Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Майтапи ¹ 4

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Борбата с бацилите - дело на всеки! Изобщо нямам идея дали филмът е бил готов до края на бойните действия в Северна Африка. Но е нещо като германски "Казабланка".

    Enjoy the videos and music you love, upload original content, and share it all with friends, family, and the world on YouTube.

    Comment


      Comment


        Уинстън Чърчил и Клемънт Атли влизат в тоалетната на парламента, при което Чърчил отива на другия край.Атли възкликва "О, скъпи ми Уинстън, надявах се, че освен съперници в Камарата, може да сме приятели извън нея!".Чърчил отвръща "О, скъпи ми Клемънт, нямам нищо против теб, но от опит знам, че ако човек има нещо голямо, все искаш да му го национализираш!"
        Политикът трябва да може да предскаже какво ще стане утре, след седмица, след месец и след година. А после да обясни защо това не е станало

        Comment


          "No beast so fierce but knows some touch of pity."
          "But I know none, and therefore am no beast."

          (Richard III - William Shakespeare)

          Comment


            Comment


              .
              Last edited by pnp5q; 10-02-2010, 11:54.
              "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

              Comment


                Не било летяща чиния...

                ДАЛЕКУ ОД СЛОБОДАТА
                И НЕРАЗДЕЛЕНИ ОД НЕА
                ОВДЕ ПАДНАА 40 ХЕРОИ
                НА ИЛИНДЕН

                Паметна плоча, Крушево,
                ИЛИНДЕН 1953

                Comment


                  XV mile the sea brode is
                  From Turkey to the Ile of Rodez...

                  Comment




                    Родна реч, омайна, сладка
                    Attached Files

                    Comment


                      .
                      "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                      Comment


                        Прабългарски разговор по мъжки

                        Северна Добруджа, 682* г.

                        Седят си Токту и Чака на брега на Дунава, запретнали са шалварите до коленете, топнали са си пръстите в реката и са хвърлили по една въдица. Не толкова да ловят риба, ами ей тъй, да минава времето. Мухи жужат в треволяка, наблизо конете пасат. Идилия. По едно време Токту се обажда**:
                        - Абе...
                        - А? - отвръща лениво Чака.
                        - Ти с твойта славянка*** как се оправяш?
                        - А, със Златенцето ли? Ами добре сме си, слушаме се...
                        - Е, браво, браво - въздъхва Токту и се чеше по обръснатия врат.
                        И пак мухи, слънце, конете пляскат лениво с опашки, реката проблясва приспивно...
                        - А... - шуми Чака в тънките си мустачета.
                        - Кво? - обажда се Токту.
                        - Ми ти как си?
                        - Тя Миленцето ми е много арна - измърморва Токту и скосените му очи стават съвсем тесни.
                        - Аха - кима с разбиране Чака.
                        Мухи, слънце...
                        По едно време Чака пак се сепва:
                        - Абе ние друга я мислехме като идвахме тука, а?
                        - Е... - казва Токту. - Той Курт, братчед ми, добре се нареди, на него ханът му разпредели тракийка, от тия, дефицитните, червенокосите...
                        В този момент един папур наблизо избълва скверен звук, изпод водата изскача снажна русокоса славянка, изплюва папура, слага ръцете на кръста и крясва:
                        - Ш'ти дам аз на тебе една дефицитна тракийка! Я марш обратно към юртата****! Цял ден те гледам изпод водата, една рибка не си хванал, мераклийо ниеден! Лентяй! Азиатец нещастен!

                        --------
                        *Според автохтонистите събитията се развиват в 10 000 г. пр. Хр.
                        **Предаваме разговора на съвременен български, защото участниците в него са от различни български родове - тюрко- и ираноезичен и са се разбирали вероятно на старогръцки като международен език на епохата.
                        *** Тук и надолу предаваме "славянка", но според автохтонистите става дума за атлантка.
                        ****Разночетене в оригинала. Според иранистите славянката казва: "Марш обратно към шестстенното жилище със свещен огън на Зороастър по средата", а според автохтонистите думите на атлантката са: "Марш обратно към древния мраморен чертог, строен от дедите ми, че и с космодрум отпред".


                        --------------------------------------------------------------
                        Пресичат българите Дунава, а отсреща им - славянки. Най-личната славянка отива при хана, дава му хляб и сол, държи му юздите на коня, хвърля белтъци и си тананика: "Татаром даром дам".
                        - А, да ги нямаме такива! - виква ханът. - Ние сме чисти иранци!
                        --------------------------------------------------------------

                        Защо българите днес не са конен народ? Хванали са ревматизъм в наколните жилища на славянките насред мочурите.
                        Защо и маджарите не са? Изяли са си конете.
                        --------------------------------------------------------------
                        Едит:
                        Кога БЮРМ-овците ще признаят, че са българи? Когато обединим автохтонната теория с иранската. Ето така - потомците на войниците на Александър Велики тръгват от Иран към балканската си прародина хиляда години след първоначалните събития. Така че всъщност българите са македонци.
                        --------------------------------------------------------------
                        Втори едит:
                        Защо Влад Дракул е наречен Наколвача? Защото е живял в наколен замък.
                        Last edited by gregorianus; 14-02-2010, 10:40.
                        Луд на шарено се радва - цивилен блог

                        Comment


                          Много добро!
                          "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                          "But I know none, and therefore am no beast."

                          (Richard III - William Shakespeare)

                          Comment


                            И аз така мисля.
                            Last edited by gollum; 15-02-2010, 11:31. Причина: Нарушение на точки 2.3 и 2.6 от ФП

                            Comment


                              ДАЛЕКУ ОД СЛОБОДАТА
                              И НЕРАЗДЕЛЕНИ ОД НЕА
                              ОВДЕ ПАДНАА 40 ХЕРОИ
                              НА ИЛИНДЕН

                              Паметна плоча, Крушево,
                              ИЛИНДЕН 1953

                              Comment


                                Култови са тия роднински сечива Балтия за наследодателките
                                Луд на шарено се радва - цивилен блог

                                Comment

                                Working...
                                X