Съобщение

Collapse
No announcement yet.

"Подгадила англичанка"

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #61
    De Ruyeter написа
    Щото в СССР не е имало концлагери и робски труд? :sm113: :lol:
    Имало е трудови лагери. Но за неговите си граждани, които не са спазвали неговите си/на съюза/ закони. И какви концлагери успя да откриеш в СССР?
    БТВ: Кое е смешното в ситуацията? :sm186:

    П.П: А пък американците са биели негрите.
    This is my signature. There are many like it but this one is mine.

    Comment


      #62
      Стигнахме до две класики - "1984" и "Фатерланд"
      "No beast so fierce but knows some touch of pity."
      "But I know none, and therefore am no beast."

      (Richard III - William Shakespeare)

      Comment


        #63
        Дали се казва конлагер или трудовопоправителен няма никакво значение - важно е на какъв принцип пращаш хората там. Руснаците си пращат не само свои граждани /руснаци/, но и чеченци, белоруси, украинци -, които май се намират под ботуша на Сталин.Пък и да се говори че недемократичните мерки ще възбудят общественото недоволство в СССР, славещ се с дълбоки демократични традиции - как да не е смешно
        П.В.

        Comment


          #64
          Дали се казва конлагер или трудовопоправителен няма никакво значение
          Ехе, а между геноцид/холокост и преследване по политически убеждения също няма разлика, така ли ? И в Гулаг я няма системата на лагерите на смъртта с газовите камери, крематориуми, тиловата служба с усвояването на човешките отпадни елементи като коса, кожа, мазнина и т.н. Нямат база за сравнение двете системи изобщо. Ловеч, Белене, Скравена до колко се равнят на Бухенвалд, Дахау, Аушвиц ?
          Точно "недемократичните мерки " в Райха биха взривили мнението в СССР, когато бъде разяснено как те са прилагани към членовете на ГКП и как е смазана мрежата на Коминтерна. За положението на дъртите немски капиталисти и съответно на работниците може да бъдат изкарани куп компромати, достатъни да убедят масата, че една революцийка, подпомогната от вън, няма да е излишна на немския народец... :mhehe:
          Quae fuerant vitia, mores sunt.

          Comment


            #65
            Юлиан Август написа
            Ехе, а между геноцид/холокост и преследване по политически убеждения също няма разлика, така ли ?
            Разлика има, но не за преследваните. Евреите убивани в концлагерите също са били с германско гражданство (преди да им го отнемат). Зековете пък са с отнето съветско. Първите концлагери са създадени в СССР (още не се е казвал така) от Троцки или май още от Ленин. Геноцид казваш, а? А геноцида над руския селянин принуден да умре или да стане съветски колхозник? А размаха? Колко са жертвите на нациския режим, а колко на съветския? Мисля, че има съществена разлика наистина, разлика в пъти.
            Юлиан Август написа
            И в Гулаг я няма системата на лагерите на смъртта с газовите камери, крематориуми, тиловата служба с усвояването на човешките отпадни елементи като коса, кожа, мазнина и т.н. Нямат база за сравнение двете системи изобщо. Ловеч, Белене, Скравена до колко се равнят на Бухенвалд, Дахау, Аушвиц ?
            Не е била нужна. Нацистите нямат суровини, нямат пространство и затова постъпват така. На изток са хем по-рафинирани, хем по-практични. Колко може да живее един зек в златните мини, или в каменоломните, да не говорим за урановите. Но и директно убитите (верно с куршум) са съизмерими с жертвите на холокоста и нациските концлагери (не броя тези в гражданската война, а тези в мирно време)
            Юлиан Август написа
            Точно "недемократичните мерки " в Райха биха взривили мнението в СССР, когато бъде разяснено как те са прилагани към членовете на ГКП и как е смазана мрежата на Коминтерна. За положението на дъртите немски капиталисти и съответно на работниците може да бъдат изкарани куп компромати, достатъни да убедят масата, че една революцийка, подпомогната от вън, няма да е излишна на немския народец... :mhehe:
            Тук се лъжеш! На никого няма да направят впечатление. Те са си знаели, че в това отношение Хитлер е пълен аматьор в сравнение със Сталин. Не говорим за официалната пропаганда нали .

            Comment


              #66
              Разлика има, но не за преследваните.
              ъхъ (нали не очакваш, че няма да се включа ). в такъв случай разлика няма за нито един човек, умрял по една или друга причина където и когато и да е.

              Значи - разликите между съветския и германския тоталитаризъм и авторитаризъм са сериозни, и дори - концептуални. такива са и разликите между репресивните мерки на двата режима, сред които спадат лагерите. в "съветския" случай това са
              "трудови общежития", разположени в област с крайно сурови климатични условия, а обитателите им са подлагани на изтощителен труд, но с мярка и с горе-долу спазвани норми на хранене. Самите обитатели са както идеологически противници на режима, така и криминални елементи (много голяма част от тях попадат в лагерите след, минимум инсценирани, процеси и присъди). В германския случай става дума, освен за идеологически противници на режима, и за цели групи хора, отсявани по етнически и религиозен признак. Криминалните не са лежали толкова в лагери, колкото в затвори. Обитателите на германските лагери са подложени, освен на нечовешки изтощителен труд, и на крайно ограничено хранене, обричащо ги абсолютно на смърт, съчетано или не с тежкия труд. в някои от тези лагери убиването е целта на затварянето, както вече беше посочено. Такова нещо при съветските липсва. Пак повтарям - и в двата случая става дума за елементи на тоталитарния репресивен инструментариум, но единият просто е малко по-нечовешки от другия. Не че човечеството някога е блестяло с човечност.

              ПП - и двата случая нямат почти нищо общо с лагерите в Белене, Ловеч и
              Скравена. (общо през всички лагери в България от 45-та до 62-ра са минали около 28 хиляди души, 80 на сто от тях- с криминални простъпки, незаслужаващи съд, най-много са загинали или убити в Ловеч - общо 147 души.)


              не само свои граждани /руснаци/, но и чеченци, белоруси, украинци

              ти верно ли не знаеш, че чеченците, белорусите и украинците са граждани на СССР?!?!?

              Comment


                #67
                Геноцид казваш, а? А геноцида над руския селянин принуден да умре или да стане съветски колхозник? А размаха? Колко са жертвите на нациския режим, а колко на съветския?
                Глупости, на търкалета. Руският селянин или средняка/т.н. кулак/ ?- и тук става дума точно за политическа ориентация- защото тя определя решението на селянина да постъпи в колхоза, съответно и мерките спрямо него, а евреинът не може да подмени гените си /до колкото нацистите са отбирали от гени/, дори и да опита да следва пътя, начертан от партията/вожда, за него той води винаги в газовата камера. Т.е. единият има винаги един изход в повече
                За разлика в пъти- Солженицинови глупости не ми се четат.

                Нацистите нямат суровини, нямат пространство и затова постъпват така. На изток са хем по-рафинирани, хем по-практични.
                Напротив- в Райха има и трудови лагери, организирани работни групи, както тези в Пенемюнде. Има и extermination camps. Там "суровини" и "пространство" не са липсвали никога.

                Не говорим за официалната пропаганда нали
                Баш за нея става дума. И в двете страни по разбираеми причини тя има много голямо влияние над общественото мнение- всъщност основобразуващо. И не може да се подмине с лека ръка.
                Quae fuerant vitia, mores sunt.

                Comment


                  #68
                  De Ruyeter написа
                  Дали се казва конлагер или трудовопоправителен няма никакво значение - важно е на какъв принцип пращаш хората там.
                  Ройтер, за мен лично точно там е разликата. В единият случай е въпрос на ЛИЧЕН ИЗБОР, а в другия на други фактори. Никой не избира какъв да се роди: евреин, арменец, българин, генетично увреден, с психично отклонение/градацията е случайна/, а точно на този принцип нацисткият режим унищожава физически хората. Да се бориш срещу съществуващият режим, когато СПОРЕД ТЕБ, той е несправедлив, е въпрос на личен избор. Аз лично се възхищавам на хората, които са го правили и за мен Сталин е чудовище, но е нелепо да сравняваме Аушвиц с Гулаг, или нашето Белене.

                  П.П: Кало ме е изпреварил.
                  П.П.П: Августейшият също. Мнението ми да се счита за невалидно.
                  Last edited by Amazon; 19-12-2007, 22:04.
                  This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                  Comment


                    #69
                    Уважаеми, пак го обърнахте на политически клуб "за" и "против" живота в тоталитарните общества и практики . То не е чудно де, почти всяка тема, опираща до лагери и други подобни "неудобни" за почитателите на някой от тоталитарните режими неща. Нека се въздържаме от демагогия и политически спорове. Че само се оплескват иначе може би интересни теми.
                    По темата за индустрията - САЩ не се "задъхват", или поне аз такова нещо досега не съм срещнал.
                    По темата за десанта - презокеански е просто невъзможен - не и срещу територията на някоя от главните държави-участнички във войната. Единствената възможност е тази, осъществена в нашата ТР - през Африка в Италия или през Англия във Франция. Като - а това не е за пропускане - този десант определено е пак не е в територията на някой от сериозните участници. Близо, но не в самата територия. Случаят с Италия е само потвърждение - в Сицилия режимът на Мусолини е слаб, а и това е все пак отделен остров.
                    Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                    Проект 22.06.1941 г.
                    "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                    Comment


                      #70
                      messire Woland написа
                      Уважаеми, пак го обърнахте на политически клуб "за" и "против" живота в тоталитарните общества и практики . То не е чудно де, почти всяка тема, опираща до лагери и други подобни "неудобни" за почитателите на някой от тоталитарните режими неща.
                      Едва ли тук има много почитатели на каквато и да е форма на тоталитаризъм. Идеше реч за опити за сравнение на несравними неща.
                      messire Woland написа
                      По темата за индустрията - САЩ не се "задъхват", или поне аз такова нещо досега не съм срещнал.
                      Провеждат много сериозна кампания, за набиране на средства от населението и агитация за закупуване на военни бонове. Такива неща се правят само в кризисна ситуация, защото в последствие, това много натоварва бюджета.

                      messire Woland написа
                      По темата за десанта - презокеански е просто невъзможен - не и срещу територията на някоя от главните държави-участнички във войната. Единствената възможност е тази, осъществена в нашата ТР - през Африка в Италия или през Англия във Франция. Като - а това не е за пропускане - този десант определено е пак не е в територията на някой от сериозните участници. Близо, но не в самата територия. Случаят с Италия е само потвърждение - в Сицилия режимът на Мусолини е слаб, а и това е все пак отделен остров.
                      Май повечето сме съгласни, че при тази АР/малко вероятна, както отбеляза в един от постовете си/, САЩ просто няма да се включат във войната и тя няма да е "световна"?
                      This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                      Comment


                        #71
                        Извинявам се, но... При такава конфигурация на практика ще има война между Европа и Азия срещу САЩ. Англия би капитулирала до средата на 41-та година. А американците по това време нямат достатъчно производство на военна техника - поне съотносимо с това на Германия или СССР. В тоя случай ще е въпрос на време кога американците ще паднат и как. На въпроса "как" можем да си фантазираме много. И впрочем това няма да включва американско ядрено оръжие.

                        След това може да става дума за решаване на някакви проблеми между водещите съюзници в тая комбинация, т.е. между СССР, Германия и Япония. Светът обаче е достатъчно голям. И ако има вариант "1984", той няма да включва англо-саксонските държави.

                        Comment

                        Working...
                        X