Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мнения за форума (т.е. книга за оплаквания и препоръки)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Dinain написа Виж мнение
    Оберлейтентът се позовава на правилника, всъщност (дори и да не го осъзнава). Не виждам нищо странно в това.
    Аз също не виждам нищо странно в това, че патологичен русофоб се изказва в подкрепа на потребител с 4 мнения и ник "Оберлейтентът", срещу потребител, който доста е допринесъл за облика на форума. Твърдо съм съгласен, че всякакви мнения, които не са на български трябва да се модерират, но не мисля че това важи за Виталий.
    This is my signature. There are many like it but this one is mine.

    Comment


      Тази тема е обсъждано. Imperial не е срещу ми даде тази привилегия.
      Аз съм добре запозната с Български език. Но аз не мога да говоря правилно. Не практика.

      Эта тема уже обсуждалась. Imperial был не против предоставить мне эту привилегию. (Хотя возможно его мнение изменилось за эти годы...) Я хорошо понимаю по Болгарски. (Могу переводить Болгарский текст не останавливаясь и на 2 секунды, и это благодаря форуму "Бойна Слава"). Но не могу правильно говорить. Нет практики.
      Я буду стараться по возможности комментировать на Болгарском языке. Но спорить с некоторыми пользователями (особенно с Dinain) я точно не смогу на Болгарском языке.
      "Россия безразлична к жизни человека и к течению времени. Она безмолвна. Она вечна. Она несокрушима..." Томас КАРЛЕЙЛЬ .

      Comment


        Amazon, ако гласът ти имаше някаква тежест, бих си направил труда да го обсъждам с теб, но не е така. Така или иначе не би имало смисъл - ти въобще не си осъзнал за какво става дума.
        "No beast so fierce but knows some touch of pity."
        "But I know none, and therefore am no beast."

        (Richard III - William Shakespeare)

        Comment


          Гласът на Амазон също има тежест, като стар и уважаван потребител. Моля, не имайте предвид, че който настоява за всякакви крайности, това и ще получи за себе си. Освен това, на когото не му е ясно, нека се върне към поста на Империал. Това е официалното становище на форумната управа от доста време насам.
          Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
          Проект 22.06.1941 г.
          "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

          Comment


            Вижте, при Виталий имаме "особен случай", ако мога така да се изразя. Той пише от много време във форума (той е тук от много повече време, отколкото повечето от останалите). И поради тази причина се ползва с тази, според мен, дребна привилегия. Не виждам чак такъв проблем да създава това: той пише рядко, а и никой не е задължен да разбира и да отговаря на мненията му. Разбира се, може да бъде ограничен до това да пише само в международният раздел на форума (примерно, едва ли някой би ме търпял в руски форум да пиша на български език, но това не означава, че тук трябва да реагираме по същия начин), но не виждам голям смисъл в това.
            Що се отнася до правилникът, то там имаше текст (не съм сигурен, дали все още присъства), че трябва цитиран текст на чужд език да се придружава с резюме или превод. А не чужденците навсякъде да пишат на български език.
            Както и да е, не вярвам точно този въпрос да има кой знае какво значение, т.е. да можем да кажем, че това е "сериозен проблем на форума". Аз поне не го виждам така, смятам, че и Империал не вижда нещата по този начин.

            Comment


              На мен вече доста време ми се налага да вземам ръководни решения, затова отдавна съм разбрал че има малко неща, по-жалки от ръководство, което само си противоречи и е неспособно да даде ясна и недвусмислена резолюция по някой въпрос. Също така, старая се да се държа професионално, независимо дали ми плащат за това или не, заради което и приветствам появата на Голъм.

              Тук става дума за правилник и какво казва той, ако трябва да се промени, ако трябва да се изтрие, ако трябва да каже че виталий има малка привилегия - а не за това кой колко поста имал, какви са му убежденията и кой кого уважавал или не, все неща, с които не може да се ръководи дори пясъчник, да не говорим за форум.
              "No beast so fierce but knows some touch of pity."
              "But I know none, and therefore am no beast."

              (Richard III - William Shakespeare)

              Comment


                ads

                Eто едно препоръка на потребителите - не се оплаквайте и не спорете с модераторите. Също така, не си вадете заключения за това какво може и не може да се пише, четеейки техните мнения. Сайтът е деспотична монархия, аристокрацията не се сменя.
                http://rayofhalifaxproductions.com/26662

                Comment


                  beri_cd написа Виж мнение
                  Сайтът е деспотична монархия, аристокрацията не се сменя.
                  По-точно би било просветена монархия

                  Comment


                    Хана написа Виж мнение
                    просветена монархия
                    Сега вече се подиграваш
                    albireo написа
                    ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                    Comment


                      ьяа

                      Imperial написа Виж мнение
                      Сега вече се подиграваш
                      Очевидно е, нали? Нека следваме белия заек!
                      http://rayofhalifaxproductions.com/26662

                      Comment


                        За пореден път ще кажа и се надявам всички, които са тук от скоро да го усвоят. Да, в БС има потребители с привилегии. Които са ги заслужили. Със знания, със задълбоченост, с изровени интересни източници или специфични теми. Новодошлите нямат такива права!

                        Не схващате ли, че става дума за проста йерархия? Че редниците нямат същите права като офицерите? Или ако го съпоставите с фирма - новодошлите служители с директорите?

                        Главната причина - повечето от новодошлите не са особено наясно с традициите на този форум, които осмислят съществуването му. Той не е националистически, не е расистки, не е комунистически или нацистки, в рамките на възможното е деполитизиран, т. е. старае се да избягва съвременната политика /понякога дори в ущърб на дискусията - визирам темата за Осетия/. За добро или за зло, но се избягват още две теми, за които опитът показа, че е почти невъзможно да се води смислена дискусия - произходът на българите и Македония. Освен това на форума се очаква едно сравнително по-високо ниво на познания и съответно на дискусия в сравнение с почти всички други исторически форуми в БГ интернет.

                        Това е, няма други съображения. Доколкото ми е известно, никой от нас не е платен агент на политически партии или на руското, американското, гръцкото, турското, сръбското, израелското и марсианското разузнаване. Ако пък някой все пак се е изхитрил да е такъв, т.е да получава пари за участието си в Бойна слава, настоявам моментално да сподели това, за да мога още по-моментално да се присъединя към получаването на тия пари.


                        thorn

                        Средновековните църкви в България

                        Comment


                          ьяа

                          Thorn, съгласен съм с теб, йерархията си я има, достатъчно често се натрапва. Военните чинове предполагат, че привилегированите говорят винаги по темата, винаги компетентно, но уви, това е монархия. Какъвто е краля, такъв.
                          http://rayofhalifaxproductions.com/26662

                          Comment


                            Присъединявам се към мнението на Динаин и Голъм. И на мен ми е странна позицията: "имаме правилник, но имаме и система от привилегии, която не зависи от правилника, а от това кого "ние" решим ги заслужава". Така беше при соца. Очевидно някои стереотипи трудно отшумяват.

                            Моята линия на поведение е да балансирам между полезното и досадното. За момента нещата, които научавам от този форум са по-интересни от неприятните емоции, така че се старая да не обръщам внимание на досадните с менторството и дребнавостта си намеси на някои от участниците.

                            Съветвам всеки от тези без привилегии да си направят подобна преценка и да определи поведението си без да задълбават много в нюансите, а ако именно те са им интересни, да се обърнат към Фройд.

                            А за Виталий ще кажа, че не ми пречи. Напротив, въпреки споровете ми с него и великоруските замашки ("уклони" за незапознатите с този русизъм) в писанията му, като гражданин на малък народ, не мога да не приветствам това, че чужденец се опитва да пише и чете на родния ми език. На моменти може да не му се отдава, но снисхождението към хората, които се опитват да правят нещо е привилегия на висшите духом, която за щастие не се раздава от никого.
                            Истинската тирания е само тази, която господства несъзнателно над душите, защото е единствената, която не може да се победи. Тиберий, Чингис хан, Наполеон без съмнение са били страховити тирани, но от гроба Мойсей, Буда, Иисус, Мохамед, Лутер са упражнили върху душите деспотизъм с доста по-различна дълбочина.

                            Гюстав Льо Бон

                            Comment


                              Sula написа
                              Присъединявам се към мнението на Динаин и Голъм. И на мен ми е странна позицията: "имаме правилник, но имаме и система от привилегии, която не зависи от правилника, а от това кого "ние" решим ги заслужава". Така беше при соца. Очевидно някои стереотипи трудно отшумяват.
                              Какъв "соц", нали форумът е частен? Я прочети пак мненията, към които се "присъединяваш" - там се спори за различни неща. Виж и мнението на Торн. Там нещата са доста добре изяснени.
                              Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                              Проект 22.06.1941 г.
                              "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                              Comment


                                Месир, не бъдете толкова докачлив! Ако съм Ви обидил с нещо, уверявам Ви, че не е лично.

                                Използвах аналогията със соца по отношение на написаното от Торн, защото тогава имаше закони, пред които всички бяха равни, но имаше такива с привилегии дадени от другарите им, които не бяха равни.

                                А по отношение на прочита на различни мнения, не ми е нужно да талмудствам по тях и няма да се забърквам в дискусия кой какво искал да каже. Тази интерпретация я оставям на модераторите. За мен е достатъчно да прочета форумния правилник, за да ми е ясно, че независимо кой какво пише по темата, там думата "привилегия" е употребена само на едно място:

                                "1.1 - Право на участие
                                Участието във форумите “Бойна Слава” е привилегия, а не универсално право. Тази привилегия се получава автоматично от всеки новорегистрирал се потребител, в замяна на задължението да се спазват правилата на форума, изложени в този документ. Всеки потребител, който системно и целенасочено нарушава правилата или откаже да се съобразява с тях, губи своята привилегия да участва във форума."

                                Доколкото аз разбирам от български език, тук никъде не са описани като привилегии изброените от Торн неща. Нито е регламентиран правилник за степените на привилегированост и раздаването й описани от него.

                                Ако Вие имате друг прочит на правилника, то моля да го озвучите, за да знаем и ние да си мълчим и да не Ви притесняваме с излишни питания.
                                Истинската тирания е само тази, която господства несъзнателно над душите, защото е единствената, която не може да се победи. Тиберий, Чингис хан, Наполеон без съмнение са били страховити тирани, но от гроба Мойсей, Буда, Иисус, Мохамед, Лутер са упражнили върху душите деспотизъм с доста по-различна дълбочина.

                                Гюстав Льо Бон

                                Comment

                                Working...
                                X