Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Майтапи ¹ 4

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    sigpic

    Sword song and horn sound

    Comment


      Полкови свещеници от арменската армия на парад в Ереван



      thorn

      Средновековните църкви в България

      Comment


        Ето ти, моето момче, един автомат

        Радиостанция в Сомалия, собственост на ислямистката група Джамаат Аш-Шабаб, раздаде оръжия на деца като награда за знанията им за Корана.

        Победителят е "възнаграден" с автомат Калашников и сума, равняваща се на 700 щатски долара. За второ място "наградата" е автомат и 500 долара, а за третото – две ръчни гранати и 400 долара. В конкурса, проведен през свещения за мюсюлманите месец Рамадан, участвали деца на възраст от 10 до 17 години.
        А свещениците горе са феноменални

        Comment


          6 месеца затвор - за тролове в Интернет
          На 13 септември британски съд осъди 25-годишния Шон Дъфи на 18 седмици затвор, почти половин година - максималното наказание, което се предвижда, заради оскърбленията му в Интернет
          "No beast so fierce but knows some touch of pity."
          "But I know none, and therefore am no beast."

          (Richard III - William Shakespeare)

          Comment


            Малко стари скечове от соца:

            проф Поповски
            Wed May 14 01:43:12 2003



            СЛУЧКА НА БЕНЗИНОСТАНЦИЯ
            ************************
            Беше краят на 70 тте години. БКП започваше да предчувства, че не е вечна.Наред с ограбването на народа ченгетата измислиха-Далавера! Караха от СССР кораби със суров петрол и го ре -експортираха за Долари!
            А на народеца туриха лимит-40 литра на месец!
            Дадоха и талончета по ОФ линия.Даже ЦК на БКП издаде постановление! Колите чиито номера окончават на четно число да наливат на четни дати! Колите окончаващи на нечетно -на нечетни дати!
            ***********************
            Беше 22 Май.Проф Поповски-тогава младши научен сътрудник
            се връщаше от Благоевград където четеше лекции по чл 64.
            Като мина покрай бензиностанцията на Пирогов си каза-"Идват празници, я да заредя с бензин" след което обърна колата и затърси краят на Безкрайната опашка.Краят беше почти до бул Прага.проф Поповски се нареди на опашка и като угаси двигателя,извади от чантата си
            ръководство по Висша Математика и започна да решава диференциални уравнения! Докато му дойде реда минаха 3часа и половина! През това време проф Поповски подготви три лекции.Като му дойде реда загаси двигателя и слезе да налее бензин в старата си шкода. Провери в портфейла си-заветните талончета бяха там! Тъкмо вдигна помпата и се приготви да налива и от бензиностанцията излезе
            едно дребно мургаво човече облечено в оранжев гащиризон!
            -Ало, брачед, ти какво се готвиш да правиш бе-попита го то!
            -Ами готвя се да сипя бензин, вие кой сте?-отвърна професорът
            -Аз се казвам Църни Домусчиев Шопарски и съм управител на таа бензиностанция! Ти как се казваш- попита Шопара на свой ред.
            - Казвам се Поповски и съм преподавател по Математика,КМН-отговори проф Поповски
            -Ами ти,Попе-започна да фамилиарничи Шопарата-не си ли чел че за зареждането с бендзин има постановление на ЦК?
            -Чел съм , ето ми талоните...-каза проф Поповски!
            -Ха,ха, никой не те пита за талоните, ти знаеш ли какъв е редът за зареждане?-изхили се Шопарата.Личеше си че му става забавно!
            -Ами знам-рече професорът -Четни номера на четни дати и нечетни на нечетни!
            -Такаааааа, -рече Шопарата-днес сме 22 ро число четна дата
            а твоя номер четен ли е бе другарю професор??? Амчи номерът на колата ти е АМ 40 30!
            Професорът отначало не разбра какво го чака!
            -Е и какво като е АМ 40 30!? Нулата е четно число!Ред ми е!
            -А ааа, тука няма да се разберем с тебе др професор-рече Шопарата! НУЛАТА НЕ Е ЧЕТНО ЧИСЛО?
            -професорът подскочи от изненада?
            -Така ли? Не е ли четно число нулата? Че какво число е тогава?
            -Ибеш ли му майкята, какво число е Нулата?-отвърна Шопарата
            -И аз не знам, ама знам че не е ЧЕТНО!
            В това време от бензиностанцията излезе помощника на Управителя, едър льохман облечен с оранжеви дрехи а по лицето му ,небръснато от седмица имаше блажно.
            Погледът му беше мътен, явно беше пиян, а като ходеше замяташе единия крак-толкова беше дебел.
            -Я съм помощнико на Управителя и ма Викат Владо Буцев-Слона
            кво стаа тука бе,май имаме ситуация?
            -Абе Слоне, този тука брачед Поповски иска да налива бендзин
            а номера му свършва на Нула? Вика че бил математик, и твърди че Нулата била четно число????? А си кажи ти думата!
            -Глей сега,-рече Слона бодро -В тритомника на Фрейман никъде не съм прочел Нулата да е четно число! Стивън Хокинг-това уродчето в количката и то не казва нищо за нулата.Като четох Наръчника на Галактическия стопаджия от Язък Айзимов и там нищо не пишеше за нулата.Даже като питаха големию кумпутър какъв е смисълът на Живота-машината отговори 42! В Заповедта на ЦК също не се пояснява дали Нулата е Четна или не е!
            Така че Попе,пали колата и.....ДЕЛЕГАЦИЯ!
            -Проф Поповски почувствува че нещо го души!
            -Добре де, моят номер като завършва на Нула, аз кога имам право да зареждам?
            -Ами имаш право да зареждаш на 10 ти на 20 ти и на 30 ти!-рече му Шопарата. -ми да,толкова е просто-натегна му се Слон
            -Добре де,-продължи проф Поповски -Ами Февруари като няма 30 дена кога мога да зареждам?
            -Абе Попе-засъска Шопарата -Абе ти започваш да ми качваш кръвното бе!Аз ли съм виновен че "Фефруари" има 28 дни? Фефруари ще зареждаш на 10 ти и на 20 ти! Пък ако Партията реши да удължи месеца с два деня
            ще черпиш!Ха ха ха ха!
            -Че то не е честно така бе другари! Другите коли зареждат в 15 дни от месеца, а аз само в три дни?-изстена Поповски,разбрал че няма да убеди уродите в ЧЕТНОСТТА на НУЛАТА!
            -Ми кво да те правим като си Марко Тотев бе готен-рече Слона
            -Оди в КАТ па си смени номера!
            -Слушайте момчета-проф Поповски реши да направи още един опит-Числата на числовата ос са подредени така- Четно-нечетно-четно-нечетно-четно-нечетно и прочее. Всяко четно число е заобиколено от две нечетни! Ами я вижте Нулата! Кой я заобикаля? Ами минус 1 и плюс 1!
            Значи! НУЛАТА Е ЧЕТНА!!!!!
            -Виж кво,брачед-рече Шопарата Злобно! Тези ще ги редиш на "студенките", а не на нас,ясно ли ти е?
            Абе вие професорите сте големи тъпаци бе. Онзи ден един професор от ИСИ то ме убеждаваше,че Сухиьо Пясък бил по-тежък от Мокриьо! Умрехме се със Слона от Ташак?!
            Начи имаш една кофа пясък и наливаш вода! В резултат на което пясъка става по-лек?Хе хе?Абе вие нас работниците за кви ни имате бе?Вашта мама професорска деба!
            Та и твмойта работа-Нулата била ЧЕТНА!
            Четна е друг път! Ако Нулата беше четна ЦК щеше да го напише в Постановлението!Черно на Бяло!
            Хайде чупката че задържаш опашката и ни проваляш плана.
            -Хайде Поповски, хайде професорчето ми-рече и Слона -Изчезвай,че ако ти гостим една в зъбите, че гледаш СТЕРЕО поне три седмици!- И слона забута професорът към колата му.
            ***
            Поне 50 коли бяха свидетели на скандала. Шофьорите бяха отворили широко прозорците и се наслаждаваха на крамолата!
            Между един професор и двама нискочели...
            Другари!-извика проф Поповски -Няма ли поне един от вас, който да знае ИСТИНАТА?
            Няма ли поне един,човек да каже открито-ДА!НУЛАТА Е ЧЕТНА!
            Всички мигом си изпокриха главите!НЕ ГИ ЗАСЯГАШЕ!
            Само един среден на възраст човек каза тихо-Прав си колега
            Аз съм СТ НС ²² от БАН!Но не можеш да ги убедиш!
            ***
            Преди да влезе в колата проф Поповски заплаши бензинджиите-
            Да знаете,че ще се оплача! Това е ПРОИЗВОЛ!
            -Оплачи се ако щеш на Ерменския ПОП -разхили се Шопарата
            после се обърна към Слона и като му намигна се провикна високо-
            -Слоне,донеси Оплаквателната Книга на другаря!
            Проф Поповски даде газ и потегли!
            *******

            На другия ден проф Поповски отиде в ДП ПЕТРОЛ и подаде ЖАЛБА! Връщаха го три пъти!
            Първия път за Свидетелство за Раждане
            Втория път за Платени Данъци
            Третия път за таксова марка от 50 стотинки!
            Такава марка проф Поповски намери чак в Горна Баня
            а ДП ПЕТРОЛ беше зад Театър София!
            накрая завериха Жалбата и му дадоха картонче!
            Приемен ден 28 май -след празниците.
            ***
            На 28 май проф Поповски дойде в ДП ПЕТРОЛ съмсем акуратно
            Точно в 9.30.Като Математик!
            Отвориха обаче в 10 без пет.
            Дълга редица от хора чакаха в коридорите да се жалват!
            В 10.30 влезе един работник ,явно с чувство за хумор щото като видя опашките се провикна високо-
            "Бре деба мааму!Тука станало като ПолУклиника бе!"
            В 11 часа една секретарка с къса поличка повика проф Поповски. Заведе го при.....партийния секретар???
            Приятно ми е да ви се представя-Гъчо Гъчевски!"-рече началника!
            Млад човек на 35 години.С олисяла глава и коремче.
            Хитри очета плувнали в лой! Личеше си че се храни добре
            но не спортува. Лицето му беше селско-облагородено!
            От тези дето хем знаеш че са селяни,пък хем лицата им
            не са съвсем селски!Гласът му беше мазен,усмивката противна!
            ***
            какво мога да направя за вас др Поповски?
            Гледам подали сте прошение? Цели два листЯ!
            Заместването на думата Жалба с архаичната дума прошение
            направи лошо впечатление на проф Поповски.
            "Трудно ще се разбера с този лежек"-каза си проф Поповски -Прави се на оригинален, и няма да помогне!
            Но проф Поповски се изкашля протоколно и помна....
            На един дъх разказа целата случка на Бензиностанцията!
            -Вижте сега др Поповски! другарите от бензиностанцията ,не казвам че са прави!Но не казвам и че не са!Те са действали според инструкцията! А там знаете какво е написано!
            Сега ние не можем да ги виним че не са математици.
            Аз също не съм Математик и да ви кажа право не знам дали
            Нулата е Четно число?За мен този въпрос е неясен!!!
            -Ами обадете се в БАН! Ето ви номера! Ако искате обадете се и в Института по Математика и Механика!ето ви номера!
            Те ще ви кажат дали нулата е Четна или не?! Щом не вярвате на мен!-изрече на един дъх проф Поповски!
            -Че защо да се обаждам в БАН?-рече Гъчо! -Тази държава не се управлява от БАН! Тази държава се управлява посредством Великият Метод на Демократически Централизъм от ЦК на БКП! Там ще се обадя,и от там ще поискам Разяснение!
            проф Поповски почувствува АБСУРДНОСТТА на ситуацията!
            Една Абсурдност сравнена с абсурдността показана в прекрасната пиеса Сако от Велур!
            Ето защо проф Поповски попита тихо
            -др Гъчо,вие ходите ли на Театър?
            - Е па одим! Като ни остане време от задължения,одим-рече Гъчо
            -Културен живот имааме през 1972 ли беше или 1973!
            Водиха ни от школата в Симеоново на Опера!
            Гледааме Лебедовото Езеро! Ма да ти кажа Попе ни лебеди видох ни езеро!
            Една другарка в оскъдно облекло бегаше по сцената, а един другар я гонеше.И така два часа.Накрая я стигна, гепи я
            вдигна я и я помириса! След което я фърли......?
            Пулсът биеше ускорено в слепоочията на професора!
            ГОСПОДИ!-мислеше си той.
            Как ще се живее в тази страна?
            От унеса го извади дрезгавия глас на пратийния секретар Гъчо!
            -Начи ние ще пишем до ЦК и ще поискаме разяснение!
            Кога могат да зареждат нулите? Като получим отговор ще ви пишем писмо!-редеше партийният.
            За наказание на другарите от Пироговдската бензиностанция и дума не може да става!Те са отличници на системата за май и април!Най високи приходи от софийските бензиностанции те реализираха!
            Абе др Поповски-,абе недей така бе.Ти знаеш ли тези хора как се мъчат!Дишат бендзинови пари по цял ден за 105 лева бе
            Ми прояви хуманност!Бъди човек с главно Ч!
            И като потупваше проф Поповски по рамото Гъчо леко го побутваше към изхода давайки му да разбере,че аудиенцията е
            свършила!
            ***
            Навън го чакаше видният репортер Найо тицин с екип от Телевизията!проф Поповски се спря а Тицин започна-
            "др Поповски, разбрахме от вашето оплакване че сте чакали близо 3 часа за да заредите с Бензин!След което Тицин забрави за професора и започна да говори с апломб!
            В дни на нарастнало търсене,преди празници ние сме настоявали винаги за удължено работно време..бла бла бла бла
            След един месец,по всички столични бензиностанции окачиха
            Разписание!
            *********************
            Постановление ХХ на ЦК на БКП!
            *Всички номера окончаващи на нечетно число следва да зареждат на нечетна дата!
            *Всички номера окончаващи на четни дати следва да зареждат на четни дати.
            *НУЛАТА зарежда на ЧЕТНИ ДАТИ!
            ***
            След години партийният секретар на ДП ПЕТРОЛ се издигна.
            Пратиха го посланик!
            А проф Поповски емигрира в САЩ където стана професор защитавайки дисертация.И сега предава Математика.
            Животът си върви,листата капят...
            НО НУЛАТА ПРОДЪЛЖАВА ДА БЪДЕ ЧЕТНА!
            Truth will save the world

            Comment




              Актуално е - има Тавор.
              "No beast so fierce but knows some touch of pity."
              "But I know none, and therefore am no beast."

              (Richard III - William Shakespeare)

              Comment




                Взето от тук: http://www.facebook.com/photo.php?fb...0068206&type=1
                Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                Проект 22.06.1941 г.
                "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                Comment


                  Thorn написа Виж мнение
                  Полкови свещеници от арменската армия на парад в Ереван

                  Според мен при евентуална война с Турция арменците ще излязат победители. Все пак коя армия може да се справи с 61 ортодоксални джедаи! Интересно е също че това е военен парад, а джедаите очевидно не маршируват. Каква ли стъпка използват? Вариация на парадна ситна копъница със спорадични подспъванки? И друг въпрос ме мъчи: коментара към снимката казва че това са полкови свещенници. Значи ли това че Армения има към то 61 полка в мирно време? Или два пъти повече от това дето в момента му викат БА?
                  This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                  Comment


                    messire Woland написа Виж мнение
                    Мноого яко, да, а аз ще сложа снимки от филма тук, че онзи руски сайт е малко особен и не е достъпен отвсякъде:
                    Ако някога хвана златната акула и тя обещае да ми изпълни сто желания, вече знам кое ще бъде 37-мото: Съживяваме Хитлер, обясняваме му на две на три коя година сме и му пускаме въпросният филм с арийските актьори. Аз седя до него с двуцевна 12 калиброва заредена с бринеке опряна в главата му. В задачата се пита: колко точно 3 минути след началото на филма ефрейтор Шикългрубер, ще ме помоли със сълзи на очи да му пръсна канчето?
                    This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                    Comment


                      Днес, докато се мотах из една книжарница, изведнъж съзрях някакъв шедьовър на българската литературна мисъл:



                      Comment


                        Comment


                          Amazon написа Виж мнение
                          И друг въпрос ме мъчи: коментара към снимката казва че това са полкови свещенници. Значи ли това че Армения има към то 61 полка в мирно време? Или два пъти повече от това дето в момента му викат БА?
                          Не си SW фен ти, м-даааа. Джедаите винаги са по двама, т.е. това са джедаи за 30 полка + Йода. А може в Арменската армия да са дори по повече на полка защото слаба силата в тях е.

                          Comment


                            http://www.youtube.com/watch?v=AKPmk...layer_embedded - полски предизборен клип в метал стил. Човекът призовава за достоен живот, светско правителство, спиране на тъпите войни, свобода и мъдро гласуване.


                            thorn

                            Средновековните църкви в България

                            Comment


                              Comment


                                Може да звучи като виц, но е истина. МВР си избра музиката от филма "Кръстникът" за химн, явно вече са напълно наясно със себе си.

                                Явно не е майтап, ако ще и да звучи като такъв.
                                Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                                Проект 22.06.1941 г.
                                "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                                Comment

                                Working...
                                X