Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Любопитно

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    В музиката - дуети - бол - като почнем от Ленън и Маккартни


    Иначе - Белоруският военен парад отпреди три дни, интересна е историческата част, ама мина бързо - БТ-7, ИС-2 и 3, Т-44...

    Comment


      В музиката - дуети - бол - като почнем от Ленън и Маккартни
      за друг тип музика говорех . За тази - да, знам. Но за композитор... не се сещам.

      Comment


        Ленън и Маккартни не са композитори ли?

        Comment


          Всъщност освен Илф и Петров има и още един дует писал за Америка - "Вашингтонеца" и "Московчанина" - книгата "Америка от дясно и от ляво", двама кореспонденти на "Известия" мисля, през 70-тте. Книгата, която в ония години ме накара да разсъждавам безпристрастно за САЩ.

          Comment


            Хъм, между другото, Пол и Джон не творят музика съвместно (т.е. двамата да създават равностойно една и съща музикална композиция) поне доколкото знам, т.е. примерът е дори по-малко по въпроса ми от този със Стругацки, поне според мен. Да, музиката им известно време е излизала под една марка. Сещам се за доста други примери със съвременни популярни музикални състави, в които има повече съвместно създаване на музика (т.е. за една и съща композиция допринасят повече хора).

            Ленън и Маккартни не са композитори ли?
            Не и в смисъла, в който Малер или Шостакович (да речем) са, което мисля стана ясно от въпроса ми. Както и да е, не ми се спори заради спора, няма значение, игнорирай го.

            Comment


              1. огромна част от работата на Ленън и Маккартни е съвместна - тоест - не знаеш достатъчно. Нито пък някой знае достатъчно. Защото докато т.нар. творчески акт не бъде реализиран, така че да бъде споделен с другите, той не е творчески акт.

              2. пълен абсурд е (във всеки един аспект) да се твърди, че те не били "композитори" в смисъла на Малер, Шостакович или който и да е друг композитор. няма как да игнорирам подобно твърдение

              Comment


                За теб абсурд - за мен - не. Но не ми се спори за подобно нещо, безсмислено е (очевидното за един е абсурдно за друг и обратното - както често се случва и това е един от тези случаи - не смятам, да абсолютизирам мнението си). Мога да преформулирам въпроса си така: сещаш ли се за композитори на симфонична музика, които да са работили съвместно. Чисто любопитство, аз в момента не се сещам.

                За другото, просто ми изброй няколко техни съвместни музикални композиции, в създаването на които са взели участие и двамата. Напълно е възможно да не знам, не твърдя, че познавам обстоятелствата около творчеството им добре. Но пиша, че не е съществено, защото и сам се сещам за примери (други състави), в които има съвместно музикално творчество на една и съща композиция, така че тази теза не се нуждае от доказване поне в мое лице - възможно е, случва се. Най-малкото разработката, аранжировката винаги или почти винаги са съвместно дело. Аз имам известни съмнения за началната идея (базовата мелодия), но няма как да се провери така или иначе.
                От друга страна, има няколко поначало колективни сфери на изкуство: театър, кино и прочее. Там, където имаме съчетание на няколко изкуства няма как да се мине без съвместно творчество, съответно могат да се изброят много успешни дуети, че и по-големи "обединения". Но често личността дори и в този случай има огромно значение.

                Comment


                  1-во, след уточнението за абсурда, нямам никакво намерение да споря за Ленън-Маккартни, нито да посочвам кои песни са съвместна работа, кои - не. Който знае къде да търси - намира

                  2-ро - именно затова и казах, че твърдението на Стайнбек е екстремно, и че няма противоречие между твърдението за творческия акт акт като индивидуален/колективен. Театърът е типичен пример за пълното смесване на двете - като се почне от сценария, мине се през режисурата и сценографията и се стигне до изпълнението на актьора/актьорите. Киното е още по-сложно.

                  Comment


                    Е това вече е яко:

                    флешмоб Я люблю Владивосток на Золотом мосту 7.07.13. Рекорд Гиннеса







                    100% са шашнали китайците.

                    Comment


                      Егати гадната ирония. Едно от двете загинали момичета при катастрофата със Боинг 777 в Сан Франциско, изглежда е оцеляло при катастрофата, но е било згазено от линейка, или пожарна кола в последствие.

                      http://www.cnn.com/2013/07/08/us/asi...html?hpt=hp_t1
                      This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                      Comment




                        моля, някой ако може да ги опише всичките?
                        War, war never changes..

                        Comment


                          Описание
                          Attached Files
                          http://vseknigi.3dn.ru/publ/19-1-0-186

                          Comment




                            а аз си мислех, че са филмови измислици..
                            War, war never changes..

                            Comment


                              Истинско и супер скъпо.
                              Преди няколко години куфарчето (пишкалото е отделно) се продаваше за $2500.
                              Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

                              Comment


                                Великолепна колекция снимки от САЩ от началото на 20ти век.

                                albireo написа
                                ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                                Comment

                                Working...
                                X