Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мнения за форума (т.е. книга за оплаквания и препоръки)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Кухулин написа Виж мнение
    Аналогията е ясна, мисля. Карикатуристите във Франция не са се свършили
    ОК, да я доведем до логичния й апотеоз: "Ти си заменим." (С) Сталин
    А принципната разлика е, че едното действие е необратимо. (С) К.О.
    "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

    Comment


      К.О. твърди, че всичко е суета.

      Comment


        Imperial написа Виж мнение
        Няма ъгъл, който да оправдава отговора на молив с калашник. Няма "друга страна", няма дискусия. Няма място за "мнения", които могат да се сведат до "трябва да внимаваш какво казваш, за да не се обиди някой и да не те застреля". В момента, в който събереш тези думи на едно място, даваш легитимност на "правото" на обидения да те застреля (наръга, набие и пр.).
        Не смятам, че Eguo оправдава терористите, неговото мнение е, че не хубаво да се гавриш с религиозните чувства на хората на всяка цена.... Нека не му прикачаме чужда вина.... За мен този случай е минус 1000 точки карма за форума...


        Мисля, че между убиването на човек и изгонването му от частен клуб има сериозна разлика. Жалко е, че не я виждате.
        Не, няма разлика, жалко че не я виждате....
        "Я знаю, что после смерти на мою могилу нанесут кучу мусора. Но ветер Истории безжалостно развеет ее"
        И. В. Сталин

        Comment


          piston написа Виж мнение
          не хубаво да се гавриш с религиозните чувства на хората на всяка цена....
          Кой се гаври? Никой не ги задължава да четат списанието, като ги дразни - да не го правят, то е имало все пак тираж от 60 000, а Франция колко население има? Така че са имали избор и са могли просто да го игнорират. За нечии наранени чувства не винаги може да се отговаря - всеки се дразни от нещо и ако почнем да се движим по тази линия, до нищо добро няма да стигнем. Дори и това - ти си схванал изказването по един начин, аз по друг и т.н.
          Съвсем друг е въпросът защо въобще се стигна до там и как се стигна от света на 80те, когато тероризмът беше някакво бледо подобие, явление почти невинно на фона на сегашното положение и съвременния свят, в който тероризмът и войната са постоянно явление, а социалното разслоение - все по-дълбоко, пораждащо хаос и създаващо ядосани хора, от чиито среди са породени днешните екстремисти.
          Но всички тези неща са отвън, а ние тук се опитваме да караме по-кротко и без такива неща, които да изразходват и без това малкото ни време и енергия в безсмислени дрязги и крайни и антицивилизационни позиции.
          Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
          Проект 22.06.1941 г.
          "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

          Comment


            messire Woland написа Виж мнение
            Кой се гаври? Никой не ги задължава да четат списанието, като ги дразни - да не го правят, то е имало все пак тираж от 60 000, а Франция колко население има? Така че са имали избор и са могли просто да го игнорират. За нечии наранени чувства не винаги може да се отговаря - всеки се дразни от нещо и ако почнем да се движим по тази линия, до нищо добро няма да стигнем. Дори и това - ти си схванал изказването по един начин, аз по друг и т.н..
            Тук обсъждаме изказването/наказването на Eguo, не терористичният акт... той изказа мнение относно случилото се и бе "убит".... Това ми се струва странно и ми е неприемливо някак, особено сега...
            "Я знаю, что после смерти на мою могилу нанесут кучу мусора. Но ветер Истории безжалостно развеет ее"
            И. В. Сталин

            Comment


              Прекалено много форумно пространство се зае с тъпотиите на Eguo. Ама били накърнени нечии религиозни чувства. Да, ама са накърени във Франция, а тези, дето чувствата им са накърени, са гости, пък макар и второ поколение в тази страна. Като не им харесва - пустинята в Алжир е широка, да се върнат там. Като си дошъл доброволно в чужд дом (държава) ще се съобразяваш ти с местните нрави, а не местните с твоите. И какво е това дебилно оправдание "накърени чувства"? Ами Eguo, като главен апологет тук на руската агресия в Украйна, също накърнява моите чувства, защото държавният суверинетет, особено на най-братската ти по произход държава, е нещо свещенно и бруталното му погазване в преследване на имперски амбиции е съизмеримо с убийството на Авел от Каин. Така ги чуствам аз нещата, ама моите чувства, не ми дават основание да му пратя 5 куршума в тиквата. Толкова за нечии си чувства. И на мен не ми харесва от една страна 15 минути да ми дрънчи камбана, а от другата страна 15 минути да ми вие мюезина, ами ги търпя. Аз като ги търпя, и те ще ме тъпят. Ай сектир.

              Comment


                Като за първо нарушение, защо не смените наказанието на условно с една година изпитателен срок? Пък ако Екю пак гръмне шампанското когато на запад се случи нещо кофти, вече никой няма да е особено очуден че сте го баннали.
                This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                Comment


                  piston написа Виж мнение
                  Тук обсъждаме изказването/наказването на Eguo, не терористичният акт... той изказа мнение относно случилото се и бе "убит".... Това ми се струва странно и ми е неприемливо някак, особено сега...
                  Да, именно и е пресилено това "убит". Съвсем ясно беше казано, че става дума за съвсем друго нещо - защитаване на цивилизационно виждане. И наистина Интернета е широк, тук застъпваме определени виждания и нямаме намерение постоянно да спорим около тях. Няма да ги повтарят - в темата ги има поне на пет места.
                  Виж - дори и самата идея, че трябва да се цензурира пресата постоянно, защото някой някъде може да бъде засегнат е доста нелепа. Тази цензура много лесно може да прерасне в грозни мащаби - днес нечии религиозни чувства са засегнати (как пък не взривяват списания заради карикатури на папата или Христос?), утре примерно голяма верига магазини да не хареса публикация, вдругиден политик да не иска да го критикуват и т.н. Не е това посоката, в която трябва да се движим, ако и светът да е поел в нея, ние тук можем да поддържаме нашите виждания. Това е - просто и ясно.

                  P.S. Ей сега имаше едно изказване на един от журналистите от Шарли Ебдо, че да, техните неща са шокирали разни хора, "всеки има право да бъда шокиран, аз също съм шокиран като чуя проповед по телевизията, но не отивам да убия свещеника" и т.н. в този стил. Показаха и повече от техните карикатури, някои от които съм виждал, други - не (повечето), имаше и много свежи. Е, физическото убиване на присмехулник е голяма простотия.
                  Last edited by messire Woland; 09-01-2015, 22:29.
                  Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                  Проект 22.06.1941 г.
                  "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                  Comment


                    piston написа Виж мнение
                    той изказа мнение относно случилото се и бе "убит"
                    Ако сериозно слагаш знак на равенство между физическото ликвидиране на човешко същество и баннването от частен форум на един никнейм, то мисля че дискусията е безсмислена.
                    Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

                    Comment


                      мисля, че дискусията е малко прекалена. Дали някой би могъл да посочи един пост на въпросния, с който е допринесъл нещо на форума? Военно-историческия, де...
                      "Culture is roughly everything we do and monkeys don't."
                      FitzRoy Somerset, 4th Baron Raglan

                      Comment


                        Amazon написа Виж мнение
                        Като за първо нарушение, защо не смените наказанието на условно с една година изпитателен срок? Пък ако Екю пак гръмне шампанското когато на запад се случи нещо кофти, вече никой няма да е особено очуден че сте го баннали.
                        Амазон, далеч, далеч не е първо нарушение.

                        Вижте, това с атентата е повод, не причината. Ако не беше това, щеше да е нещо друго.

                        По изключение Империал лично поде инициативата (той обикновенно оставя преценката за тези неща на модераторите), "Форумният Съвет" гласува и прие мярката единодушно. И няма никакво значение кой точно е гласувал, след като никой не беше против: 10-0, 8-0 или 6-0 все е достатъчно категоричен резултат. Пусна се съобщение и толкова. Аз бих проявил уважение към преценката на собственика и хората, създали тази общност, при положение, че е толкова единодушно. Вместо да вземам въпросното съобщение като покана за всенародно обсъждане.
                        "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                        "But I know none, and therefore am no beast."

                        (Richard III - William Shakespeare)

                        Comment


                          За Бога, прогонили сте от форума Егуо за това, че е изразил мнение. Не защото е кълнял грозно, не защото е псувал като хамалин, не защото последователно е обиждал и нападал други потребители. И то за мнение, което е много широко разпространено. В каква държава живеем? Ако е имало натиск от разни НПО-та или държавни структури да се заличават подобни мнения и да се елиминират носителите им, най-честно ще е да си признаете " Така и така, натиснаха ни..." Ако въобще на модераторския екип му пука за мнението на други хора, освен от тесния кръг, то се вслушайте в мнението на другите обикновени потребители на форума. Ако не ви пука ОК, но поне го кажете ясно, за да е ясно на всички. Та аз получих единственото си предупреждение за обида към именно Екуо, макар че според мен му направих комплимент, че вероятно е твърде малък, но модераторския екип ме санкционира. Та аз нямам никакви симпатии към него и не мисля, че е от най-умните руснаци във форума, макар и да е доста простодушен и с леко чувство за хумор. То Кухулин е написал всичко, което може да се каже по темата:
                          Разликата е, че в единия случай се действа от позиция на силата (законна власт в държавата, легитимен собственик на форума), а в другия случай се действа от позиция на слабостта (тероризъм, не дай Боже хакерски атаки или нещо такова). Има разлика в мащабите, а не в принципа. Според мен. Аз бих добавил, че абсолютната власт разваля и най-добрите хора, дори и да са от модераторския екип.
                          И какви са тези оплаквания как ви е омръзнало нещо да се коментира, това не трябва да се коментира така, много ви изморявало четенето на всички мнения и т.н Ако това е така, защо не отстъпите мястото си в модераторския екип на млади, енергични момчета с повече хъс, които да вдъхнат нов живот на форума. Здравето преди всичко, а работата трябва да ви носи удоволствие, а не отегчение. Мое мнение.

                          Comment


                            Кухулин написа Виж мнение
                            Не знам защо трябва да се повтаряме. Ти намираш принципна разлика между изгонване и убийство, аз не намирам. Във Франция са се събрали милиони хора и криво-ляво си приказват. Някои от тях започват да се държат неприятно. На следващата среща са изгонени и повече няма да се държат неприятно.
                            В кой друг форум са отишли, след като са били изгонени? И какво правят през всичкото останало време, което е извънфорумно? Кой е назначил терористите за админи? Те ли са създали Франция и са писали правилата за участие?
                            albireo написа
                            ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                            Comment


                              Райнхард написа Виж мнение
                              За Бога, прогонили сте от форума Егуо за това, че е изразил мнение. Не защото е кълнял грозно, не защото е псувал като хамалин, не защото последователно е обиждал и нападал други потребители.
                              Изказал е мнение (прочее нито за първи нито за тринайсти път), което противоречи на някои от правилата за участие, които сме дефинирали.


                              Райнхард написа Виж мнение
                              И то за мнение, което е много широко разпространено.
                              Нямам представа дали е така и това няма абсолютно никакво значение. Правилата на участие в този форум не се дефинират от "много широко разпространени мнения".
                              Прочее ако наистина "карикатуристите си го заслужиха" е много широко разпространено мнение, то искрено се радвам, че това ми е неизвестно.


                              Райнхард написа Виж мнение
                              В каква държава живеем?
                              Преди доста време чаках трамвай на спирка в София и един чичко до мен ми каза "Ето, купих си вестник - изгубил съм го. Каква е тази държава?" Много години съм мислил какво точно искаше да каже, така и не го разбрах.


                              Райнхард написа Виж мнение
                              Ако е имало натиск от разни НПО-та или държавни структури да се заличават подобни мнения и да се елиминират носителите им, най-честно ще е да си признаете " Така и така, натиснаха ни..."
                              Отново нямам никаква представа за какво говорите. Но ако имате в кухнята алуминиево фолио, може да си направите от него шапка, може би ще помогне.


                              Райнхард написа Виж мнение
                              Ако въобще на модераторския екип му пука за мнението на други хора, освен от тесния кръг, то се вслушайте в мнението на другите обикновени потребители на форума. Ако не ви пука ОК, но поне го кажете ясно, за да е ясно на всички.
                              Казали сме го ясно вече много пъти.


                              Райнхард написа Виж мнение
                              Аз бих добавил, че абсолютната власт разваля и най-добрите хора, дори и да са от модераторския екип.
                              Божичко, каква власт, какви пет сестерции? Имаме клуб, имаме правила, следвайте ги, участвате, не искате да ги следвате - не участвате. Днес съм на кеф да учителствам и затова се боря да внеса повече яснота в мъглата, но май и аз вече като Кухулин го правя само за сеира. Понеже реален ефект не виждам и май никога не е имало такъв.
                              albireo написа
                              ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                              Comment


                                Amazon написа Виж мнение
                                Като за първо нарушение, защо не смените наказанието на условно с една година изпитателен срок? Пък ако Екю пак гръмне шампанското когато на запад се случи нещо кофти, вече никой няма да е особено очуден че сте го баннали.
                                Подкрепям!

                                Comment

                                Working...
                                X