Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Майтапи ¹ 4

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts



    thorn

    Средновековните църкви в България

    Comment


      messire Woland написа Виж мнение
      "Прибирам се от корпоративна среща - пиян. Жената се обажда от спалнята.
      - Слънчице, какво падна там?
      - Сакото.
      - А защо с такъв грохот?
      - Ами твоето слънчице не успя да излезе от него."
      Това ще да е мениджърският вариант. Оригиналът го чух от трънски зидари преди много години (миналия век):

      Майстор и чирак зидат, качени на скеле. Чиракът чул шум и пита:
      - Масторе, ща тупну?
      - Ете ватенкуту тупну.
      - Ете много силно тупну?
      - Ете я бех у ню.
      Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
      A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

      Comment


        War, war never changes..

        Comment


          Стига се тези стереотипи, руският войник е вежлив и добросърдечен. "Антропос агатос ке калос".
          Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
          A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

          Comment


            Nick написа Виж мнение
            Стига се тези стереотипи, руският войник е вежлив и добросърдечен. "Антропос агатос ке калос".
            Както казваше един спецназовец в онова шантаво шоу "Deadliest Warrior":
            Ние сме уважителни хора. Ние уважаваме всеки. Ако се наложи да ви убием, ще го направим уважително


            И малко специални части(не знам от каква националност):
            This is my signature. There are many like it but this one is mine.

            Comment


              Amazon написа Виж мнение
              И малко специални части(не знам от каква националност):
              Но страната знам.
              http://vseknigi.3dn.ru/publ/19-1-0-186

              Comment


                Eguo написа Виж мнение
                Но страната знам.
                Ще отблъскват окупаторите
                This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                Comment


                  Click image for larger version

Name:	10154452_617533105002878_1374001251409090738_n.jpg
Views:	1
Size:	48.7 КБ
ID:	539864
                  Съвсем като нашия едновремешен виц за трамвая
                  Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                  Проект 22.06.1941 г.
                  "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                  Comment


                    messire Woland написа Виж мнение
                    Съвсем като нашия едновремешен виц за трамвая
                    Вариант на стар виц за грузинец, чийто син е студент в Москва и ходи на лекции с "Волга".

                    Хм... осъзнах, че за два часа два пъти посочих по-стари версии на вицовете. Сигурно тези вицове са съществували и по време на египетските пирамиди...
                    Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                    A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                    Comment


                      Nick написа Виж мнение
                      Вариант на стар виц за грузинец, чийто син е студент в Москва и ходи на лекции с "Волга".

                      Хм... осъзнах, че за два часа два пъти посочих по-стари версии на вицовете. Сигурно тези вицове са съществували и по време на египетските пирамиди...
                      Мда представям си как в хъм ... Тива? идват да речем хетски младеж с богати родители и т.н.

                      Което ми напомни най-древния разказ за вредата от "новите технологии", винаги се сещам за него, когато някой говори за вредата от книги/радио/телевизия/компютри/интернет/фейсбук и т.н.:
                      От египетската митология, разговор между божествата Тот и Тамус (Амон). Тот е нещо като гръцкия Прометей, а Тамус е върховното божество. Тамус упреква Тот за изобретяването на писмеността:
                      « Това твое изобретение всели в душите на научилите се забрава, тъй като паметта им ще бъде лишена от упражнения: ще започнат да си припомнят отвън, доверявайки се на писмото, по външни знаци, а не от вътре, от само себе си. Тъй че изглежда ти си намерил средство не за паметта, а за напомняне. Ти даваш на учениците си мнима, а не истинска мъдрост. Те ще научат много от теб подочувайки, без обучение и ще изглеждат многознаещи, оставайки всъщност невежи, хора трудни за общуване. Те ще стават мнимомъдри вместо мъдри »
                      Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                      Проект 22.06.1941 г.
                      "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                      Comment


                        messire Woland написа Виж мнение
                        Тамус упреква Тот за изобретяването на писмеността:
                        « Тъй че изглежда ти си намерил средство не за паметта, а за напомняне. »
                        Без да се считам за ретрограден, има нещо вярно в упрека. В гимназията учителката по математика не ни разрешаваше да ползваме главите с формулите от помагалото "Четиризначни таблици и формули", те трябваше да са зашити. Това при положение, че те се разрешаваха на кандидат-студентски изпит! Доводът беше точно като горният, "Ако не знаете формулите наизуст, нямате истински знания по математика".

                        В първия ми университет един от по-възрастните преподаватели ни се подиграваше, че използваме калкулатори (при сложни изчисления на преходни процеси, които изискват диференциране на комплексни числа, ако някой помни нещо от висшата математика). Човекът ги правеше със същата скорост с изчислителна линийка, която пък остана магия за мен.

                        Във втория ми университет (тук в САЩ) се разрешаваха калкулатори, но само финансовите; програмируемите и графичните не се разрешаваха - същият довод, формулите трябва да се помнят, това е истинското знание.
                        Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                        A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                        Comment


                          Съвременна конспиративна история на Украйна в някои украински медии: Янукович е бил агент на Путин и искал да погуби Украйна, но го свалили агентите на Путин от "Десен сектор", желаещи да погубят Украйна, и тогава на власт дошли агентите на Путин - олигарсите и продажните чиновници, опитващи се да погубят Украйна, но против тях въстанали агентите на Путин в Източна Украйна, искащи до погубят страната, а им попречила агентката на Путин Юлия Тимошенко, желаеща да погуби Украйна.

                          ***
                          Здравей, Майко Русия!
                          Това съм аз - твоят син Крим!
                          Завърнах се! У дома съм вече...
                          Има ли нещо за ядене?

                          Comment


                            Nick написа Виж мнение
                            Във втория ми университет (тук в САЩ) се разрешаваха калкулатори, но само финансовите; програмируемите и графичните не се разрешаваха - същият довод, формулите трябва да се помнят, това е истинското знание.
                            При кандидатстването в първия ми университет (в Израел), трябваше да заучавам фрази на арамейски от времето на Асирийската империя. Трябва да кажа, че се провалих катастрофално, но компенсирах с английски и математика.

                            Във втория ми университет (тук в България) на един изпит трябваше да строя на ръка Gantt графики с планиране на ресурсите без ползване на програми от рода на Project Manager. От какъв зор, при положение, че в днешно време никой не планира проект без помощта на компютър, така и не разбрах.
                            "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                            "But I know none, and therefore am no beast."

                            (Richard III - William Shakespeare)

                            Comment


                              Аз не съм патриот, не съм и някакъв дисидент... Изобщо, страня от политиката. Прост мужик съм.
                              Но чувам, че от 18 март на Крим действат руските закони. И значи вече след 22 часа там не можеш да си купиш водка?
                              Момчета! За какво беше тогава цялата тази борба!!!!

                              ...

                              - Какво представлява терминът когнитивен дисонанс?
                              - Например, да участваш в референдум за присъединяване към държава, в която референдумите са забранени.

                              ...

                              - Ако ви се привиждат зелени човечета, има два варианта за това как ще се развият събитията - или ще ви пратят в лудница, или ще има референдум.
                              "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                              "But I know none, and therefore am no beast."

                              (Richard III - William Shakespeare)

                              Comment


                                Образователен комикс

                                Brief Histories of Everyday Objects
                                albireo написа
                                ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                                Comment

                                Working...
                                X