Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Майтапи ¹ 4

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    ИМХО, проблема е в принципа - религията нарежда да повярваш безрезервно в някакво чудесно обяснение на света и нещата в него; да не търсиш други обяснения; да воюваш с носителите на други обяснения. А това, че религиозните институции (и училищата, които поддържат), са се променили доста към днешна дата, не бих го отнесла като заслуга на религиите. Заслугата им, несъмнено, се състои в канализиране, дисциплиниране и подходящо (пастирско) насочване на младежката енергия. Но то това е работата на институционализираната "народна мъдрост" от испокон веков - да подготви младите за преминаване на инициация и живот с отговорностите на възрастни. Освен това вече е широко известно, че за децата е най-подходящ някакъв тип тоталитарен строй - в смисъл - с наложен ред, както се видя в социализма. За обратен вариант съм чувала само в Япония - до 7 години - никакви забрани, после - юруш, но това е съпроводено отново с железния ред на японското възпитание на възрастните - спазване на търпимост и доброжелателност към най-малките. Та - ако може тоя строй да е с минимум втълпяване на небивалици... Може би си струва отделна тема? Или да вдигнем онази за възпитанието?
    "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

    Comment


      СБУ разследва случай на употреба на биологично оръжие в Украинската гражданска война.




      Две херсонские девушки заразили гонореей 220 солдат нацгвардии Украины



      Общение с прекрасным полом для целой роты украинских солдат, подконтрольных киевским властям, закончилась визитом к венерологу. Примерно 220 военных были направлены на лечение в кожвендиспансер с диагнозом «гонорея» после «культурного отдыха» в Херсонской области.

      Представители командования эту ситуацию пока никак не комментируют, но случаем уже заинтересовались сотрудники Службы безопасности Украины. Известно, что после допросов солдат СБ уже начала поиски двух жительниц поселка Любимовка Херсонской области. Как выяснилось, все солдаты за плотскими утехами обращались к одним и тем же девушкам. Спецслужбам предстоит выяснить, не действовали ли барышни с каким-то особым умыслом, а врачам проверить, не наградили ли они горе-любовников каким-нибудь более серьезным заболеванием.

      Есть ли среди заболевших офицеры, и будут ли предприняты какие-либо меры в отношении командования роты, пока неизвестно.

      Comment


        pnp5q написа Виж мнение
        А това, че религиозните институции (и училищата, които поддържат), са се променили доста към днешна дата, не бих го отнесла като заслуга на религиите. Заслугата им, несъмнено, се състои в канализиране, дисциплиниране и подходящо (пастирско) насочване на младежката енергия. Но то това е работата на институционализираната "народна мъдрост" от испокон веков - да подготви младите за преминаване на инициация и живот с отговорностите на възрастни. Освен това вече е широко известно, че за децата е най-подходящ някакъв тип тоталитарен строй - в смисъл - с наложен ред, както се видя в социализма.
        Нещо такова имах в предвид, нещата не са черно-бели. За това предложих на Кало ако иска да го обсъдим в друга тема. За религиите не съм специалист, по-скоро говорих за някой църкви като институция. Някой начални училища/пред-училища към протестанските църкви са с вековни(буквално) традиции. Дори част от учителите са там като семейна традиция. Никой не си позволява да преподава религия на децата, тя реално не присъства. Приемат се деца на които родителите са какъвто и да е вид християни, без значение дали са вярващи, или не. Е, дете от мюсюлманско семейство няма да вземат, но и то(по-скоро родителите му) не би се чуствало на място в такава институция.
        This is my signature. There are many like it but this one is mine.

        Comment


          http://en.wikipedia.org/wiki/Emu_War



          The Emu War, also known as the Great Emu War,[1] was a nuisance wildlife management operation undertaken in Australia over the latter part of 1932 to address public concern over the number of emus said to be running amok in the Campion district of Western Australia. The attempts to curb the population of emus, a large flightless bird indigenous to Australia, employed soldiers armed with machine guns
          Войната "Ему". Общо взето звършва наравно. Войнците са въоръжени с картечници, щраусите не са въоръжени.

          То реално са две войни, като чеченските. Първата война завършва с уклончив резултат. Втората е по-кървава. Армията само от картечници изтрелва 10 000 патрона. Съответно военните твърдят че врага е загубил над 900 бойци. В уикито не пише, на колко оценява загубите си противниковата страна, така че цифрите може да са завишени.

          На снимката, анонимен старши сержант от 2-ра емуска рота към 4-ти емуски батальон от 1-ва пехотна бригада.
          This is my signature. There are many like it but this one is mine.

          Comment


            Сещам се за тази. Някой, който сигурно не е много забавен по партита, би казал, че цифрите не са съвсем верни, но аз не бих позволил това да ми попречи

            Comment


              Zalmoxis написа Виж мнение
              Някой, който сигурно не е много забавен по партита, би казал, че цифрите не са съвсем верни, но аз не бих позволил това да ми попречи
              "Пиши поболе - чего их, басурманов, жалеть то!", А.В.Суворов
              Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
              A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

              Comment


                Amazon написа Виж мнение
                Нещо такова имах в предвид, нещата не са черно-бели. За това предложих на Кало ако иска да го обсъдим в друга тема. За религиите не съм специалист, по-скоро говорих за някой църкви като институция. Някой начални училища/пред-училища към протестанските църкви са с вековни(буквално) традиции. Дори част от учителите са там като семейна традиция. Никой не си позволява да преподава религия на децата, тя реално не присъства. Приемат се деца на които родителите са какъвто и да е вид християни, без значение дали са вярващи, или не. Е, дете от мюсюлманско семейство няма да вземат, но и то(по-скоро родителите му) не би се чуствало на място в такава институция.
                Пък аз ви предлагам да не се отваря тая тема по тоя начин. Доста е политизирана, а самите деноминации са твърде различни. Не чак толкова отдавна видяхме и някои опити на хоумскулъри, повлияни и финансирани от американски евангелисти, да рекламират софтуери за религиозно образование.

                Comment


                  Ами проблема е, че много даже интересно е тръгнала да се отваря... И кат ни освободят от ЕС... Не съм феминистка, но тази тенденция ме притеснява.
                  "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                  Comment


                    pnp5q написа Виж мнение
                    Ами проблема е, че много даже интересно е тръгнала да се отваря... И кат ни освободят от ЕС... Не съм феминистка, но тази тенденция ме притеснява.

                    Comment


                      Click image for larger version

Name:	10401926_1439178919673979_1493131072421208995_n.jpg
Views:	1
Size:	20.5 КБ
ID:	540755
                      Comment is free, but facts are sacred.

                      Comment




                        Ужассс

                        Comment


                          War, war never changes..

                          Comment




                            реклама на армии росии
                            War, war never changes..

                            Comment




                              какво става като ъпгрейтвате само 1 линия от единици..
                              War, war never changes..

                              Comment



                                Затваря фабрика за сирене в Омск, защото се появили снимки и клипове на служители в нея, правещи си млечни бани.Знам за подобен случай и в България, но покрит, преди години.

                                Comment

                                Working...
                                X