Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Любопитно

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Някои от представителните антични сгради са имали желязо в тях. Каменните блокове са били свързвани със железни скоби. Естествено през средновековието са ги вадели.


    thorn

    Средновековните църкви в България

    Comment


      STROSS написа Виж мнение
      Е, римските мостове как стоят?
      Колко от тях седят и колко реконструкции са минали през хилядолетията за да ги има!?И аз говоря не за мостове,а за сгради в джунглата.Където има и племена,които ще канибализират ресурсите от дадените сгради,отделно има и буйна растителност.А и не казвам че няма да останат руини-казвам че НЯМА ДА СЕ ВИЖДАТ ОТ САТ.СНИМКИ.Над града тук има в планината доста овчарски колиби от груб камък.Със сигурност са технологично по-напреднали от маиското строителство.Не се ползват от 50те години-времената на колективизацията.В момента са на ниво руини високи около педя от земята.Не се виждат от сателит защото има 30метрови буки над тях.След неповече от 50години няма да се виждат дори и намясто освен ако не попаднат под пластове почва която да ги консервира.Просто в такива райони с буйна зеленина и при това глобално затопляне ще забравим за науката археология в такива диви райони...
      То винаги нещо остава-щом от динозаврите се намират вкаменелости,но ще иска копане.А тук говорихме за гледане от космоса.
      Въпреки че то тоя район както са тръгнали да го обезлесяват може и скоро да се види всичко на длан от космоса...
      Няма как да изгрее слънце,ако преди това не е имало нощ.Голямата депресия ражда най-големия злодей на всички времена-Хитлер.Но ражда и гении като Айнщайн и Чаплин.Примерно без втория нямаше никога да разберем че Живота е също толкова неизбежен,колкото и Смъртта!И все още вярвам че гениите са повече от сатрапите...

      Comment


        Градът, дори и малкият, е по-различен като въздействие върху околната среда от овчарски колиби или отдалечено военно поделение.
        Кратка информация по въпроса:

        Пише, че се използват различни дължини на вълната и специалисти по темата, за да се установят потенциални места, представляващи интерес.
        От друга страна, изречението "It is a hope of archaeologists that in the next few decades resolutions will improve to the point where they are capable of zooming in on a single pottery shard buried beneath the earth's surface." поставя под съмнение достоверността на останалия текст.

        Comment


          mechoka написа Виж мнение
          Колко от тях седят и колко реконструкции са минали през хилядолетията за да ги има!?И аз говоря не за мостове,а за сгради в джунглата.Където има и племена,които ще канибализират ресурсите от дадените сгради,отделно има и буйна растителност....
          Дали е мост или сграда, няма значение.
          Има значение начина (технологията) на строителство.
          Ето един мост в планина с буйна растителност около него, построен
          е преди половин хилядолетие и не е променян или реставриран никога.
          Click image for larger version

Name:	Devils-bridge-Ardino1.jpg
Views:	1
Size:	578.2 КБ
ID:	553245
          Визираните от теб кошари са зидани от камъни и кал и от овчари, а не от строители, дюлгери и т.н. (тогавашните архитекти и строителни инженери)
          Извинете за правописа, но толкова мога...
          Моля, ако нещо в мен не ви харесва, не ме уведомявайте за това.
          Постарайте се да преживеете този шок самостоятелно...!

          Comment


            Мисля че леко се преувеличава ролята на маянските строителни инджинери.Де да знам но качеството на строителството на един овчарин от 1950та година като че ли по-ми вдъхва доверие за издръжливост спрямо нещо правено преди 1400години от цивилизация която във върха на технологичния си растеж не е познавала елементарни неща като колелото и ралото.
            Няма как да изгрее слънце,ако преди това не е имало нощ.Голямата депресия ражда най-големия злодей на всички времена-Хитлер.Но ражда и гении като Айнщайн и Чаплин.Примерно без втория нямаше никога да разберем че Живота е също толкова неизбежен,колкото и Смъртта!И все още вярвам че гениите са повече от сатрапите...

            Comment


              bsb написа Виж мнение
              Пише, че се използват различни дължини на вълната и специалисти по темата, за да се установят потенциални места, представляващи интерес.
              От друга страна, изречението "It is a hope of archaeologists that in the next few decades resolutions will improve to the point where they are capable of zooming in on a single pottery shard buried beneath the earth's surface." поставя под съмнение достоверността на останалия текст.
              От всички религии най-омразна ми е сляпата вяра че науката е способна да даде решение на всички проблеми на човечеството.Нека минат тия десетки години цитирани от тебе пък тогава ще видим какво ще измътят като изобретение...У дома имам един брой от Народна Младеж от 1988ма година в който пише че не по-късно от 2014та човеците ще станат безсмъртни...
              Няма как да изгрее слънце,ако преди това не е имало нощ.Голямата депресия ражда най-големия злодей на всички времена-Хитлер.Но ражда и гении като Айнщайн и Чаплин.Примерно без втория нямаше никога да разберем че Живота е също толкова неизбежен,колкото и Смъртта!И все още вярвам че гениите са повече от сатрапите...

              Comment


                Son thought he was in trouble for underage drinking when FBI raided house. Turns out his parents were Russian spies.

                For years Donald Heathfield, Tracey Foley and their two children lived the American dream. Then an FBI raid revealed the truth: they were agents of Putin’s Russia. Their sons tell their story
                Truth will save the world

                Comment


                  mechoka написа Виж мнение
                  Де да знам но качеството на строителството на един овчарин от 1950та година като че ли по-ми вдъхва доверие за издръжливост спрямо нещо правено преди 1400години от цивилизация която във върха на технологичния си растеж не е познавала елементарни неща като колелото и ралото.
                  В огромна грешка си.
                  Овчарите като вдигнат нещо такова, да дойдат да се обадят :



                  Градове и друг път са се откривали и са си доста добре запазени, джунглата не може да ги унищожи - цък
                  Quae fuerant vitia, mores sunt.

                  Comment


                    Анализ на руски космически специалист за "откритието" на канадския юноша бледен. Общо взето е съгласен с Мечока.

                    Крупные мировые СМИ, а вслед за ними и российские, разнесли новость о канадском школьнике, обнаружившем затерянный город цивилизации майя при помощи космических снимков. Паренек принимает официальные поздравления, раздает интервью десятками и собирает деньги на экспедицию в джунгли. Эта новость…


                    thorn

                    Средновековните църкви в България

                    Comment


                      Ех-х, сега се загледах в подробностите по случката - инак първите съобщения гледам да ги подминавам - като потвърдят от поне още едно място - тогаз се вика "Ура". А тука - страшен "специалист", страшен "анализ". Язък, добри обзори прави инак.
                      P.S. Проверих още детайли - не е невъзможно да има нещо там. Намерих детайлна статия, че сверките са правени по тогавашните констелации - за едно от съзвездията - с три главни звезди - има две съвпадения, сниманото място е под третата. Това, че отгоре има нива, не изключва отдолу да има нещо друго. Но се разврякаха прекалено рано.
                      "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                      Comment


                        ndragostinov написа Виж мнение
                        Son thought he was in trouble for underage drinking when FBI raided house. Turns out his parents were Russian spies.

                        http://www.theguardian.com/world/201...P=share_btn_tw
                        Стана ми кофти за двамата братя. Родителите им яко са ги прецакали.
                        This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                        Comment


                          Петя, просто не разбрах какво критикуваш. Кой да е гледал тогавашните съзвездия? Канадецът или руснака? И подигравката с точността, ако е във връзка с изказването му, че биха видели проблем с геодезията, е съвсем на място. Геодезията е сложно нещо, по-сложно от календар.

                          П. П. Последно май се оказва, че е намерил поле с марихуана.
                          Last edited by Thorn; 15-05-2016, 19:01.


                          thorn

                          Средновековните църкви в България

                          Comment


                            Оказва се, ЦРУ са арестували и държали в затвора в Мандела. Бил комуниз, според тях.

                            A former CIA spy has revealed his key role in the arrest of Nelson Mandela, which led to the future South African president’s trial and imprisonment for almost 28 years.The bombshell disclosure led

                            Comment


                              Thorn написа Виж мнение
                              Петя, просто не разбрах какво критикуваш. Кой да е гледал тогавашните съзвездия? Канадецът или руснака? И подигравката с точността, ако е във връзка с изказването му, че биха видели проблем с геодезията, е съвсем на място. Геодезията е сложно нещо, по-сложно от календар.

                              П. П. Последно май се оказва, че е намерил поле с марихуана.
                              Извинявай, наложи се да си уточнявам критиката. А марихуаната `найш отде иде? От чудното "знаене" на английски от някои журналисти - в статията с многото данни споменават, че може да има нещо под това `canopy`.

                              Аз пък не те разбрах за геодезията - предполагам, в крайна сметка искаш да кажеш, че е прав да се подиграва. То ху`бу, ама при наличие на 117 обекта, които вече съответстват... някакси е странно да се съмняваш в геодезията им. За мен въпроса е на кантар без наземни изследвания.
                              "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                              Comment


                                кало написа Виж мнение
                                Оказва се, ЦРУ са арестували и държали в затвора в Мандела. Бил комуниз, според тях.

                                http://www.thetimes.co.uk/edition/ne...dela-9mwcsdq9c
                                Плашат кучето с кокъл. За Мандела затвора е нормално състояние. Човека е имал две хобита. Да търка нара, или да съсипва обещаващи държави. Което е достъпно в момента.
                                This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                                Comment

                                Working...
                                X