема поборничество, а сАображения.

                            QUOTE=IMPERATOR CÆSAR AVGVSTVS;223546]Някой знае ли телефонния номер на арменския поп? [/QUOTE]

                            Аз го знам.Нали все звъня.

                            Comment


                              #89
                              KG125 написа Виж мнение
                              Нема поборничество, а сАображения.

                              QUOTE=IMPERATOR CÆSAR AVGVSTVS;223546]Някой знае ли телефонния номер на арменския поп?
                              Аз го знам.Нали все звъня. [/QUOTE]


                              оставете няма смисъл... най - много нов бан да ви сложат...

                              пп. КГ 125 се справя много добре като модератор.
                              Всяка алтруистична система е вътрешно нестабилна, защото е отворена за злоупотреби от страна на егоистични индивиди, готови да я експлоатират.

                              Comment


                                #90
                                Официално оплакване от модератора Dinain

                                ***AYB, тук не е ЛС. Темата не е за частни случаи и лични проблеми.***
                                Last edited by Dinain; 29-07-2008, 22:32.

                                Comment

                                Working...
                                X