Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Любопитно

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Кухулин написа Виж мнение
    Сибирь. Экскаватор. Переправа.



    Реших, че не e подходящо за майтапи, явно е някакво наводнение. Но е весело
    Това гастарбайтери от Таджикистан. (за $ 1500 - 2000 на месец, те са готови за всякакви трудности.)
    Те имат свои собствени начини за преминаване на реката.

    П.С.
    Участък от мост е бил построен над водата.
    Би било по-лесно да се по него движат.
    http://vseknigi.3dn.ru/publ/19-1-0-186

    Comment


      Standard Model goes PEAR-SHAPED in CERN experiment
      Интересна статия. Фундаменталната физика винаги е била изключително интересна, особено когато има философски уклон.

      Хъм, а докато го гледах това, попаднах на нещо още по-интересно, не е неочаквано, но променя старите представи относно развитието на мозъка, включително този на възрастните индивиди.
      Last edited by messire Woland; 09-05-2013, 22:21.
      Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
      Проект 22.06.1941 г.
      "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

      Comment


        Comment


          Click image for larger version

Name:	0_ae93b_1bd1ccac_orig.jpg
Views:	1
Size:	419.5 КБ
ID:	532119

          Comment


            целият парад в HD

            Comment


              Enjoy the videos and music you love, upload original content, and share it all with friends, family, and the world on YouTube.

              Парад в Латвия.
              http://vseknigi.3dn.ru/publ/19-1-0-186

              Comment


                Не съм сигурна за в коя тема е това, тъй че го пускам тук:
                Новите политически ракурси в историческия анализ на ВСВ и в частност - ролята и значението на Чърчил за Иракската война и за глада в Бенгалия (рус.)
                "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                Comment


                  Не мога да не обърна внимание, че всичките ти постове (във всяка една тема, от икономически новини до майтапи) директно или индиректно атакуват или поне поставят под съмнение всичко свързано с капитализма, Запада, Европа, бъдещето на западната цивилизация и западната икономика и най-вече корена на всяко зло, Америка, като разбира се, всичко това идва от рускоезични сайтове. Чудя се дали англоезичната част на интернета губи толкова време, усилия и енергия да сипе огън и жупел нонстоп срещу Русия. Това го казвам, без да си правя изводи или да споменавам мнението си за руската историография и нейните "политически ракурси". Един вид незначителен любопитен факт, just sayin' ; ) ...

                  Не ме разбирайте погрешно, не съм болен фетишист, който се въбужда от мисълта за раждаемостта в Централна Азия (явно и такива ги има), дела на славянското население или коя философска школа на исляма следват руските мюсюлмани. Просто забелязвам някои неща.
                  Last edited by Zalmoxis; 11-05-2013, 14:22.

                  Comment


                    Zalmoxis написа Виж мнение
                    Не мога да не обърна внимание, че всичките ти постове (във всяка една тема, от икономически новини до майтапи) директно или индиректно атакуват или поне поставят под съмнение всичко свързано с капитализма, Запада, Европа, бъдещето на западната цивилизация и западната икономика и най-вече корена на всяко зло, Америка, като разбира се, всичко това идва от рускоезични сайтове. Чудя се дали англоезичната част на интернета губи толкова време, усилия и енергия да сипе огън и жупел нонстоп срещу Русия. Това го казвам, без да си правя изводи или да споменавам мнението си за руската историография и нейните "политически ракурси". Един вид незначителен любопитен факт, just sayin' ; ) ...

                    Не ме разбирайте погрешно, не съм болен фетишист, който се въбужда от мисълта за раждаемостта в Централна Азия (явно и такива ги има), дела на славянското население или коя философска школа на исляма следват руските мюсюлмани. Просто забелязвам някои неща.
                    [OT]Благодаря ти, високо ценя всеки непревзет поглед отстрани, който ми бъде споделен. За протокола - в статията са цитирани западни автори - както "за", така и "против" Чърчил, не претендирам, че са интерпретирани обективно - затова е в Любопитно. Що се отнася до англо-езичната част на нета - наистина личните ми впечатления са много по-бедни (по-лесно чета на руски), но достатъчни да кажа, че и там има всякакви. (Апропо, на руско-езични сайтове, специализирани да сипят `огън и жупел връз Запада` не ходя - не е интересно, плюенето е едно и също навсякъде - мокри петна, които изсъхват след нула време...)
                    А относно Запада и бъдещето му - ами те самите си поставят въпроси, а аз съм част от това, поне формално /особено погледнато откъм Азия/, така че не виждам нищо `нарочно лошо` в интереса си към тези теми и проблеми. Ако пусканото ти изглежда твърде "атакуващо", моля, отнеси го в графата "Всичко, което не ни убива, ни прави по-силни!" [/OT]
                    "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                    Comment


                      Не, чак пък атакуващо не ми изглежда. Но е вярно, че съм си непревзет

                      Comment


                        Zalmoxis написа Виж мнение
                        Не ме разбирайте погрешно, не съм болен фетишист, който се въбужда от мисълта за раждаемостта в Централна Азия
                        Ако има златен фонд на форума, това трябва да влезе в него. Епохално е

                        Comment


                          Click image for larger version

Name:	stoner.jpg
Views:	1
Size:	29.2 КБ
ID:	532132

                          Comment


                            парашутен скок, 1912, Париж

                            sigpic

                            Sword song and horn sound

                            Comment


                              как за няколко години се прави впечатляващ военно-технически музей някъде в Урал. Мда.

                              Comment


                                Водача на бронетехника, докато се е показал през люка и кара, има ли някъде където гледа прибори обороти/скорост?
                                War, war never changes..

                                Comment

                                Working...
                                X