Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Майтапи ¹ 4

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Евалата, Дани Кондова, евалата мацка, и да си го копнала, а не съчинила, пак ще си навеки в моя личен пантеон ...

    I.Предпоставки1.Икономически=> конликтът между младите и старите държави (изравняване на икономическото развитие и началото на XXв.; някои млади изпреварват старите; Германия изпреварва Англия в химическата промишленост, електричество, корабостроене => надпревара)2.Политически=> младите държави искат колонии, но териториите са заети; борба за преразпределение


    да не пропуснете пасажите:

    Българите достигат до сръбско – гръцката граница и чакат заповеди от 1916г. – 1917г. Териоторията е „Добро поле”. Септември 1918г. получава заповед да атакуват Гърция (защото Гърция бави отговора към кои ще се включи).
    Гърция е към Атланта.
    или

    14 септември 1918г. – Войнишко въстание, връщат се голи и боси в Кюстендил, искат да се срещнат с Фердинанд и му търсят отговорност. От Кюстендил => Радомир, където превземат Радомир и обявяват за Република => тръгват към София, за да съдят Фердинанд. Той се страхува и праща Стамболийски, но той застава на чело на войниците.

    Последици от Войнишкото въстание
    много убити, завършва с неуспех
    6+ маце, само така "Атлантата" се среща на няколко места, явно, нещо атлантите са срещу нас, та няма как да не загубим войната на "територия Добро поле"

    Comment


      княз Крылов написа Виж мнение
      по скоро Украинско-македонски Две измислени държави в едни измислен дъюз (шутка)
      A, e това вече успокоява))

      Comment


        Общо мобилизирани в първата световна война 70млн от 18 годишни; от тях Антантата 15млн, а Централните сили 25млн
        Това пропусна
        Къде са ги намерили тия 18 годишни толкова много
        IN VINO VERITAS !!!

        Comment


          и къде са останалите 30 милиона
          Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

          请您死在地狱般的阵痛
          [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
          きさまはしんでくださいませんか
          [kisamawa shinde kudasaimasenka]

          Comment


            Нещо по повод кризата

            - Какво е новото определение за оптимист?
            - Инвестиционен банкер, който в неделя вечер си изглажда пет ризи за седмицата.

            * Предприемач отива при финансовия си мениджър и казва, че иска да е собственик на малък бизнес. Това е лесно, казал финансовият съветник. Купете си голям бизнес и изчакайте малко.

            * Кредитната криза е наистина лоша. Миналата седмица дадох десетачка на брат си и се оказа, че днес съм четвъртият по големина кредитор в страната.

            - Каква е разликата между инвестиционен банкер и голяма пица?
            - С голямата пица поне може да се нахрани четиричленно семейство.

            * Какво е общото между Уолстрийт и Олимпиадата? Синхронните скокове от трамплин.

            - Каква е най-честата реплика на хедж фонд мениджър, останал без работа?
            - "Ще искате ли картофки и нещо за пиене?"

            * Днес банкоматът ми изписа съобщение "недостатъчна наличност". Не разбрах дали става въпрос за моята карта или за банката.

            * Хуморът на Марк Твен се оказва изпреварил времето: "Октомври. Ето един месец, изключително опасен за спекулации с акции. Другите опасни месеци са юли, януари, септември, април, ноември, май, март, юни, декември, август и февруари."

            * Казват, че парите говорят. Проблемът е, че моите знаят само една дума: "Сбогом!"

            * В тези бурни дни как можеш да привлечеш вниманието на брокера си? Като извикаш "Ало, келнер! "

            * Новото тълкувание на термините:

            Бичи пазар - произволно движение на пазара, което кара инвеститора да си въобразява, че е станал финансов гений.

            Мечи пазар - период от 6 до 18 месеца, в който децата не получават джобни, жената - бижута, а съпругът - секс.

            Сплит на акциите - когато съпругата ти и адвокатът й са си поделили твоите активи

            Печалба - древен термин, който вече никой не използва.

            * Превърнахме ли се в социалисти? Не, още споко. Няма начин - социалистите национализират само успешни предприятия.

            * Брокер в края на деня: Това е по-лошо и от развод. Изгубих половината си активи, а все още имам съпруга.

            Comment


              .


              thorn

              Средновековните църкви в България

              Comment


                .


                thorn

                Средновековните църкви в България

                Comment


                  Ако токчетата можеха да стрелят

                  Comment



                    Без коментар
                    Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                    Проект 22.06.1941 г.
                    "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                    Comment


                      messire Woland написа Виж мнение
                      A strong toun Rodez hit is,
                      The Castell is strong and fair I wis...


                      блог за средновековна балканска история

                      Comment


                        messire Woland написа Виж мнение
                        А мен защо сте ме подминали с касичката. Искам и аз пари на ръка, под масата, много и всякакви ......
                        Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                        Неизвестен руски адмирал

                        Comment


                          Ми явно не триеш достатъчно
                          albireo написа
                          ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                          Comment


                            messire Woland написа Виж мнение
                            Яко, а аз съм математик, хихи
                            XV mile the sea brode is
                            From Turkey to the Ile of Rodez...

                            Comment


                              Да,
                              изучаването на математика и особено доказателствата в нея създават имунитет срещу опити за промиване на мозък и поради това крайните хуманитаристи са с по - голям риск да бъдат манипулирани
                              е много вярно мнение . Иначе и аз се чудя защо и какво се пише в тези теми относно произходи/езици и т.н.
                              По моя преценка съм обективен.

                              Comment


                                Quae fuerant vitia, mores sunt.

                                Comment

                                Working...
                                X