Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мнения за форума (т.е. книга за оплаквания и препоръки)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Проблемът не е само в "лошият модератор Динайн". Проблемът е принципен Имах преди време доброто желание да драсна една аналитична темичка. Поради естеството на работат ми има достконтакти с хора които гравитират на ниска орбита покрай танковите заводи). Стартирах темата...веднага е налазиха съветофислки тролов (един от които е трол с големи и болтирани букви). Поучен от преден опит спрях да пиша, но репортнат (няколко пъти) изстъпленията им ползвайки съответното копче. Резултат "нула". модератор йок. Ми хубаво, пък имам ясен спомен как преди на мен ми раздаваха банове за щяло и нещяло. затоваписане само в раздел "игри"

    Comment


      Gaden Gogi написа Виж мнение
      Проблемът не е само в "лошият модератор Динайн". Проблемът е принципен
      Принципния проблем е в двойните стандарти, но нещата са в пряка връзка. Както е казал поета - кадрите решават всичко.

      Comment


        Към Кухулин - мисля, че това зависи и от всички участници, тоест е добре да има обратна връзка. Аз да си призная темите за Украйна и Сирия не ги чета от две седмици, а преди това - само понякога. Но:
        1. Ако участниците в тези теми имат главно информационни, а не преимуществено емоционални постове, вероятно не би имало проблем.
        И
        2. Ако се вижда, че голямата част от участниците във форума имат усещането, че нещо не е наред - би било добре да го споделят с модераторския екип. Иначе връзката се губи.
        А че всички тук сме хора с различни мнения, включително и модераторите - ами нормално, обратното, ако всички бяхме с еднакви личностни отклонения, би било странно

        В общи линии: по идея това е форум за военна история и история въобще, което в някаква степен се разминава с модерните дискусии, но те са неизбежна част, все пак живеем в едни бурни интересни времена и хората напират да споделят пристрастията си. А ако голяма част от участниците в дискусиите смятат, че нещо съвсем не е наред - би следвало да го споделят, за да имаме и ние някаква обратна информация.
        Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
        Проект 22.06.1941 г.
        "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

        Comment


          Гоги, ти сега илюстрираш точно това явление. Не знам за коя тема точно говориш, но работата на модераторите е да преценят дали е рапортувано истинско нарушение или става въпрос за "разчистване на сметки".
          "No beast so fierce but knows some touch of pity."
          "But I know none, and therefore am no beast."

          (Richard III - William Shakespeare)

          Comment


            messire Woland написа Виж мнение
            В общи линии: по идея това е форум за военна история и история въобще
            Бил е.

            Comment


              Dinain написа Виж мнение
              Гоги, ти сега илюстрираш точно това явление. Не знам за коя тема точно говориш, но работата на модераторите е да преценят дали е рапортувано истинско нарушение или става въпрос за "разчистване на сметки".
              T.e ako тролът споделя същата филия като модераторът на него раздел то е позволено? Не че съм изненадан, след деянията на един подобен за няколко години в морският имаше по един пост на месец от някоя заблудена душа

              А, сега ме осени- под "разчистване на сметки" да нямаш предвид че някоя бедна душа ми "връща" оставяйки троловете? това верно е смешно, и понеже съм готин ще оставя малката душа на малката му радост

              Comment


                Не, не казвам това, защото не знам точно за коя тема става дума и каква е конкретната история. Казвам, че понякога репортите от потребители са основателни, понякога - не, работа на модераторите е да го преценят.
                "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                "But I know none, and therefore am no beast."

                (Richard III - William Shakespeare)

                Comment


                  Кухулин написа
                  Бил е.
                  И може пак да стане. Или поне да опитаме, пък да видим какво ще се получи.

                  Кухулин написа
                  Принципния проблем е в двойните стандарти, но нещата са в пряка връзка. Както е казал поета - кадрите решават всичко.
                  Ако можеш, развий си мисълта, по възможност с конкретни примери. Иначе е трудно да се прецени точно какво имаш предвид, а покрай това, едва ли ще има някакъв резултат.

                  Кухулин написа
                  ИМХО, форумната история показва, че не можете да се саморегулирате ефективно.
                  Зависи какво разбираш под "ефективно": тук е добре да се развие. Досега колкото промени е имало, били са все в резултат на саморегулация. Отделен въпрос е дали са за добро или зло, т.е. дали са "ефективни".
                  Работата е там, че всички се познаваме лично (говоря за "форумния съвет"), "работата" ни във форума е неформална, т.е. никой не е "назначен" и нямаме някаква ясна структура или йерархия (дори разпределението по раздели е по-скоро за удобство на потребителите (да знаят към кого да се обръщат), отколкото за друго). Няма как да очакваш особена ефективност от такава организация. Въпросът опира до това каква е общността на форума и връзките между нея и "управата" (модераторите). За мен това е "вътрешния кръг", т.е. хората, които познавам лично или с които би ми било интересно да се запозная (с които ми е интересно да говоря).

                  Comment


                    Gaden Gogi написа Виж мнение
                    Проблемът не е само в "лошият модератор Динайн". Проблемът е принципен Имах преди време доброто желание да драсна една аналитична темичка. Поради естеството на работат ми има достконтакти с хора които гравитират на ниска орбита покрай танковите заводи). Стартирах темата...веднага е налазиха съветофислки тролов (един от които е трол с големи и болтирани букви). Поучен от преден опит спрях да пиша, но репортнат (няколко пъти) изстъпленията им ползвайки съответното копче. Резултат "нула". модератор йок. Ми хубаво, пък имам ясен спомен как преди на мен ми раздаваха банове за щяло и нещяло. затоваписане само в раздел "игри"
                    По някога модераторите просто не са на линия поради различни причини - дори им писва от време на време. Искат се яки нерви да повтаряш на едни и същи хора едни и същи неща в продължение на години, без резултат.
                    albireo написа
                    ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                    Comment


                      gollum написа Виж мнение
                      Ако можеш, развий си мисълта, по възможност с конкретни примери.
                      Нямам желание.

                      gollum написа Виж мнение
                      Работата е там, че всички се познаваме лично (говоря за "форумния съвет"), "работата" ни във форума е неформална, т.е. никой не е "назначен" и нямаме някаква ясна структура или йерархия (дори разпределението по раздели е по-скоро за удобство на потребителите (да знаят към кого да се обръщат), отколкото за друго). Няма как да очакваш особена ефективност от такава организация.
                      Факт. Не очаквам ефективност, просто констатирам липсата и.

                      Comment


                        Ето пример за двойна мяра :


                        Това - "You have received a warning at Форуми Бойна Слава
                        Dear Todor Pavlov,

                        You have received a warning at Форуми Бойна Слава.

                        Reason:
                        -------
                        Обида към друг член на форума

                        обида
                        -------

                        Original Post:


                        Dinain написа
                        ISIL са на практика изхвърлени от Идлиб и Алепо, но се прегрупираха и си върнаха Ракка с подкрепления през иракската граница.


                        Можеш да си изтриеш едното от повтарящите се мнения ... освен ако не е с цел по-голяма убедителност, ха-ха ...
                        Warnings serve as a reminder to you of the forum's rules, which you are expected to understand and follow.

                        All the best,
                        Форуми Бойна Слава "

                        и това :"Не само лъжец, ами и страхливец, пишящ за цензура... просто отвратително."


                        Присъединявам се към мненията, че това момче не става за модератор . Не е това дължимото поведение . Малко повече чувство за хумор, малко по-малко пристрастност биха били от полза, но щом Голъм твърди, че го познавате лично ... може пък да е готин на маса ...

                        Comment


                          Todor Pavlov, в тема с обявен извънреден режим, където е оповестено многократно че всичко освен новини и ттх анализи ще бъде трито, въпреки това си пуснал пост съдържащ едно-единствено подигравателно изречение, съветващо друг потребител да си изтрие едно от мненията? Това е трябвало да бъде шега, изтрита поради политическа репресия срещу теб, това ли е тезата? Сигурен ли си, че е подходящ пример за "двойната мяра"?

                          Или в прав текст: твърдиш, че постът ти не нарушава правилата на темата?
                          "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                          "But I know none, and therefore am no beast."

                          (Richard III - William Shakespeare)

                          Comment


                            В тема с "извънреден режим" си пуснал две еднакви мнения . За да не ставаш смешен съм ти обърнал внимание , вместо това получавам "забележка" за обида на съфорумец . Не го давай толкова тънкообидно де , нали малко по-горе за това настояваш . Като ще триеш - трий, но без забележки . Ако си се нагърбил с бремето на модератор, си приведи езика в съответствие с авторитета на форума . "Рускоговорящи лумпени" и прочие не са изрази на безпристрастен и обективен модератор .

                            Comment


                              Ок, явно не съм забелязал, че съм пуснал две еднакви мнения. Но има нещо, което може би не знаеш - при издаване на "забележка" трябва да се посочи за какво е, а те са 5 възможни причини и са предефинирани - не може да се въвежда свободен текст или да се остави празно. Такъв е софтуера просто.
                              Но независимо дали е шега или не, постът ти е бил в нарушение на правилата на темата и затова е изтрит, а не поради някаква "двойна мяра".
                              По отношение на езика, взел съм си бележка и ще се самомодерирам.

                              Поздрави
                              "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                              "But I know none, and therefore am no beast."

                              (Richard III - William Shakespeare)

                              Comment


                                Какво, какво, Динаин?! Щял си да се... самомодерираш!? Стана ми весело, толкова весело, досущ като на сватбата на Николай Младенов. А веселбата не се ражда в танците, а в тази музика, която освен теб, Империал и други, сме слушали и ние, много, ама много време преди каквито и да било сватби ...

                                Та по същество. Мина цяла година, т.е. би трябвало да си помъдрял още. Според теб миналогодишното изречение: "Проблемът е друг - дали ще стигнат патроните на баасистката армия и про-правителствените милиции, за да успеят да отстрелят всички желаещи за нон-стоп секс-маратон със 72 девици" явява ли се "неподходящ език", или част от модераторите продължават да избиват комплекси и са на път за пореден път да осакатят този хубав форум?

                                Comment

                                Working...
                                X