Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Любопитно

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #76
    Варненките втори по хубост в света - според класация на сайта Traveler's Digest, който ми се видя любопитен и добре организиран, с хубави тематични подборки - например тур-листата Air Shows или Things You Must Do Before You Die!, като например
    Get lost in the Amazon before they cut it down
    Картата също ми хареса - бързо се зареждат по-подробните версии; намерих Варна - със списък на хотелите и форма за 'get Your business listed'. Йоу!
    "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

    Comment


      #77
      Моля за помощ, понеже не знам немски:
      какво е това филмче?
      "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

      Comment


        #78
        документален филм за българите-статисти от НСА по време на снимките на "Троя".

        Comment


          #79
          кало, благодаря

          Този път две от нещата са новини, но няма да трупам постинги в три теми:

          Тревопасните в ерата на саблезъбите тигри - откриха череп на древна южно-американска мишка
          Съществото е тежало 1 тон, било дълго 3 метра и високо метър и половина.
          :wo-oh:

          Намериха неизвестни снимки на Филип Тотю - публикацията се очаква през март
          Снимките на легендарния войвода ще бъдат публикувани за първи път към историческо изследване на Веселина Антонова за списанието “Поборник Опълченец“ от периода 1898-1901 година. Списанието е било издание на Русенското поборническо-опълченско дружество.
          Българските сватбени ритуали - една чудесна статия, ИМХО

          Важно да се знае: Не гъделичкайте!
          Last edited by pnp5q; 17-01-2008, 15:59. Причина: Добавка
          "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

          Comment


            #80
            Интересен материал (оригиналът е тук
            Климатът и сценариите на ужаса
            Großansicht des Bildes mit der Bildunterschrift:
            Докладът на Световния съвет за климата предизвика истерично-апокалиптична медийна реакция. Само че научните данни не дават повод за паника – констатира Дирк Максайнер в коментар за швейцарския седмичник „Велтвохе”:
            На фона на неспирен поток от апокалиптични картини и слова, от една година насам политиката и медиите не спират да ни набиват в главите изводите на Световния съвет за климата. Тонът става все по-остър и драматичен, макар че през последните дванайсет месеца не се е променило нищо в съдържанието на доклада на Световния съвет за климата.
            Нека си припомним: през ноември миналата година няколко хиляди представители на международната климатологична бюрокрация се събраха на световна климатична конференция в Найроби. В навечерието й плъзнаха няколко неавторизирани проекта на отчета на Световния съвет за климата, след което германският булеварден вестник „Билд” оповести: „Земята има температура, усещате ли я?” Три месеца по-късно, когато докладът за климата (практически непроменен) бе официално представен, същият вестник нададе вик: „Нашата планета умира!” Така се постави началото на медийната надпревара в предлагането на убийствени сценарии, тъй като Световният съвет за климата бе разделил доклада си на три части, чието обнародване се проточи през цялата 2007.
            И ето че сега, в началото на декември, предстои нова голяма климатична конференция. Този път климатологичният джетсет ще се събере на остров Бали; крайно време за обобщение на обобщенията, наречено заключителен доклад. В него се съдържат отдавна вече известни цифри и данни, които са отрезвяващи и заслужават да бъдат повторени отново: емисиите от въглероден двуокис в атмосферата са се увеличи от 0,029 % в прединдустриалната епоха на 0,038 %, а в същия период температурата се е повишила с 0,7 градуса. Преобладава мнението, че човекът е виновен най-малкото за затоплянето през последните 30 години. Затоплянето се развива сравнително постоянно и след 100 години ще достигне 2 градуса.
            Нивото на моретата се покачва с 1 до 3 мм на година; до 2100 Световният съвет за климата прогнозира 18 до 59 см, което представлява намаление в сравнение с предишния доклад. Арктика се затопля по-бързо от нормалното, докато на Антарктика няма абсолютно никакво затопляне. В доклада се посочва, че подобен период на затопляне е бил регистриран и в Арктика между 1925 – 1945. Подчертава се, че перспективата за внезапен колапс на ледената обвивка е изключително невероятна. Следователно сценарии, като онзи в катастрофичния филм „Денят след утрешния ден”, са пълна глупост.
            Тъй като от обобщението на обобщението естествено не можеха да се очакват нови мрачни сценарии, мандарините от ООН се заеха сами да си помогнат. Генералният секретар Бан Ки Мун заяви, че докладът бил „ужасяващ като научно-фантастичен филм”, но за съжаление ставало дума за действителността. За да изживее „действителността” едно към едно той се отправи към Антарктика и Южна Америка. Бан Ки Мун се завърна оттам крайно потиснат, тъй като видял как „някои от най-големите съкровища на планетата биват унищожавани от човека”.
            Това е странно. Защото тъкмо тази година ледената обвивка на Антарктика отбеляза рекордно разрастване, а Южна Америка изживява най-студения ноември от повече от 100 години насам. Медиите не обърнаха внимание на тези подробности. Това радва ръководителя на Рамковата конвенция на ООН за климата Иво де Бур. При представянето на заключителния доклад той заяви, че да се отрича промяната в климата отсега нататък било „престъпление”.
            Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
            Проект 22.06.1941 г.
            "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

            Comment


              #81
              Хрониките на Найерния - no man, no problem

              Група изследователи от университета в Нюкасъл получиха клетки-предшественици на сперматозоидите от стволови клетки на ембриони от женски пол
              ...
              "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

              Comment


                #82
                Спомените ни за социализма
                "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                Comment


                  #83
                  pnp5q написа
                  "Руски учени твърдят, че политиците искат да се борят за щастие в обществото, тъй като те са най-често самотни и нещастни. Тяхната сексуална неудовлетвореност е в пряка връзка със засиления нагон да се занимават с политика."

                  по dnes.bg
                  ...пък при Мусолини и Жак Ширак такъв термин като "сексуална неудовлетвореност" нямаше... :twisted:

                  [QUOTE=Хана]Тази статия ми напомня един папирус, намерен преди не знам колко хиляди години, в който пише колко е зле младото поколение, как нищо не знае, не уважава моралните принципи и т.н. Нещата не са се променили

                  П.С. Материалът е на Аристотел. В него се отбелязва също така, че младите ходят с дълги, неподстригани коси и плюят по улиците. :tup:

                  П.П.С. Бе да му се не види, що ми обединява двата постинга?
                  Last edited by doctor zorge; 21-02-2008, 22:58. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение
                  "Желая думи пет да изрека,
                  но всички, братя, да ги разберат,
                  отколкото безброй слова неясни" (Кор. 4:19)

                  Comment


                    #84
                    http://news.ibox.bg/news/id_969104756 - балканците сме гордо племе
                    Пази боже, ние да нямаме проблеми
                    Кръвта из нашите гърди
                    не е съвсем изляна!
                    Народе, цял стани! Иди!
                    Че Македония въстана.

                    Comment


                      #85
                      doctor zorge написа
                      П.С. Материалът е на Аристотел. В него се отбелязва също така, че младите ходят с дълги, неподстригани коси и плюят по улиците. :tup:
                      /OT/ Има и папирус, има и клинописни съдебни записи от Шумер, все със такова съдържание - това като потвърждение на Ханините думи./ОТ/
                      Kerls, wollt ihr ewig leben?

                      Comment


                        #86
                        Рибите умеят да броят до четири

                        Днес във Владивосток честват 100-годишнината от рождението на първата жена-капитан далечно плаване Анна Щетинина.

                        Фолкеркското колело
                        Last edited by pnp5q; 26-02-2008, 13:59.
                        "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                        Comment


                          #87
                          Любопитно ми е защо на западани сайтове могат да се видят ето такива карти например тази е от началото на 14 век.

                          наистина ли тогава Сърбия е владяла целия наш северозапад, май и София на тази карта е в сръбска територия.и защо северна добруджа не е част от България а е обявена за независима държава под името карвуна.
                          или пък 2-ата Българска държава отначалото на 13 век е обявена за Българо-Влашка държава.

                          Comment


                            #88
                            http://news.ibox.bg/news/id_1802190583 - са познайте, колко хора ще плащат глоби :mhehe: :sm113:
                            Кръвта из нашите гърди
                            не е съвсем изляна!
                            Народе, цял стани! Иди!
                            Че Македония въстана.

                            Comment


                              #89
                              В САЩ вече възстановяват маршрут по 1 косъм

                              МакГъфин - на 22 май
                              "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                              Comment


                                #90
                                Следните три направо ми е трудно да ги определя за коя тема са. :sm186: Пък може и коментари да породят - та според посоката на коментарите да се определи по-подходяща тема за тях.

                                "Истината за историята" - нова книга на Рийдърс Дайджест

                                Цифри за албанската мафия


                                Няма евреи - Мойсей е бил надрусан

                                Един цитат из-сред новината:"Занд пояснява, че римляните по принцип не са прибягвали към прогонване на завоюваните народи, а с идването на арабите по-голямата част от юдеите са приели исляма и са се асимилирали в обществото. Той заключава, че съвременните палестинци са потомци на същите тези асимилирани юдеи." - виж ти, виж ти.
                                "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                                Comment

                                Working...
                                X