Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мнения за форума (т.е. книга за оплаквания и препоръки)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Гоненето на Eguo да се смята за единодушно решение на модераторския екип, защото гласове против нямаше.
    Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

    Comment


      piston написа Виж мнение
      Тук:
      Място за съобщения и работа по различните страници на портала Бойна Слава


      е анонсирано прогонването на Eguo (за 2 години !!!), за това, че е изказал своето, явно трудно за възприемане от болшинството модератори тук, мнение относно драмата във Франция.... Мисля, че е малко странно да осъждаш нападение/посегателство над свободата на словото и да банваш човек, който се опитва да погледне от друг ъгъл нещата.... Когато заразглеждах прословутите карикатури и на мен ми се сториха малко "пресолени" (може би защото бяха подбрали само тези на религиозна тематика)... Без значение, бих искал да помоля модераторите и собственика да обмислят отново прогонването....
      Няма ъгъл, който да оправдава отговора на молив с калашник. Няма "друга страна", няма дискусия. Няма място за "мнения", които могат да се сведат до "трябва да внимаваш какво казваш, за да не се обиди някой и да не те застреля". В момента, в който събереш тези думи на едно място, даваш легитимност на "правото" на обидения да те застреля (наръга, набие и пр.).

      Същевременно няма никаква ирония в тази позиция. Нееднократно сме декларирали целта на форума, правилата за участие и в крайна сметка факта, че всички решения в крайна сметка зависят от преценката на модераторите. Eguo разбира се има пълното право да споделя вижданията си, без да бъде набит или застрелян, но някъде другаде. Искрено съжалявам, че трябва да обяснявам такива за мен пределно прости неща като на малки деца, но ето приказка в картинки: карикатуриста отива в джамията и започва да псува Мохамед и т.н.; учтиво го извеждат навън и затварят вратата след него. Не го пращат в затвора, набиват или разстрелват. Продължава да може да си рисува карикатурите в списанието и да си го издава и всеки да има избора дали да си купи списанието и да види карикатурите, или не. Карикатуриста няма АБСОЛЮТНО ГАРАНТИРАНО ПРАВО неговите карикатури да бъдат публикувани в абсолютно всеки вестник или списание по негово желание, хеле пък в нещо като "Мюсюлмански Вести" например. Карикатуриста има АБСОЛЮТНО ГАРАНТИРАНО ПРАВО да не бъде репресиран (арестуван, бит, екзекутиран) заради карикатурите си (или поне така трябва да бъде в цивиливизованите държави). Но може да остане без работа ако никой не иска да публикува карикатурите му. В крайна сметка може да си направи собствен интернет сайт или да издава карикатурите си със собствени средства. И никой няма да е задължен да ги гледа или купи. Това означава "свобода на словото" с прости думи. БС не е задължен по никакъв начин да дава поле за изява на хора, които декларират фундаментално противни за нас мнения. Дали ще ги декларират в "съседния" форум, въобще не ни е работа. В крайна сметка моето желание е въобще да не коментираме съвременни теми, но управата не е единодушна по този въпрос и съответно продължават да се получават такива конфликтни ситуации.
      albireo написа
      ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

      Comment


        Най-ироничното в цялата ситуация е, че мнението на Егуо прилича на Карикатуризъм, а действията на модераторите на Калашниковизъм.
        Analog man...

        Comment


          Хаха, какви карикатуризми, калашниковизми и свободи на словото В тоя живот човек носи отговорност за думите си. Обижда някого - яде бан. Обижда друг - яде бой. Обижда трети - яде олово. Егуо е достатъчно голям мъжкар, за да му е през шмайзера за реакциите на "модераторския екип", особено като не могат да му пуснат олово Ще си регне трети акаунт и работата ще заспи

          Comment


            Мисля, че между убиването на човек и изгонването му от частен клуб има сериозна разлика. Жалко е, че не я виждате.

            Между другото, лично аз съм защитавал Eguo досега, защото той си имаше оправдание, че "защитава доброто име на родината си". Но за последната му изцепка няма оправдание, твърде сериозно е за да остане в един клуб на съмишленици. Пак лично аз предложих бан за него. Но не съм го застрелял или репресирал.


            thorn

            Средновековните църкви в България

            Comment


              Разликата е в мащабите, а не в принципа. Форума БС (по-точно модераторския му екип) е група от хора със сходни ценности, Западната (а по-точно Западнохристиянската) цивилизация също е група от хора със сходни ценности. Нито свободата на словото, нито човешкия живот са универсални ценности. На едно място умират 12 души, на друго умират 12 000, на трето - милиони. А във форумите просто банват

              Comment


                Интересно само за мен ли има смислова разлика между това да кажеш, че нечие действие трябва да послужи за урок и да оправдаеш това действие?

                Comment


                  Кухулин написа
                  Форума БС (по-точно модераторския му екип) е група от хора със сходни ценности
                  Като човек, който в някакъв смисъл все още е част от този екип (и има дълъг опит в това) реших да спомена, че не си прав по този въпрос - не повече, отколкото да кажеш, че всички (да речем) софиянци са група хора със сходни ценности. В екипа имаше (и все още има) хора с различни ценности, да не говорим за пристрастия (всякакви, тук не говоря за военно-историческото, а за нещата отвъд него). То затова и в повечето случаи като се стигне до обсъждане на някакво решение се стига трудно до единодушие. И мисля че все още е така (аз вече не вземам участие в този процес, но от време на време пиша по някой коментар - в този случай си позволих да заявя, че няма нищо за чудене - подобно мнение е достатъчно често срещано в Русия и Eugo е в този случай изразител на това (мисля значително) мнение там и( не само там, де); аз не го споделям, но мнението си съществува).
                  По конкретния въпрос - не мисля, че има какво да се обсъжда: Империал / модераторският екип имат пълното право да вземат тези решения - това е идеята на цялото начинание поначало. Но е факт, че периодично се повдига по един или друг повод един и същи въпрос .

                  ПП Всеки има право на мнение и е ясно, че след като е форум, има какво да се обсъжда (и има интерес). Естествено, ако някой не може да изложи мнението си богатството на дискусията намалява. Простичка мисъл, но ми трябваха години, за да я осъзная. Въпросът е доколко има смисъл от целия този периодично повтарящ се разговор в тази тема.

                  ППП Angelmir, ясно ми е защо го пишеш това, но става въпрос по същество за оправдание - ако говорим за причината, поради която се изказва това мнение. Всеки трябва да носи отговорност за думите и действията си - с това всички са съгласни (мисля). Въпросът е каква да е тази отговорност и тук има разделение на мненията. Трети въпрос са мотивите на конкретното деяние (аз не мисля, че "отмъщението" е мотив, целите са други, според мен (и са си баш терористични); но Кухулин е прав дотолкова, доколкото конкретната цел не би била тази, ако не беше историята от преди - колко станаха вече, май 10 години?). Обаче тези разговори са си за друга тема.

                  Comment


                    gollum написа Виж мнение
                    Като човек, който в някакъв смисъл все още е част от този екип (и има дълъг опит в това) реших да спомена, че не си прав по този въпрос
                    В това уютно кътче на нета въпросите около състава на модераторския екип носят силно абстрактен, даже езотеричен характер Но в случая важния момент е само един, при това съвсем конкретен:

                    1951 написа Виж мнение
                    Гоненето на Eguo да се смята за единодушно решение на модераторския екип, защото гласове против нямаше.
                    Тук въпроса за ценностите и за участието в екипа не търпи хлъзгави формулировки - или си част от него, или не си.

                    Comment


                      Е, това ако приемеш, че е имало гласуване и всички са гласува единодушно. Или иначе казано, този път не е имало гласове в защита, може би ще е по-точно формулирано.
                      Но на мен ми се струва, че (за пореден път) разговорът (и цялата тази активност в тази тема) имат само за повод съдбата на eugo, а целите са други. Сигурно и те са езотерични, знам ли.

                      ПП Ако откажеш да се занимаваш нещо (и не се занимаваш с него), но поради някаква причина още не са ти отнели правата да го правиш (не е в твоите възможности), то ти продължаваш ли да си това нещо или не? Аз мисля, че не, вече не си - от теб зависи така или иначе - другото е формална възможност. От друга страна, мнението ти все още може да носи някаква тежест, просто защото познаваш съответните хора и те те познават (повечето).
                      И - аз не смятам, че гоненето/оставането на eugo има някакво значение (за мен лично), нито прогонването му ще премахне мнението, на което той е изразител, нито ще реши някакъв проблем. Но Империал има пълното и несъмнено право да решава това, форумът е негов. Затова и се чудя на смислеността на целия по-общ разговор (поводът за който е ситуацията с eugo).

                      Comment


                        gollum написа Виж мнение
                        Затова и се чудя на смислеността на целия по-общ разговор (поводът за който е ситуацията с eugo).
                        Отговарям за себе си - смисЪли отдавна липсват, просто разцъквам клавиатурата Форумната съдба на Егуо ме вълнува точно колкото риъл лайф съдбата на французите - горе-долу никак. Още не са се превърнали в история

                        Comment


                          Кухулин написа Виж мнение
                          Отговарям за себе си - смисЪли отдавна липсват, просто разцъквам клавиатурата Форумната съдба на Егуо ме вълнува точно колкото риъл лайф съдбата на французите - горе-долу никак. Още не са се превърнали в история
                          Това не е сеирджийска тема, ако ще участваш в нея, изказвай сериозни мнения и бъди готов да ги защитаваш, ако те е страх или те мързи или не уважаваш форума достатъчно, спести си "участието".


                          Кухулин написа Виж мнение
                          Разликата е в мащабите, а не в принципа. Форума БС (по-точно модераторския му екип) е група от хора със сходни ценности, Западната (а по-точно Западнохристиянската) цивилизация също е група от хора със сходни ценности. Нито свободата на словото, нито човешкия живот са универсални ценности. На едно място умират 12 души, на друго умират 12 000, на трето - милиони. А във форумите просто банват
                          Напротив, обясних с много прости думи къде е принципната разлика. Обаче май никой не обърна внимание, за пореден път и съответно след поредната подобна случка модератора се изморява да обяснява и просто трие и банва.

                          Ще го сведа до още по-елементарен пример: събрали сме се компания от 10 души, не се познаваме. Повечето от тези 10 души водим интересен и приятен разговор. 1 или 2ма обаче се държат неприятно. На следващото събиране вече сме 8 души. Тези 2ма не са в затвора или убити, просто не са поканени.
                          albireo написа
                          ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                          Comment


                            Imperial написа Виж мнение
                            Ще го сведа до още по-елементарен пример: събрали сме се компания от 10 души, не се познаваме. Повечето от тези 10 души водим интересен и приятен разговор. 1 или 2ма обаче се държат неприятно. На следващото събиране вече сме 8 души. Тези 2ма не са в затвора или убити, просто не са поканени.
                            Не знам защо трябва да се повтаряме. Ти намираш принципна разлика между изгонване и убийство, аз не намирам. Във Франция са се събрали милиони хора и криво-ляво си приказват. Някои от тях започват да се държат неприятно. На следващата среща са изгонени и повече няма да се държат неприятно. Разликата е, че в единия случай се действа от позиция на силата (законна власт в държавата, легитимен собственик на форума), а в другия случай се действа от позиция на слабостта (тероризъм, не дай Боже хакерски атаки или нещо такова). Има разлика в мащабите, а не в принципа. Според мен.

                            Comment


                              Кухулин написа
                              Ще си регне трети акаунт и работата ще заспи.
                              Кухулин написа
                              Ти намираш принципна разлика между изгонване и убийство, аз не намирам.
                              Намекваш, че може да си регне трети акаунт от `отвъд`? Би ли споделил тайната, моля, може на ЛС. :-o
                              "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                              Comment


                                pnp5q написа Виж мнение
                                Намекваш, че може да си регне трети акаунт от `отвъд`? Би ли споделил тайната, моля, може на ЛС. :-o
                                Аналогията е ясна, мисля. Карикатуристите във Франция не са се свършили Ако Егуо си регне трети акаунт, може би ще внимава повече какво пише. Френските журналисти може би също ще внимават какво пишат. Макар че и в двата случая има фактори, които играят против здравия разум, съответно драмата често се получава дълга и тегава.

                                Comment

                                Working...
                                X