Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Любопитно

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Това водородът,като избие и се смеси с въздуха,и става като атомна бомба,опустушава цели райони.Тия добре че са слабо населени,и загубите в жива сила са малки.Имаше там руснак не ми се рови сега,има находища кръстени в негова чест,смучат водород одолу.И него за някакви синтетични горива го използваха.
    Last edited by foton11; 14-04-2013, 07:50.

    Comment


      messire Woland написа Виж мнение
      Enjoy the videos and music you love, upload original content, and share it all with friends, family, and the world on YouTube.


      While drilling in 1971, Soviet geologists tapped into a cavern filled with natural gas.The ground beneath the drilling rig collapsed, leaving a large hole wi...

      In 1971 a Soviet rig was drilling in Derweze, Turkmenistan when the geologists tapped into a cavern filled with natural gas. Before they could further drill...

      Derweze (Turkmen language: The Gate, also known as Darvaza) is a Turkmenistan village of about 350 inhabitants, located in the middle of the Kara-Kum desert,...

      http://www.jabulela.com/travel-places/visit-hell-door- East of the Caspian Sea in the middle of Karakum desert somewhere in Central Asia hide a secret. It is...

      Происхождение этого завораживающего зрелища весьма прозаично: в 1971 году здесь бурили разведочную скважину на газ и наткнулись на подземную каверну. Буровая...


      Water Gas Crater / Turkmenistan, DarvazaGoogle Map: http://maps.google.com/maps?q=derweze&hl=en&ll=40.044191,58.429499&spn=0.012813,0.026007&safe=off&hq=derw...
      Last edited by ; 14-04-2013, 09:50.

      Comment


        Направи си сам автомат
        Триизмерното принтиране може да промени начина на разпространение на оръжие и да отслаби контрола

        "No beast so fierce but knows some touch of pity."
        "But I know none, and therefore am no beast."

        (Richard III - William Shakespeare)

        Comment


          Сравнение размери на обекти.
          В необичайни перспектива.

          http://vseknigi.3dn.ru/publ/19-1-0-186

          Comment


            Israel at 65: What does the future hold?
            By John Ware BBC News

            Israelis are celebrating the 65th birthday of their state this week. But what does the future hold for the country as the Arab Spring changes the political landscape around it?
            "No beast so fierce but knows some touch of pity."
            "But I know none, and therefore am no beast."

            (Richard III - William Shakespeare)

            Comment


              Аз работя чиновник
              Аз работя във ведомство. В кое точно няма да казвам, знаете защо. Работя там от няколко години, но през ден си казвам, че скоро, съвсем скоро, ще напусна. Едва ли. Тук никой не напуска.
              Когато започнах работа, сякаш влязох в друг свят.

              Бях на 24, току що завършил образование във Великобритания, с мечти и надежди, че нещата в България могат да се променят. Изкарах едномесечен стаж с Министерството, а те пък взеха, че ми предложиха договор. Скоро направиха конкурс за мен и по чудо успях да си спечеля държавната служба. Тази история надали ще я чуете друг път. Останалите ми колеги са влезнали по каналния ред - с връзки.

              Първите месеци от работата ми се учех. Учех се на глас, стойка, походка и лицемерие.
              - Това е походката ми "Министерството". - показвах на приятелите ми - А с такъв глас говоря, когато разговарям с другите Дирекции. - Всички прихваха да се смеят.

              Учех се на мода. Ведомствената мода в България е нещо, което няма еквивалент в световен мащаб. Мъжете, костюмари, изтипосани, по-младите гладко обръснати, по-старите - с дебели мустаци. "И аз ми трябва да си пусна мустак?", питах се. Наблюдавам ги дъртите коцкари, нямат мира. "И аз ли трябва да се заглеждам изкусително след всяка колежка, която мине по коридора?". Понякога, когато се налага да заговоря някой от тях, усещам дъх на евтин алкохол. "А бе, Пепи, нали се закле, че си спрял да пиеш в работно време?"

              За колежките е още по-зле. Постъпи преди време една нова, височко момиче. Голямо. Идваше на работа с костюми. Ала на тези дълги крака всяка пола седеше някак си къса. Хубаво къса, виждаха й се колената, а когато носеше токчета, прасците й се очертаваха в спортна стойка.

              Всяка сутрин, когато идваше на работното място, колежките я заглеждаха със завист. Погледът им бе следният - от пръстите на краката, до главата, преценяваха всеки сантиметър, кокошките.

              Спираха се на колената й, естествено, за да я накажат заради това, че е хубава. Тя се изчервяваше и я придърпваше надолу. Сподели ми, че шефът й направил забележка - групово се били оплакали от външния й вид, не бил подходящ за Министерството.

              Докато в Европа хората гледат да се обличат удобно, във ведомството трябва да се обличаш сходно. От тогава започна да носи само панталони, с един номер по-големи от фигурата й, а аз изгубих една от малките ми радости.

              А другите колежки... Само да можеше и ти да ги видиш! То не са едни панделки, едни фльонги, бижута, гримове, лакове за нокти. Влизам в кабинета на едната, там шефката седи препарирана и не смее да мръдне. Току-що колежката й била направила маникюр.

              Изведнъж забелязвам - ама те двете са си заприличали като две капки вода. Хриси е на 27 от Кърджали, пък шефката тази година ще става на 42 и с всичко настойчиво показва, че е от София.

              И двете са облечени в черно, вчесани са еднакво, лицата им са добили сходно ехидно изражение. Хриси, от мазнене и лизане на г..з, е заприличала на шефката, а шефката смуче жадно от младостта й. Горката, изглежда състарена и изкуствена, но доволна. "Метаморфозата".

              - Даааа. Какво имааааа? - казват двете в един глас.
              - Какво правите, уважаеми? - питам, без всъщност да искам да знам. Дошъл съм просто за един подпис.
              - Хриси си е купила магнитен лак, виж колко хубаво седи. - казва шефката, размахвайки ноктета. - Да ти сложим ли и на теб?
              - Лак не нося в работно време, ама айде, за вас, хубавици, на всичко съм готов. - казвам иронично. Те се кикотят, не им се иска да схващат, а очите им блесват с пълна сила. - Идвам за един подпис, удобно ли е?
              - Айде ела след 5 минутки, трябва да ни засъхне лакът.

              Най- се забавлявам като ги видя същите кокошки в стола. С цялата им класа, стил, походка и отработени движения и реплики. Чакат с табличките за кюфтенца по 60 стотинки. Колко сте ми гнусни, да знаете.

              Другото, което забелязвам в стола, са бременните. Да си жена и да работиш в Министерството е благодат. Първо, за да работиш тук, означава, че трябва да имаш я богат мъж, я богата бащица. Няма друг начин да се издържаш със заплатите, които взимаме. Иначе е ясно, изкарваш година-две във Ведомството, забременяваш, излизаш по майчинство.

              Като се върнеш след 2 години, всичко е същото, и на йота не е мръднало. От скука забременяваш пак. Още две години. Упражнението може да се повтаря, докато мъжът ти плаща за това. Все пак държавната служба е по-упорита и от най-упорития мъж.

              Добре, че кюфтенцата са по 60 стотинки. Барем сме успели да се наядем на обед, и да не трябва да мислим за вечерята. Понякога вечер ходим на прием. На банкет, на коктейл, на политическа сбирка, или на каквото друго излезне, стига храна да има. Колежките - наконтени и префърцунени, колегите - пияни на кирка. Българският държавен елит, който завива пържолки в салфетки и си ги прибира по джобовете.

              Четете и сигурно ви се доревава, защото сега разбирате къде отиват парите ви от данъци. В панделки, лакове за нокти и евтино уиски, търкалящо се по пода на Дирекцията. Мога да ви разкажа още много, но знам, че не трябва. Защо ли още не съм напуснал?
              Защото навсякъде е така.
              Защо не напускам? Защото навсякъде е така
              "No beast so fierce but knows some touch of pity."
              "But I know none, and therefore am no beast."

              (Richard III - William Shakespeare)

              Comment


                Младежът е млад и му прави впечатление. Та не е ли чел Чудомир и Елин Пелин - чиновникът не се е променил. Или ако е гледал "Големанов" ...същото.

                Comment


                  Макроикономическата магия вече не работи
                  Икономическите модели, основани на миналото, не работят добре в настоящето
                  Робърт Самюелсън, Вашингтон пост
                  "Неотдавна МВФ проведе конференция, от която трябва да се заинтересуват много хора въпреки отвлечената й тема "Преосмисляне на макрополитиката II". Макроикономиката изследва цялата икономика за разлика от микроикономиката, която проучва отделните пазари. Въпросът е доколко "макро" политиката може да осигури и гарантира просперитет. Преди финансовата криза от 2008-2009 г. бе налице сериозна увереност, че това е възможно. Днес, при 38 млн. души безработни в Европа и САЩ и крехко или почти никакво възстановяване, макроикономиката е в пълен безпорядък и вече има лоша репутация.
                  Сред икономистите не съществува консенсус за политиките.
                  Дали мерките за строги икономии (орязване на правителствените харчове и увеличение на данъците) са в разрез с поставената цел, или са неизбежният отговор на високия бюджетен дефицит и дълга? Могат ли централните банки като Федералния резерв или Европейската централна банка да проектират и реализират възстановяването, като държат краткосрочните лихви на нива около нулата и изкупуват огромни количества държавни ценни книжа? Или пък такава политика ще насърчи финансовите спекуланти, нестабилността и инфлацията? Обществото е объркано, защото икономистите са разделени.
                  Вероятно антиикономическите ходове са отишли твърде далеч, както смята икономистът нобелист Джордж Акерлоф. Според него светът се е разминал с втора Голяма депресия. "Ние, икономистите, не се справихме добре с обясненията си, че макроикономическата ни политика е проработила", казва той. А тази политика включва подкрепата на Федералния резерв за паникьосаните финансови пазари, икономическите "стимулиращи" пакети, автоматичното задействане на спасителни програми, стрес тестовете за банките, международното сътрудничество.
                  Позицията му заслужава внимание. Но въпреки това последиците от тези мерки за обезсърчаващи. Икономическите модели, които не предрекоха кризата, също многократно преувеличиха наличието на възстановяване. Тенденцията е вината да се хвърля върху грешки от минали събития - например през 2011 г. върху японското цунами, спасителния план за Гърция и разединения Конгрес в дебата за тавана на американския дълг. А всъщност изглежда по-висшата кауза са самите икономически модели, които отразяват моделите на харчене и поведението на домакинствата и бизнеса от Втората световна война насам.
                  "Събитията, произтичащи от финансовата криза, бяха извън опита на моделите и хората, които ги привеждат в действие", заяви в едно интервю Найджъл Голт. Той е бивш главен икономист за САЩ на консултантската компания IHS.
                  Остротата на финансовата криза и Голямата депресия промениха поведението. Моделите, основани на миналото, не работят добре в настоящето. Много от тях приемат, че ниските данъчни ставки ще насърчат вземането на заеми. Това обаче няма да се случи, ако кредиторите, реагирайки на загубите, затегнат кредитните стандарти и потенциалните кредитополучатели, вече натоварени с големи заеми, станат подозрителни към възможността да поемат още дълг. Точно така се развиха събитията.
                  "Истината е, че изобщо не разбираме какво се случва в напредналите икономики", каза на конференцията на МВФ Лоренцо Бини Смаги, бивш член на борда на директорите на Европейската централна банка. "Монетарната политика не се оказа така ефективна, както очаквахме". Лошите икономически прогнози го потвърждават. През април 2012 г. МВФ прогнозира, че еврозоната ще нарасне с 0.9% през 2013 г. А последната им прогноза отпреди седмици е, че еврозоната ще се свие с 0.3% през т.г. Прогнозата за растеж на глобалната икономика за 2013 г. падна от 4.1% на 3.3% за същия период.
                  От края на 2007 г. Федералният резерв напомпа американската икономика с над 2 млрд. долара чрез изкупуване на книжа. ... ... ..."
                  Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                  Проект 22.06.1941 г.
                  "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                  Comment


                    На сайта на BBC има зли снимки от възстановки на II-та Световна война: http://www.bbc.co.uk/news/uk-england-kent-22246458
                    Какво зората? Ние сме Урук-хай — не спираме да се бием ни денем, ни нощем... Какво зората?

                    Comment


                      Си Дзинпин възражда практика от времето на Мао - всички висши офицери известно време ще служат като редници:

                      Китайских генералов на время разжалуют в рядовые

                      Председатель КНР и главнокомандующий Си Цзиньпин издал распоряжение, согласно которому высокопоставленные военнослужащие китайской армии должны будут на время стать рядовыми. Как сообщает сайт газеты South China Morning Post, приказ коснется тех, кто носит чин подполковника и выше.

                      Их служба в качестве рядовых должна будет продлиться не менее 15 дней. Все это время высокопоставленные военные будут жить, питаться и служить вместе с солдатами. При этом они должны будут заплатить за собственное обеспечение и питание. Также им будет запрещено вмешиваться в дела частей, где они будут служить.

                      В зависимости от занимаемых должностей военные начальники будут проходить подобную службу раз в три, в четыре или в пять лет. Как пишет издание, Си Цзиньпин принял такое решение, чтобы «встряхнуть» армию и повысить боевой дух военнослужащих.

                      По мнению китайского военного эксперта, слова которого приводит South China Morning Post, китайское руководство пытается решить проблемы коррупции, отсутствия дисциплины и большого разрыва между положением низших и высших чинов в армии КНР. Эксперт отметил, что многие китайские военачальники сразу получают высокие чины благодаря связям и не имеют представления о жизни и службе низших чинов.

                      Схожий указ выпустил в 1958 году Мао Цзэдун. Он распорядился, чтобы военачальники ежегодно по месяцу служили в качестве пехотинцев. Таким образом Мао укрепил личный контроль над армией и вынудил многих влиятельных военачальников уйти в отставку.

                      Си Цзиньпин стал председателем КНР в марте 2013 года. В своей первой речи в новой должности он призвал к «великому возрождению китайской нации» и, помимо прочего, отметил, что армии Китая необходимо повышать боеспособность для защиты независимости и интересов страны.

                      Comment


                        Струва ми се, че много ги хвалим китайците. Дайте да вкараме малко баланс
                        Отчаяно писмо от китайски концлагер скрито в украса за Хелуин
                        Ако се поинтересувате по темата, се оказва, че робският труд в лагерите е изключително доходоносен и стоките, произведени там, се пласират къде ли не.

                        Comment


                          Явно са го закъсали със заповедоизпълнението. Следващата стъпка сигурно ще е децимацията.
                          Имат традиция, още Сун-Дзъ пише за подобни наказания.

                          Comment


                            Zalmoxis написа Виж мнение
                            Струва ми се, че много ги хвалим китайците. Дайте да вкараме малко баланс
                            Отчаяно писмо от китайски концлагер скрито в украса за Хелуин
                            Ако се поинтересувате по темата, се оказва, че робският труд в лагерите е изключително доходоносен и стоките, произведени там, се пласират къде ли не.
                            Така е, не са много на ти с демокрацията Между другото, Си Дзинпин също е бачкал в лагер. По едно време разправяха, че щял да реформира системата.

                            Comment


                              Кофтито е, че с гигантския обем на китайската търговия и невъзможността да се проследи точно произходът на стоките, един вид се получава така, че целият свят поддържа робския труд, глада, мъченията и психологическия тормоз в китайския ГУЛАГ, защото за правителството лагерите предоставят големи ползи в икономическо отношение, освен репресивните функции.

                              Comment


                                Zalmoxis написа Виж мнение
                                за правителството лагерите предоставят големи ползи в икономическо отношение, освен репресивните функции.
                                Какви ползи може да има китайското правителство в икономическо отношение от лагерите? Може би си представяш нещо в стил СССР, но не е така. Просто една наказателна институция.

                                Comment

                                Working...
                                X