Съобщение

Collapse
No announcement yet.

кога е създадена вложка българия

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    кога е създадена вложка българия

    и кои са последните години от съществуването и? не съм сигорен в годините които знам затова се допитвам до вас... благодаря предварително
    Тангра е духът на Вселената. Той няма образ и подобие, защото образът е нещо, а Духът е всичко, а всичкото е само дух. Йордан Вълчев

    #2
    Волжка искаш да кажеш. Краят на Волжка България го причиняват монголите към 1238г. По-голяма част от градовете са били камък върху камък. Обичайна гледка по пътя на монголското нашествие. За създаването подробности не знам.
    They march in full battle dress
    With faces grim and pale
    Tattered banners and bloody flags
    Rusty spears and blades...

    Comment


      #3
      Е, някои изследователи смятат за край на Волжка България завладяването на Казанското ханство (като продължител на ВБ) от Иван Грозни.
      Нямаше ли отделна тема за Волжка България?

      Comment


        #4
        Основана е от хан Котраг(или само се предполага).
        Нека духът ти живее и нека ти който,обичаш Тива,да прекараш милиони години ,обърнал лице към северния вятар,докато очите ти съзерцават щастието.
        Надпис от чашата с пожелания от гробницата на Тутанкхамон.

        Comment


          #5
          Поселение на прабългари на Волга има още преди Кубратово време, което е причината много руски историци да смятат, че българите са дошли оттам. Друг апричина е, че те са дали името на реката (от Болга).
          Не 7, а 77 пъти по 7...

          http://www.mathematicalanthropology.org/

          Тук неща са такива, каквито са и няма да се променят. - Голъм

          Comment


            #6
            kocetu написа
            Е, някои изследователи смятат за край на Волжка България завладяването на Казанското ханство (като продължител на ВБ) от Иван Грозни.
            Нямаше ли отделна тема за Волжка България?
            и аз така съм чувал за окон4ателния край на волжка българия
            Тангра е духът на Вселената. Той няма образ и подобие, защото образът е нещо, а Духът е всичко, а всичкото е само дух. Йордан Вълчев

            Comment


              #7
              Има тема по въпроса
              XV mile the sea brode is
              From Turkey to the Ile of Rodez...

              Comment

              Working...
              X