Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Любопитно

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Забавно четиво за нивото на хората, администриращи големите пари в науката у нас.

    Поради своя характер, предопределен от сложността на изучаваните процеси и явления и необходимостта от задълбочена специална подготовка на изследователите, научните изследвания и техните резултати най-често не са съвсем достъпни за широката публика. Прието е новите...

    Comment


      Requirements
      "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

      Comment


        Звучи много интригуващо. Еднопосочна мисия. До Марс. Доста трудна селекция се очертава.

        Comment


          psychologically stable and physically healthy
          аз още тук отпадам. Много ми е любопитно какво ще се случи с костната и мускулната система на човек след едно десетилетие при гравитация една трета от земната? Защото това е единственото, което не може да се симулира на Марс, поне не и със съвременните технологии.
          А иначе би било най-якият Биг Брадър създаван някога. "В миналият епизод видяхме, как кислорода на заселниците започна да свършва. Дали ще се справят навреме със пускането на третата инсталация за производство на кислород? Гледайте и ще разберете!"
          This is my signature. There are many like it but this one is mine.

          Comment


            Amazon написа Виж мнение
            аз още тук отпадам. Много ми е любопитно какво ще се случи с костната и мускулната система на човек след едно десетилетие при гравитация една трета от земната? Защото това е единственото, което не може да се симулира на Марс, поне не и със съвременните технологии.
            А иначе би било най-якият Биг Брадър създаван някога. "В миналият епизод видяхме, как кислорода на заселниците започна да свършва. Дали ще се справят навреме със пускането на третата инсталация за производство на кислород? Гледайте и ще разберете!"
            Вместо да се върви в посока симулиране на земна гравитация, не стои ли варианта изкуствено да се увеличи теглото на астронавта, за да се поддържат въпросните системи във форма и да не деградират или поне да се забави значително процеса.
            В спорта с които се занимавах ни се налагаше да преодоляваме земната гравитация (образно казано) и имахме специални тренировки облечени с елечета, панталони и наглезенки с оловни и пясъчни тежести (само главата и ръцете не са ми окичвали). Едва ли ще е много трудно да се измисли по-усъвършенстван вариант на подобни приспособления, натоварващ по-равномерно тялото и от части симулиращ условията при земна гравитация.

            По-застрашено изглежда функиционирането на вътрешните органи според мен.
            Nobody has three balls but some people have two very good ones!

            Comment


              Няма смисъл да симулират земната гравитация, те повече няма да се върнат на Земята. А ако някой ден се върнат, техниката вече ще е на съвсем друго ниво.

              Comment


                Черничко,но вярно http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=5429691

                Comment


                  Депардийо срещу руската опозиция:

                  Актер Жерар Депардье раскритиковал российскую оппозицию, отметив, что у нее "нет программы, нет ничего". "Есть очень умные люди как Каспаров, но это хорошо для шахмат и все. Но политика ведь намного сложнее", - сказал актер. Он также посетовал на то, что во Франции его политические высказывания не принимают всерьез.

                  Comment


                    Ultramarine написа Виж мнение
                    Вместо да се върви в посока симулиране на земна гравитация, не стои ли варианта изкуствено да се увеличи теглото на астронавта, за да се поддържат въпросните системи във форма и да не деградират или поне да се забави значително процеса.
                    В спорта с които се занимавах ни се налагаше да преодоляваме земната гравитация (образно казано) и имахме специални тренировки облечени с елечета, панталони и наглезенки с оловни и пясъчни тежести (само главата и ръцете не са ми окичвали). Едва ли ще е много трудно да се измисли по-усъвършенстван вариант на подобни приспособления, натоварващ по-равномерно тялото и от части симулиращ условията при земна гравитация.

                    По-застрашено изглежда функиционирането на вътрешните органи според мен.
                    Това с специалното облекло изглежда като добра идея. Поне би предпазило костната система от дегрдиране.
                    А функционирането на вътрешните органи не мисля че ще е проблем. Валерий Поляков живее на Мир 14 месеца в пълна безтегловност(свободно падане по-скоро) без да има трайни увреждания, човека си е жив и здрав и е на 70 години в момента. А при наличието на някаква, макар и по-малка от земната гравитация, организма ще си функционира нормално ИМО.
                    This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                    Comment


                      Кухулин написа Виж мнение
                      Няма смисъл да симулират земната гравитация, те повече няма да се върнат на Земята. А ако някой ден се върнат, техниката вече ще е на съвсем друго ниво.
                      Тук ще е добре да се произнесе някой с медицинско образование. Мен ме притеснява, че примерно след десетилетие мускулната маса ще е нищожна и кокалите трошливи. Така дори тривиален битов или работен инцидент бе могъл да е фатален, или с трайни последствия. А и живота на тези хора ще зависи изцяло от машинария произведена на земята. Машинария, която не е предвидено да се експлоатира и ремонтира от хърбели с мускулна маса няколко пъти по-малка от тази на среден "землянин".
                      This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                      Comment


                        Бърза стрелба с лък:
                        a dagger techniqueSeregedel's schoolInitially I named this technique "kinzhalnaya" (Adjective from a word "kinzhal"(dagger)) because a dagger it is possible ...

                        Вярно, че е на късо разстояние, но пък девойката се стреми горе-долу да се прицелва, т.е. не става дума просто за пускане на стрели напред.

                        Comment


                          6 Things From History Everyone Pictures Incorrectly
                          A strong toun Rodez hit is,
                          The Castell is strong and fair I wis...


                          блог за средновековна балканска история

                          Comment


                            http://www.focus-news.net/?id=n1737682 Не им върви на френските спец части и това е!След България и Мали...

                            Comment


                              Експерти от руската специална служба ГРУ, използвайки някои наскоро обнародвани документи на ЦРУ,

                              Comment


                                червенков написа Виж мнение
                                http://www.focus-news.net/?id=n1737682 Не им върви на френските спец части и това е!След България и Мали...
                                Кхъм, това все пак е за Сомалия.
                                A strong toun Rodez hit is,
                                The Castell is strong and fair I wis...


                                блог за средновековна балканска история

                                Comment

                                Working...
                                X