Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Любопитно

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Интересно ми беше да науча, че парижките бунтове от 1968 имали съвсем конкретна културно-марксистка основа (рус.).
    "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

    Comment


      pnp5q написа Виж мнение
      Интересно ми беше да науча, че парижките бунтове от 1968 имали съвсем конкретна културно-марксистка основа (рус.).
      И аз не го знаех това. Винаги съм си мислел, че в основата са Маркузе и други ревизионисти от Франкфуртската школа. Точно сега неговите идеи се виждат още по-отчетливо в претенциите на "левите" (справка - "Репресивната толерантност").
      Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
      A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

      Comment


        Declassified Documents Concerning Russian President Boris Yeltsin

        Чиста история, без политиканстване

        Comment


          Вооруженные силы стран Варшавского договора. Болгарская народная армия.

          Доста снимки.

          Comment


            Когато освен историк си и художник-приложник (кукли на исторически личности)
            "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

            Comment


              Графиня Батори и Джордж Вилиърс определено трябва да вземат някаква награда. Зашеметяващи са

              Comment


                В Battlefield 4:
                https://thumbs.gfycat.com/ObedientLi...ird-mobile.mp4
                "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                Comment


                  Не знам дали другарят Кухулин е служил в БНА ,но аз съм.Реално съм служил през 1997 ,когато вече ,бе БА и офицално вече бяхме членове на инициативата на НАТО"партньорство за мир" ,част от ,която бе и Елцинова Русия(за ужас на всички путинисти).Служил съм в поделение 34420 Костинброд ,част от ЗРВ суперсекретно поделение с ракети с 300.В кабинетите на дивизионите имаше старите портрети В.И.Ленин,Г.М.Димитров,Тодор Живков и так дале паплач.Когато служех през 1997 на посещение в поделението на посещение дойде новоизбраният президент Петър Стоянов.На никоя от чугунените глави с фуражки ,дори и не му хрумна ,да свали портретите ,представям си с какво впечатление е останал г-н Стоянов.На всичко отгоре командите при зарежданене на пусковата установка бяха на руски.Дивизион вперьод.Первий номер гатов,втарой гатов,третий ,гатов.Пуск ракетиНа г-н Стоянов му увисна ченето и това 1997 8 години след 1989-та.

                  Comment


                    Служих 93-95 в Горна баня. Нямаше портрети на Тодор Живков, нямаше и команди на руски.

                    Comment


                      Todor написа Виж мнение
                      Не знам дали другарят Кухулин е служил в БНА ,но аз съм.Реално съм служил през 1997 ,когато вече ,бе БА и офицално вече бяхме членове на инициативата на НАТО"партньорство за мир" ,част от ,която бе и Елцинова Русия(за ужас на всички путинисти).Служил съм в поделение 34420 Костинброд ,част от ЗРВ суперсекретно поделение с ракети с 300.В кабинетите на дивизионите имаше старите портрети В.И.Ленин,Г.М.Димитров,Тодор Живков и так дале паплач.Когато служех през 1997 на посещение в поделението на посещение дойде новоизбраният президент Петър Стоянов.На никоя от чугунените глави с фуражки ,дори и не му хрумна ,да свали портретите ,представям си с какво впечатление е останал г-н Стоянов.На всичко отгоре командите при зарежданене на пусковата установка бяха на руски.Дивизион вперьод.Первий номер гатов,втарой гатов,третий ,гатов.Пуск ракетиНа г-н Стоянов му увисна ченето и това 1997 8 години след 1989-та.
                      Едно леко уточнение.
                      В Костинброд е С- 200. И то мнооого отдавна.
                      С -300 не е там
                      Сънят е слаб заместител на кофеина!

                      Comment




                        Comment


                          Плиска 811

                          Comment


                            Като ги знам колко са протяжни, Kings and Generals сигурно ще трябва правят клипове за нашата история до 2025г. HistoryMarche изостават.

                            Comment


                              Добре ги правят, интересни са. Гледам в коментарите, че народа се кефи. Темата става модерна

                              Comment


                                Проблема е, че повечето неща са за Цезар, Наполеон, гърци, римляни, нормани, викинги и т.н., които са до болка познати. Но пускат и други неща, примерно за Текумзе ми беше доста интересно, очаквам втората част

                                Comment

                                Working...
                                X