Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мнения за форума (т.е. книга за оплаквания и препоръки)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Хайде стига, темата беше заключена защото беше наистина омазана, вероятно си изпуснал какво беше написано и да ти кажа, имал си късмет. Конкретно този форум е може би най-безпристрастния в българското интернет пространство. Няма място за такива оплаквания. Явно че периодично има нужда да бъде заключена темата, когато повече хора забравят че целта и е информативна а, не агитационна.

    Пс. Извинявайте че вземам отношение по въпрос отнесен към управата на форума.

    Comment


      Нека има раздел за свободни приказки, а пък сериозната част да се модерира.... Така хем фили и фоби ще си се плюят, хем паралелно ще се събира сериозната информация.... Не мисля, че бановете и заключванията са решение....
      "Я знаю, что после смерти на мою могилу нанесут кучу мусора. Но ветер Истории безжалостно развеет ее"
      И. В. Сталин

      Comment


        Темата за Украйна за съжаление действа като дразнител за многобройна група потребители на форума. Демонстрирана беше многократно явна неспособност и/или нежелание да се води нормална дискусия. Аз лично не виждам смисъл темата да продължава, бяха направени неколкократни опити тя да се ограничи до военната тематика и да не се политизира, но това явно е невъзможно и/или нежелано за участниците в нея. Истината е, че днес сутринта за няколко часа темата беше оставена без надзор и участниците в нея съвсем съзнателно я превърнаха в агиттабло на вечния български спор между русофили и русофоби. Изборът беше или да заключа темата или да банна участниците. Може би сбърках, че не направих второто, но пък извън темата Украйна повечето са демонстрирали, че могат да участват в смислени дискусии във форума. Затова премахнах дразнителя. Това е.

        P.S. Форумната управа ще реши дали да отключи отново темата. Аз лично бях "за" тази тема доскоро, но вече съм "против" - участниците доказаха, че водени от своите си възгледи и убеждения, не могат да водят смислен диалог в нея.
        We don't see things as they are, we see them as we are
        ---Anais Nin----

        Comment


          И аз моля темата за събитията в Украйна да бъде отключена! Важна е!

          Comment


            Жалко. Информацията която редовно пускаха Thorn, dibo и Кало правеше темата единственото място в нета, където можеш да следиш какво се случва в тази гражданска война. Благодарности на модераторите че направиха всичко възможно(че и повече) темата да оцелее толкова дълго.
            This is my signature. There are many like it but this one is mine.

            Comment


              Продължавам да пускам информация на http://kriza-v-ukraina.livejournal.com . Темата продължава там.


              thorn

              Средновековните църкви в България

              Comment


                Предложение: нека темата да остане, но само като информативна - т.е. да се публикуват новини, без коментари, както dibo правеше. След като явно много хора имат интерес и от друга страна не могат да си сдържат емоциите, нека се публикуват само новини, а коментарите към тях, ако има такива да се трият от модераторите. Ясно е, че това е време и нерви, които никой не ви връща, но за много от нас това е основно, ако не единствено място за общ поглед върху събитията.
                Какво зората? Ние сме Урук-хай — не спираме да се бием ни денем, ни нощем... Какво зората?

                Comment


                  Ами точно това което предлагаш правеха dibo и някой от останалите модератори. Не знам какво е станало, но явно им е дошло до гуша да трият и да редактират мнения. По-горе dibo е написал че е останал без избор(извън временни банове).
                  This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                  Comment


                    Последните страници нивото на изтрити към запазени постове е някъде 1-2 към 1 - така няма смисъл, буквално значи някой да минава и през 5 минути да трие, при това само за да се запази добрия тон. Тоест да има модератор 24/7 там, иначе ще е мазало - в детската градина спорят по-смислено.
                    „Аз, Драгомир, писах.
                    Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                    Модератор на раздел "Военна Авиация"

                    Comment


                      Thorn написа Виж мнение
                      Продължавам да пускам информация на http://kriza-v-ukraina.livejournal.com . Темата продължава там.
                      И това е вариант. Само където иска регистрация за да се коментира, но не е болка за умиране.
                      This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                      Comment


                        И в БС се иска регистрация


                        thorn

                        Средновековните църкви в България

                        Comment


                          Thorn написа Виж мнение
                          И в БС се иска регистрация
                          При мен мързела не е просто черта на характера а медицинско състояние. Отне ми две години след като намерих Бойна Слава(през някакъв руски сайт за военноморско въоръжение), за да събера сили да се регистрирам.
                          This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                          Comment


                            Пилот написа Виж мнение
                            Последните страници нивото на изтрити към запазени постове е някъде 1-2 към 1 - така няма смисъл, буквално значи някой да минава и през 5 минути да трие, при това само за да се запази добрия тон. Тоест да има модератор 24/7 там, иначе ще е мазало - в детската градина спорят по-смислено.
                            Не е мужно да е 24/7, едва ли някой има толкова свободно време, но дори да "почиства" едни път на ден-два, пак става.... Затова и предложих "клонинг" на темата, където да се разгарят страстите (и където може да се преместват постовете, вместо да се трият), а в оригиналната тема да останат само съобщенията, отговарящи на изискванията....
                            "Я знаю, что после смерти на мою могилу нанесут кучу мусора. Но ветер Истории безжалостно развеет ее"
                            И. В. Сталин

                            Comment


                              Да се отвори тема "кръчма" или съответен раздел, където филите и фобите да могат да се плюят на спокойствие, казваш. На пръв поглед звучи добре (пробвано е, между другото). Лошото е, че щом веднъж свикнат да го правят, това бързо и лесно се прехвърля из целия форум. Уж първоначално само се изпуска парата в "свободната" тема. Това, което реално ще се случва е, че хората там ще спорят все по-ожесточено и злобно. Т.е. ще се натрупва напрежение между тях (вместо да се освобождава). И това напрежение ще се освобождава из останалите теми във форума, където и когато съответните потребители се "срещнат".
                              А и някога в този форум имаше идея не той да се нагажда към кръчмарското ниво, а обратното - да се опитва да накара хората да променят навиците си и да се отказват малко по-малко от него. Позволявайки подобно "понижаване на нивото" се стимулира подобно поведение. Естествено, има си управа, която да реши този въпрос.

                              Между другото, тия дни попаднах на едно сравнително кратко материалче с няколко съвета към следящите темата за Украйна (но са в сила и за всяка друга тема от този сорт). Нещата са простички и няма нищо чак толкова особено, но е написано достатъчно синтетично, според мен. На руски език е и не ми се превежда.
                              Мисля си, че ако по-страстните участници в спорната тема поне малко се придържаха към тези правила, вероятно сами щяха да променят поведението си.

                              Comment


                                Между другото, тия дни попаднах на едно сравнително кратко материалче с няколко съвета към следящите темата за Украйна (но са в сила и за всяка друга тема от този сорт)
                                .

                                Много добра статия. Жалко, че така се получава.
                                Какво зората? Ние сме Урук-хай — не спираме да се бием ни денем, ни нощем... Какво зората?

                                Comment

                                Working...
                                X