Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Идентификационни плочки

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Идентификационни плочки

    Здравейте, имам един малко странен въпрос. Та от известно време си търся военни идентификационни плочки, питам от къде мога да си намеря, дали не са само за военните и те не ги внасят от чужбина, къде могад да се надпишат и така. Надявам се да се намери някой, който да има поне мааалко информация.
    Благодаря предварително.
    Аз-ът губи смисъл в битката. Тук на бойното поле, аз-ът се завръща единствено, когато враните впият клюнове в посечения ти труп, когато длетото потъва в надгробният камък, за да избише окованото в дати име. Бием се като отряд. Умираме сами. Винаги е било така и винаги винаги ще бъде.

    Never let the future disturb you. You will meet it, if you have to, with the same weapons of reason wich today arm you against the present. Marcus Aurelius Antonius

    #2
    Плочките се правят в българия, а можеш да си "намериш" във всяка читава рекламна агенция, просто се изрязва с лазер от неръждаема стомана, моне българските (в часност моята) са такива.

    Comment


      #3
      Лазер? Правят се от най-обикновенна тенекиена пластинка и една щампа
      Последната гъзария е че и на БГ полицаите правели такива :rock:
      "No beast so fierce but knows some touch of pity."
      "But I know none, and therefore am no beast."

      (Richard III - William Shakespeare)

      Comment


        #4
        На нас военните ни ги поръчват и после ги доставят в поделенията. Правят се в България пише трите имена, ЕГН, кръвна група и държавата и моята е като на Гоги от неръждаема стомана. Мисля че може да се направят по поръчка, както е казал Гоги. За полицаите сега чувам, но може.

        P.S. За какво са ти такива плочки (жетони) ако не е тайна?
        Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

        Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

        Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

        Comment


          #5
          На мене, ами не е тайна, обаче не и някаква супер специална причина, просто мечта ми е да си имам такава плочка с мойте си данни и за това.
          Аз-ът губи смисъл в битката. Тук на бойното поле, аз-ът се завръща единствено, когато враните впият клюнове в посечения ти труп, когато длетото потъва в надгробният камък, за да избише окованото в дати име. Бием се като отряд. Умираме сами. Винаги е било така и винаги винаги ще бъде.

          Never let the future disturb you. You will meet it, if you have to, with the same weapons of reason wich today arm you against the present. Marcus Aurelius Antonius

          Comment


            #6
            Действително плочките се изрязват на лазер.

            Comment


              #7
              Чисто технологично може и по двата начина - и с лазер и чрез щамповане. Има си фирми (пир това не малко), които се занимават с това - може човек да се обърне както директон към тях, така и към рекламна агенция (всяка работи с някоя фирма за такъв тип поръчки). За това, което има предвид Medivh изрязването с лазер ще излезе по-изгодно.

              Comment


                #8
                Надявам се да не ме мислите за някой болен скинхед или някакъв друг мръднал човечец. Просто Всичко освързано с армията ми е хоби и се стремя да се доближа до армията всячески.
                Ако не е тайна може ли да ме насочите към някоя фирма, да поразпитате, от къде се правят, понеже до сега търсенето ми е безрезултатно, пък нямам много познати из военните среди да ме "упътят".
                Аз-ът губи смисъл в битката. Тук на бойното поле, аз-ът се завръща единствено, когато враните впият клюнове в посечения ти труп, когато длетото потъва в надгробният камък, за да избише окованото в дати име. Бием се като отряд. Умираме сами. Винаги е било така и винаги винаги ще бъде.

                Never let the future disturb you. You will meet it, if you have to, with the same weapons of reason wich today arm you against the present. Marcus Aurelius Antonius

                Comment


                  #9
                  Няма нищо лошо в това да имаш своя идентификационна плочка, междувпрочем виждал съм всякакви изгъзици с извинение от подобна форма с какви ли не изображения, тоест доста ги произвеждат. В армията има два модела, първия е от мека ламарина с гумено уплатнение по краищата, защото е тънка и реже - тя е щампована. Втория вече бе отбелязано е от стабилна, неръждаема стомана - лазарно изрязана.
                  Втория вариант е за предпочитане, казвам ти го от личен опит, не е проблем да си поръчаш нещо подобно.

                  ПС:Можеш да спестиш от верижката тези на тоалетните казанчета са същите! :lol:

                  Comment


                    #10
                    Бе с верижка или не се тая е.....Иде реч, че не моа се тръсна пред поделенията на 4ти километър примеорно и да извадя табелка, на която да пише "Свържете ме с производителя на идентификационни плочки". Тряя ми най-малкото телефонче, ако някой знае, че тука където и да попитам секи ме гледа тъпо и в погледа му се чете "тоя да го запомня,ако има атентат да го опиша"....
                    Аз-ът губи смисъл в битката. Тук на бойното поле, аз-ът се завръща единствено, когато враните впият клюнове в посечения ти труп, когато длетото потъва в надгробният камък, за да избише окованото в дати име. Бием се като отряд. Умираме сами. Винаги е било така и винаги винаги ще бъде.

                    Never let the future disturb you. You will meet it, if you have to, with the same weapons of reason wich today arm you against the present. Marcus Aurelius Antonius

                    Comment


                      #11
                      Не зная дали пиша късно по темата, но виж тук, в тази тема, за качество, цена и др. такива особености мога да ти кажа едва след като получа моята, че преди малко му писах какво точно искам.
                      Имало едно време...

                      The only thing that ever really frightened me durring the war was the U-boat peril.
                      - W.S.Churchill, The Second World War

                      Comment


                        #12
                        Имам и от двата вида. Лично на мен щампованите ми харесват повече,обаче изрязаните на лазер са по-евтини.Другите се поръчват от Щатите.

                        Comment


                          #13
                          Za цената на лазерните- брой го по 7 ст на контур, то е мало така че дължината няма значение (в смисъл голямо) може да се направи и ецвано, тогава ще е от порядъка на 1-2 кинта общо

                          Comment


                            #14
                            Всички много ми помогнахте, но diecast какво се случва с твойте, докараха ли ги, от къде си все конкретно плочките, понеже не искам да си купя някакви ментаци, дето да се окислят. Съжалявам, че продължавам да ви занимавам с това, ама на.....мерак ми е и траа си начеша крастата...
                            Аз-ът губи смисъл в битката. Тук на бойното поле, аз-ът се завръща единствено, когато враните впият клюнове в посечения ти труп, когато длетото потъва в надгробният камък, за да избише окованото в дати име. Бием се като отряд. Умираме сами. Винаги е било така и винаги винаги ще бъде.

                            Never let the future disturb you. You will meet it, if you have to, with the same weapons of reason wich today arm you against the present. Marcus Aurelius Antonius

                            Comment


                              #15
                              Здравейте! Само едно малко уточнение.
                              В армията има два модела, първия е от мека ламарина с гумено уплатнение по краищата, защото е тънка и реже
                              Това ме развесели искрено!
                              Не че не е възможно някой да произвежда нискокачествени медальони, но истинското предназначение на гумените/силиконови рамки е да направи медальона безшумен и по този начин да не застрашава живота на войника в боя! (в повечето армии се носят по две плочки и при допир издават металически шум) При нас обикновено е една като името е на кирилица, а останалото на латиница. Аз лично, както доста колеги имам две, като втората е изцяло на латиница и се получаваха преди мисия. Също така има и гумена/силиконова шлаувка за верижката със същото предназначение.
                              А, и относно верижката някой на майтап предполагам предложи от санитарен възел. Ами да приличат си но ако ползваш такава вратът ти ще черен като на трудовак - новобранец То като се замисля едва тук в щатите успях да си купя верижка която не цапа.

                              Ако някой счита това за offtopic, извинявам се! Просто ми се струва уместно да има малко повече яснота.

                              Поздрави и let the force be with you!!!

                              Comment

                              Working...
                              X