Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Любопитно

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    С цедка на главата, мой
    Австриец се снима за шофьорска книжка с гевгир за спагети на главата
    Австрийски атеист си направи майтап с полицията по изключително неортодоксален начин. Нико Алм подава документи за шофьорска книжка във Виена, като на снимката носи на главата си гевгир за изцеждане на макарони. Снимката, противно на очакванията, е одобрена, след като австриецът обяснява, че това е "пастафар" и е неговата религиозна шапка.
    Алм, който се самоопределя като атеист, е последовател на американската "Църква на летящото спагетено чудовище". Според уебстраницата на шеговитото движение, единствената догма в тяхната доктрина е отричането на всяка догма.
    От австрийската полиция съобщиха, че снимката е приета, защото единственото изискване – лицето на носителя на документа да е изцяло видимо – е изпълнено. Манфред Райнтхалер, говорител на виенската полиция, обясни, че "решението книжката да бъде издадена с абсурдната снимка не е било взето на религиозна основа".
    Преди да бъде издадено разрешителното, обаче, Алм е трябвало да се подложи на психотест, който да докаже, че е годен за управление на моторно превозно средство. Дори и след като австриецът успешно преминава през нужния изпит, издаването на книжката се забавя с повече от една година.
    Ексцентрикът казва, че щом австрийското правителство позволява издаването на официални документи, на чиито снимки фигурират религиозни шапки, то той е в пълното си право да демонстрира своята вяра, или липса на такава.

    Подчертаването накрая е мое. Мисля, че е прав човекът. Изглежда ми, като един смислен отговор, а и в края на краищата - защо не?
    Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
    Проект 22.06.1941 г.
    "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

    Comment


      Една информация за събуждане на позаспалите в тая жега

      SSPS : Space Solar Power System
      Или - космическа електростанция. Само метода за доставка на получената енергия обратно към Земята ми се вижда като нещо, което седи на границата между високите технологии (несъмнено) и доста мощно оръжие.
      Разбира се, ако построят нещо толкова сложно и комплексно на орбита (а вероятността японците да се справят аз оценявам някъде минимум на 60%), ще означава, че пак там ще могат да се строят и други енергоцентрали, чиито строеж на Земята е проблематичен, но в космоса не би трябвало част от проблемите да са толкова неразрешими.
      Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
      Проект 22.06.1941 г.
      "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

      Comment


        Ех, направо ми се прищява да съм учен и да лапам държавни парици, като прочета за поредното недомислено изследване на очевидни работи. Добре, че днес поне изскочи и нещо по-интересно за четене. Но - да карам наред:
        1) Британските "учени" хванали един човечец (а какво и колко е тренирал преди това...), навлекли му доспехи и го пуснали на бягаща пътека...
        2) Сетиха са що ни плашат андроидите

        и най-сетне
        3) едно предложение за класация на най-важните джаджи. (Рекламите му прескачат джаджите през една, цъкайте на стрелка назад.)
        Last edited by pnp5q; 21-07-2011, 10:52.
        "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

        Comment


          http://www.fontanka.ru/2011/07/19/141/ (на руски) - разни интересни и забавни факти около охраната на бивши соц лидери и настоящи такива. За мен беше особено смешно поведението на разните л* ъъъ "държавници". Примерно на Горбачов и жена му (явно е бил "под чехъл"), за Хрушчов и т.н.
          Оплакванията на кгб-истите, как Хрушчов говорил свободно в колата за бъдещите си планове и т.н., за която те са знаели, че са подслушва, казали му били, но на него, както на всеки "големец" - не му е пукало особено. Или грамадният негър-шофьор на лимузината, който бил направил голямо впечатление на Раиса Горбачова и тя поискала и в СССР да си имат такива ... въобще - текстът е най-вече забавен.
          Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
          Проект 22.06.1941 г.
          "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

          Comment


            Уважаеми дами, ако ви се отвори път към Париж, фнимавайти с гащити! Носенето на панталон в града е незаконно, съгласно действаща наредба от 17 ноември 1799...
            "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

            Comment


              Интересна статия за ориза (на английски) и кога е започнал да се използва от човека:
              Artificial selection for a green revolution gene during japonica rice domestication
              Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
              Проект 22.06.1941 г.
              "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

              Comment


                Antimatter belt around Earth discovered by Pamela craft
                A thin band of antimatter particles called antiprotons enveloping the Earth has been spotted for the first time.
                Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                Проект 22.06.1941 г.
                "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                Comment


                  War, war never changes..

                  Comment


                    Любопитен сериал
                    "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                    Comment


                      ЛОЛ епизода е страхотен

                      ПП Те всичките са страхотни. Comanche vs. Mongol рулз

                      Comment


                        Тия спартанци къртят всичко живо

                        Comment


                          "Ein zu ein, дрън!"

                          Comment


                            Ново обяснение за тъмната материя, на руски и на английски.
                            На мен ми беше интересно.
                            Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                            Проект 22.06.1941 г.
                            "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                            Comment


                              messire Woland написа Виж мнение
                              Ново обяснение за тъмната материя, на руски и на английски.
                              На мен ми беше интересно.
                              Наистина е интересно жалко ,че познанията ми по английски стигат до някъде и термините отвъд това някъде остават непознати

                              Comment


                                Интересна статия:
                                Using Civilization Simulation Video Games in the World History Classroom
                                от Aaron Whelchel
                                Нищо ново за нас наистина, но пък е интересно как един преподавател гледа на връзката между компютърните игри и преподаването. И алтернативите в историята. И т.н. На моменти изглежда и звучи, все едно някой тръгва сега да преоткрива колелото, но пък за много хора, които не искат да видят връзката между обучението и играта* сигурно звучи като откровение. Все едно сега откриват Америка

                                "Students often believe that history is pre-determined; there is no alternative outcome to an historical event than the one that occurred. By playing these games, students learn to recognize the contingent nature of history."

                                "For all of their sophistication, civilization building games have numerous faults that detract from their historical authenticity. However, rather than lessening the value of these games as a teaching tool, these faults can actually be used, in conjunction with more traditional methods such as texts and lectures, as a way to not only teach students correct historical information, but also how to deconstruct artifacts from their own culture in order to detect biases, factual inaccuracies, and structural flaws in the models used by the game developers. One major flaw in these games is that, while they allow for a non-linear approach to history in terms of events, they are extremely linear in terms of technological, political, and cultural development."

                                "The conceptualization of political systems also present a few problems. In all of the games, political systems are chosen directly by the player, as opposed to being generated from the discrete cultural and physical environment occupied by the player's polity."


                                ___________
                                * играта по принцип, не само компютърната такава;




                                Truebang написа
                                аистина е интересно жалко ,че познанията ми по английски стигат до някъде и термините отвъд това някъде остават непознати
                                В статията, съвсем накратко (и донякъде неточно казано) става дума за влиянието на "виртуалните частици" (възникващи във вакуума), по-точно на тяхната гравитация и връзката на това с "тъмната материя", разширяването на Вселената и т.н. Засега не е теория, а по-скоро догадки и т.н., звучащи интересно обаче.
                                Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                                Проект 22.06.1941 г.
                                "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                                Comment

                                Working...
                                X