Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Майтапи ¹ 4

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Ама как можаха Ботев да паднат така гадно с тая дузпа на края
    Още гадни новини ще чуя ли за тая вечер???
    "Че в България — една държава с най-демократични институции — няма граждани, това е всеизвестна истина у нас вече отколе и от нея са дълбоко проникнати всички ония, които трябва да считаме за творци и актьори в отвратителната трагикомедия, наречена „български политически живот“; че в България няма и публика е също такава истина, която всички сарафи и бакали на българското слово отлично са разбрали, но само малцина от жреците на това слово ясно съзнават, а и които я съзнават, крият я от себе си" - д-р Кръстев, 1907-ма.

    Comment


      Юлиан Август написа
      :mhehe: :mhehe: :mhehe:

      Много старо и съм сигурен, че съм го пускал преди.
      albireo написа
      ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

      Comment


        Възможно е, не съм го срещал
        Quae fuerant vitia, mores sunt.

        Comment


          IMPERATOR CÆSAR AVGVSTVS написа

          По-важното е, че Луис завърши 13-ти в неделя, а McLaren взе само 4 точки!:rock: :drums::trink39::sm191:
          Така е Августе, като "прави римляни" трябва да държим за италийското! Само Ферари! :rock:

          Comment


            Така е Августе, като "прави римляни" трябва да държим за италийското! Само Ферари!
            В "История на древния Рим" пишеше, че в много провинции се произвеждали по-качествени стоки от произведените в Италия. Само McLaren!
            "Че в България — една държава с най-демократични институции — няма граждани, това е всеизвестна истина у нас вече отколе и от нея са дълбоко проникнати всички ония, които трябва да считаме за творци и актьори в отвратителната трагикомедия, наречена „български политически живот“; че в България няма и публика е също такава истина, която всички сарафи и бакали на българското слово отлично са разбрали, но само малцина от жреците на това слово ясно съзнават, а и които я съзнават, крият я от себе си" - д-р Кръстев, 1907-ма.

            Comment


              Разбира се! Но причината за производството на тези стоки се крие в благоприятните условия за развитие, които мъдрата провинциална администрация на Рим (да се свети името Му! :sm100: ) осигурява в покорените области. Ето ти пак римо-италийската следа.
              Last edited by Sulla; 08-04-2008, 13:52.

              Comment


                Ето ти пак римо-италийската среда
                Точно така! И именно мъдрата провинциална администрация на Рим (да се свети името Му! ) позволява на провинция Британия да се развие и да пребъде през вековете като достоен наследник на великия Рим, надминавайки загниващата Италия. И истинският римлянин може да оцени по-доброто... той се слави с добрия си вкус.
                "Че в България — една държава с най-демократични институции — няма граждани, това е всеизвестна истина у нас вече отколе и от нея са дълбоко проникнати всички ония, които трябва да считаме за творци и актьори в отвратителната трагикомедия, наречена „български политически живот“; че в България няма и публика е също такава истина, която всички сарафи и бакали на българското слово отлично са разбрали, но само малцина от жреците на това слово ясно съзнават, а и които я съзнават, крият я от себе си" - д-р Кръстев, 1907-ма.

                Comment


                  :mhehe: Ама си прав де, така е! Епохите се сменят, колелото се върти (виж каква подходяща асоциация в случая ), едни провинции се въздигат, а други области западат :vb_sad: . Но както се казва - "накъдето е тръгнала Британия, Италия от там се връща!" :twisted:

                  Comment


                    Sulla написа
                    Така е Августе, като "прави римляни" трябва да държим за италийското! Само Ферари! :rock:
                    Аре и аз да се включа (щот съм фен на РИ, колелото и F-1 ). Нищо, чеее ще ме бичувате (не съм римски гражданин ), а съм от Галия така, че само Renault :1087: :1087: :1087: (ма не тоз сезон).

                    Comment


                      Само Алонсо !!! Язък, миналата година не спечели и,че ся го набутаха пак в Рено
                      IN VINO VERITAS !!!

                      Comment


                        Темата Е за майтапи. Не за скандиране или спортни пристрастия. Скоро ще ми писне да го напомням.

                        Comment


                          Генералният директор на италианската "Телеком" призова служителите си да дават всичко от себе си, като посочи за пример "шедьовъра" на Наполеон при Ватерло.
                          “Всички го смятаха за победен, за умиращ. Той имаше срещу себе си пет нации. Стратегията, ясните му идеи, решителността и силата му превърнаха обаче направеното от него в истински шедьовър“, каза Лучани. След което продължи разпалено да разказва за "победата" на Наполеон и... стана звезда в ютюб.
                          Източник: dir.bg
                          "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                          Comment


                            :lol: :lol: :lol:

                            Comment


                              Из темата "Произход и история на славяните":
                              IMPERATOR CÆSAR AVGVSTVS написа
                              "Из “ТАКТИКА” от император Леон V² Философ (886-912)
                              ...Нашият блаженопаметен отец, ромейският император Василий, ги склони да се откажат от старите си права и ги погърчи и подчини на началници по ромейски образец, удостои ги с кръщение, освободи ги от властта на техните князе"
                              От кога датирал политическия маркетинг... :o
                              "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                              Comment


                                Изглежда, че славяните и българите често са били освобождавани.
                                Първом ромеите освободиха славяните от техните князе. Българите пък се освободиха от тюрките. После се освободиха от аварите и след като се освободиха и от себе си, дойдоха да освободят славяните от ромейската власт. После ромеите освободиха българите от русите. После пък българите се освободиха от ромейското иго, после русите ни освободиха от османското присъствие, после от фашистко робство. Последно, се освободихме от социализма, а сега очаквам някой да ни освободи от демокрацията.

                                "oderint, dvm metvant" (Caivs Cæsar Avgvstvs Germanicvs)
                                It's so easy to be wise. Just think of something stupid to say - and then don't say it.

                                Comment

                                Working...
                                X