Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Майтапи ¹ 4

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    В известния роман на Брам Стокър "Дракула" от 1897 година, главният герой казва: "Моят народ е умирал в битката в Косово". Този народ не би могъл да е друг, освен сръбският.
    A strong toun Rodez hit is,
    The Castell is strong and fair I wis...


    блог за средновековна балканска история

    Comment


      Единственият коментар под новината кърти мивки: "глупости ! Македонец е "

      sigpic

      Sword song and horn sound

      Comment


        "No beast so fierce but knows some touch of pity."
        "But I know none, and therefore am no beast."

        (Richard III - William Shakespeare)

        Comment


          Македония, официално: братя сме! Ама от мно`о голям род!...
          "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

          Comment




            Ха сега да видим кой го вади най-голям на Балканите

            Comment


              Който лъже най-на едро. По голямата част от картата поради липса на данни е правена по допитвания до народонаселението. Така че това е картата на процентите комплексари в Европа по държави.
              This is my signature. There are many like it but this one is mine.

              Comment


                Антиистория славянобългарска

                Универсална библиотека за книги и текстове на български и други езици. Над 3000 автори. Поддръжка на FictionBook (FB2), EPUB и TXT.


                Откъсче:
                „На третата година от царуването на Тиберий Победоносни — 581 г. — проклетите славянски пълчища потеглиха и нахлуха по цяла Елада, в околностите на Солун и по цяла Тракия. Те завоюваха много градове и укрепени места, опустошаваха, палеха, грабеха страната и я завладяваха.[4] Те се поселиха в нея… без страх, като че ли тям принадлежи… Всички императорски стада станаха тяхна плячка“.[5] „Досега — продължава хронистът — тези пладнешки разбойници (т.е. славяните) си седят в ромейските земи без грижи и страх, като грабят, убиват и палят[6]. Те са се разбогатяли, притежават злато и сребро, цели стада от коне и оръжие; По-добре от самите ромеи се научиха да воюват“… и грабят, е изтървал да добави византийският историк, навярно от свенливост.
                ...
                [4] Проклетият казионен историк на византийския империализъм не иска да види освободителната мисия на обединените славянски банди, нито изпълнението на интернационалния им дълг спрямо поробените 120 етнически групи, споени във византийската мозайка. ↑
                [5] А това, което на езика на юриспруденцията би трябвало да се назове почтително славянска собственост (отчуждените императорски стада), летописецът нарича плячка! Очевидно Прудоновата дефиниция за собствеността (Пиер Жозеф Прудон: „Собствеността е кражба!“) се възприема от собствениците само когато те са потърпевшите! ↑
                [6] Приближавайки се до прудонисткото разбиране на собствеността, Ив. Ефески остава чужд на мисълта, че собствеността, освен кражба, е още съотношение на сили между имащия и нямащия, поради което продължава да третира земите като ромейски. ↑
                We don't see things as they are, we see them as we are
                ---Anais Nin----

                Comment


                  "Еврозоната е най-слабото звено (в световната икономика, доколкото схванах - бел.моя), поради това не е чудно, че именно тук се появи най-големият видим проблем. (sic!) ... Където и да отида, ми казват, че това не е глобална криза. `Имате криза в Европа и в САЩ, ние не знаем за никаква криза.` Финансовият министър на Сенегал беше последният човек, който ми го каза." (С) Вацлав Клаус
                  "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                  Comment


                    Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                    Проект 22.06.1941 г.
                    "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                    Comment



                      Перничаните са навсякъде!
                      http://rayofhalifaxproductions.com/26662

                      Comment






                        http://satwcomic.com/
                        sigpic

                        Sword song and horn sound

                        Comment


                          Comment




                            „Воин на коœ“

                            Comment


                              - Плевньо, зареди второ оръдие.
                              - Ама аз не съм ял боб.
                              - Да си ял, аз те направих министър, а преди това никой не беше чувал за тебе.
                              "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                              "But I know none, and therefore am no beast."

                              (Richard III - William Shakespeare)

                              Comment


                                Един ташак-сайт (не е много за тук, ама и за никъде другаде не е тази информация за този и-нет "ресурс"), от който се оплакват в "Стара София":
                                http://stara-sofia.blogspot.com/2011/12/25.html
                                sigpic

                                Sword song and horn sound

                                Comment

                                Working...
                                X