Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мнения за форума (т.е. книга за оплаквания и препоръки)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Моето мнение е, че правилата ТРЯБВА ДА СЕ СПАЗВАТ!. Никой не е по-голям от правилата. Ако тук под правила се разбират .....връзки или старшинство (стари членове, дет могат да си правят, ако не каквото искат, то поне каквото, други членове (пак стари) могат да разрешат). Това значи, че няма ПРАВИЛА!. Кат няма правила, нема и смисъл. За каквото и да е!

    Comment


      Митака написа
      Не доколкото съм разбрал, за да пишеш в дадена тема трябва да си прочел мненията поне
      Да, така е. Което не е в никакъв конфликт с това, което съм написал, ако внимателно го прочетеш. Или смяташ, че има тема (извън международния раздел), в която всички или повечето мнения не са на български език? Това, което написах е (и е написано достатъчно ясно, на български език и пак не се разбира, така че явно проблемът не е в руския), че не е нужно да четеш мнения, написани на руски език, ако нямаш намерение да им отговаряш. От друга страна, ако ще пишеш в тема, в която става въпрос за СССР и не знаеш руски език, най-вероятно ще имаш проблеми, защото голяма чат от материалите по темата ще са на руски език. Тогава може да се настоява за резюме, разбира се.
      Но има разлика между това да се пишат мнения на чужд език и да се цитират или посочват текстове или статии на чужд език. Надявам се, правиш тази разлика. Защото първото никога не е било проблем в смисъла, в който го описваш, за разлика от второто (за което има принципно решение, макар и да не е включено в правилника).
      Пак да повторя, цялата тази дандания заради един потребител, който през последните два месеца е написал три поста. Това ли е големият, жизнен проблем на форума?

      Хайде, за да са ясни нещата, нека всички, които смятат, че е неправилно да се разрешава на някой потребител-чужденец да пише на родния си език извън международната част на форума, да изложи ясно позицията си в темата: защо е против, дразни ли го това и прочее.

      Comment


        Митака написа
        Моето мнение е, че правилата ТРЯБВА ДА СЕ СПАЗВАТ!
        Да, те се спазват. Такава е идеята им. В случая с Виталий няма нарушено никакво правило.

        Митака написа
        Да се пишат глупости не е добре а никой да не пише!
        Ако ситуацията някога стигне дотам, че трябва да се избира между глупости и мълчание, можеш да си сигурен, че ще затворим форума.

        Comment


          Mitaca, форумът не е създаден, за да се спазват правилата му, а като място за обмен на информация и дискусии. В този смисъл това, че някой пише на руски, английски или който и да е език не е проблем, стига да пише по тематиката на форумите, а именно военна история. Колкото и да не ти се вярва - има такива потребители тук и както вече споменах, поне аз ценя техните мнения в пъти повече от обичайния спам, заливащ форума.
          Доколко и дали всяко едно потребителско мнение отговаря на критериите на форума, решават модераторите, всеки според собствените си разбирания, но поне за мен употребявания език (в лингвистичен смисъл) няма и не следва да има нищо общо с това. Ако някой потребител това не го устройва, поради каквито и да било причини - негов си проблем.
          We don't see things as they are, we see them as we are
          ---Anais Nin----

          Comment


            gollum написа Виж мнение
            Да, те се спазват. Такава е идеята им. В случая с Виталий няма нарушено никакво правило.
            За Виталий съгласен и го написах.

            Ако ситуацията някога стигне дотам, че трябва да се избира между глупости и мълчание, можеш да си сигурен, че ще затворим форума.
            Хмм, няма! Глупости беше "фигуративно" казано. И без това ВИЕ решавате това, без касация и без апелация. Некои са "глупости",други ОТ, трети нямат "отношение към темата", на четвърти се пускат 3 страници с разсъждения (сори голум). Трите стрници са хипербола. В последните няколко месеца се свързах с "новите" потребители и не пропуснах да ги анкетирам. Резултатите учудиха и мен. Повечето вече не пишат нали?
            Извод: ми затворете го!
            Най-интересната и най дискутираната тема освен тази и още една е рския самолет , хихиххи, а там пак същото.

            Comment


              От първо лице едиствено число поднасям своите огромни благодарности към екипа на този великолепен форум!
              Въпреки,че съм тъпичък,като манастирска гогутка съм силно впечатлен от това място в НЕТ-а.
              Благодаря Ви!
              "East or West,Home is the best!"

              Comment


                Ако някой потребител пише интересни и аргументирани неща, спазва добрия тон, не се заяжда и не пропагандира крайни политически тези, няма да бъде баннат. Камо ли защото е писал на руски. Толкова е просто за разбиране.


                thorn

                Средновековните църкви в България

                Comment


                  Митака написа
                  Хмм, няма!
                  След тази реплика чакам да ми се посочи конкретно кое правило на форума нарушава Виталий с това, че пише на родния си език.

                  Митака написа
                  Глупости беше "фигуративно" казано.
                  Ти сам окачестви нещата така. Ако си искал да иронизираш, не е сработило. Глупостите - така както ги разбираме ние, - не се допускат. На когото това не му харесва - Интернет е широк, има много други форуми, ей я, БГ-Наука е наблизо. Отиваш там и пишеш. Аз лично не виждам никакъв проблем в това. Тук ще останат тези, на които им харесва. На когото не му харесва, естествено, ще си замине. Няма да променяме нещата, които на нас ни харесват и заради които се занимаваме с този форум само за да задържим някого, на когото тук така или иначе не му харесва - безсмислено е.

                  Митака написа
                  В последните няколко месеца се свързах с "новите" потребители и не пропуснах да ги анкетирам. Резултатите учудиха и мен. Повечето вече не пишат нали?
                  Извод: ми затворете го!
                  Браво за труда, не знам защо си си го направил. След като смяташ, че форумът е за затваряне, че е умрял, не се пише нищо интересно в него, само гони потребителите към други форуми и прочее, що дириш в него ти? Аз това не разбирам, ей богу, не ти харесва нищо тук, не ти допада, дразни те, защо тогава пишеш и се вълнуваш от съдбата на този неправилен форум? Или те дразни самото му съществуване, че затова заключаваш "ми затворете го!"? То се получава хем боли, хем сърби.
                  Ако не ти харесва - не влизаш. Ако спазваш правилата - всичко е наред. Толкова е просто да се разбере това, както е написал и Торн. Въобще, не я разбирам тази работа: вместо да се радва човек, че има повече форуми по дадена тематика, т.е. има разнообразие, се проявява някаква дребнавост...
                  Аз не смятам, че форумът е умрял, че няма смисъл в този си вид, нито нещо подобно. Когато няколкото души, които го поддържаме решим, че всичко това, което описваш се е случило наистина, тогава ще решим да го затворим. Този момент очевидно не е настъпил: във форума се пише, различни хора пишат, че им е интересен. Значи някаква полза от него има.

                  Comment


                    dibo написа Виж мнение
                    Mitaca, форумът не е създаден, за да се спазват правилата му, а като място за обмен на информация и дискусии....
                    Не зная как е създаден форума, но информацията вече не се обменя (поне нови-стари ВИЕ я измислихте таз класация). Дискусии , голям смях, няма! Няма и да има. Точно за това пишех, че "бебетата" (приемайки лексиката на е Реп) във форума не се задържат или "ан женеральман" не става нищо!
                    ВИЕ си решавате, но това е пример, че Елитарноста не е Панацея (аааа и елитарността се дискутира (не тук де тук си е забранено).

                    Comment


                      Я колко добре си го схванал. БС е елитарен форум. Елитът е отворен, но първо трябва да се докажеш.


                      thorn

                      Средновековните църкви в България

                      Comment


                        митака написа
                        но информацията вече не се обменя
                        Въпрос на мнение. Аз виждам, че се обменя. Глупости, наистина, не се обменят. Въпрос на избор. Ние сме го направили. Всеки е свободен сам да реши. Точка по този въпрос. Нататък ще прилагам правило 2.6.8.

                        Comment


                          gollum написа Виж мнение
                          След тази реплика чакам да ми се посочи конкретно кое правило на форума нарушава Виталий с това, че пише на родния си език.


                          Ти сам окачестви нещата така. Ако си искал да иронизираш, не е сработило. Глупостите - така както ги разбираме ние, - не се допускат. На когото това не му харесва - Интернет е широк, има много други форуми, ей я, БГ-Наука е наблизо. Отиваш там и пишеш. Аз лично не виждам никакъв проблем в това. Тук ще останат тези, на които им харесва. На когото не му харесва, естествено, ще си замине. Няма да променяме нещата, които на нас ни харесват и заради които се занимаваме с този форум само за да задържим някого, на когото тук така или иначе не му харесва - безсмислено е.


                          Браво за труда, не знам защо си си го направил. След като смяташ, че форумът е за затваряне, че е умрял, не се пише нищо интересно в него, само гони потребителите към други форуми и прочее, що дириш в него ти? Аз това не разбирам, ей богу, не ти харесва нищо тук, не ти допада, дразни те, защо тогава пишеш и се вълнуваш от съдбата на този неправилен форум? Или те дразни самото му съществуване, че затова заключаваш "ми затворете го!"? То се получава хем боли, хем сърби.
                          Ако не ти харесва - не влизаш. Ако спазваш правилата - всичко е наред. Толкова е просто да се разбере това, както е написал и Торн. Въобще, не я разбирам тази работа: вместо да се радва човек, че има повече форуми по дадена тематика, т.е. има разнообразие, се проявява някаква дребнавост...
                          Аз не смятам, че форумът е умрял, че няма смисъл в този си вид, нито нещо подобно. Когато няколкото души, които го поддържаме решим, че всичко това, което описваш се е случило наистина, тогава ще решим да го затворим. Този момент очевидно не е настъпил: във форума се пише, различни хора пишат, че им е интересен. Значи някаква полза от него има.
                          Не вие смятате че ако се пишат "глупости" е по-добре да се затвори. Че няма "хубави теми" е ясно. Ахааа, ТУК ще си останем НИЕ . О.к. приемам. Защо пиша ли? Всъщност не пиша тук, темата за оплаквания нали не е за възхвала на екипа? А се получава така. Аз отдавна предложих така да се кръсти. Ще си направя труда (ако не ме мързи де), да направя една графика, колко теми, колко пишат колко нови, колко нови се отказват, без сравнения разбира се (че ако има сравнения е ясно).
                          Ясно е, че БС са елитаристи. Яно е, че..... това е мое мнение (и по преумция не е правлно). Така че не е ли по добре да изчакаме някаква статистика? Ак може от БС, щото може да злоупотребя. Иначе аз ще направя

                          Comment


                            Добре де, само не разбрах, как така се получава, че човек, дето мрази толкова форума, се пали толкова да пише и разобличава? Като не го харесваш - твоя си работа - никой не е казал, "йок, край, Интернета е затворен за теб". Има място за всички. Досега се получава все така, че от около година-две само плюеш наред в такива теми. Твоя си работа ...

                            А за интересните теми - който има интереси, пише и се развива. Който няма - плюе наред.

                            За руския. Множество документи, които касаят основните теми на форума, по едно стечение на обстоятелствата, са именно на този език. Има си и специална тема за това. Не мисля, че заради 1-2 души, които са все недоволни, без при това да имат принос към форума, трябва да променим всичко.
                            Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                            Проект 22.06.1941 г.
                            "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                            Comment


                              Митак, не отговори на въпросите ми, както обикновено.
                              Наистина: хем не пишеш във форума (няма лошо - въпрос на избор), т.е. с нищо не допринасяш за него, хем пишеш оплаквания. От какво се оплакваш? Че форумът не ти харесва ли? Това е очевидно. Повторил си го няколко пъти в тази тема. Или трябва да се повтаря на всеки х-броя дни? Ако това е разбирането ти за форумно участие: "аз нищо не пиша, защото мястото не ми харесва, но използвам всеки момент, за да пълня "книгата за оплаквания" с тъжби срещу несправедливостта и лошотията на този форум", добре. Сула малко по-долу добре ти е отговорил.
                              Но си имаме правило и по този въпрос и след като трябва да сме принципни, ще го налагаме.

                              Comment


                                mitaca написа Виж мнение
                                Ще си направя труда (ако не ме мързи де), да направя една графика, колко теми, колко пишат колко нови, колко нови се отказват, без сравнения разбира се (че ако има сравнения е ясно).
                                Защо? Нито аз нито някой друг от модераторите не се интересуваме от статистики и посещаемост. Не участваме в конкурси за популярност. Вдигаш напълно безсмислен шум.
                                albireo написа
                                ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                                Comment

                                Working...
                                X