Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Любопитно

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    От яки пиратки не се ли плашат?

    Comment


      Лятото срещнах на Bear mountain (където практически няма мечки) един кадет от West Point (то е доста наблизо там) и той спомена, че когато ходят на походи и срещнат мечка, я плашат с "artillery simulators".

      Just an old video from back in Basic Training. These are Artillery Simulators used in training excercises.
      albireo написа
      ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

      Comment


        Meet Atlas:
        "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

        Comment


          Кухулин написа Виж мнение
          От яки пиратки не се ли плашат?
          Това е много бързо и агресивно животно. Най-силният сухоземен хищник, който отгоре на това тича с 50 мили в час. Ако прочетеш случаите от линка ще видиш, че повечето хора не са имали време нито за спрей, нито за пиратка. Общо взето само тези които са имали пушка оцеляват. Отделно поне 7 случая, когато доказано мечката е убила, за да се храни. Не мисля че нещо ще я спре в такъв случай.

          mechoka написа Виж мнение
          А да тръгнеш с ТТ в планината,където се пада често и се вреш из тръни и камънаци-по-добре му налапай дулото преди да си тръгнал-ефекта ще е същия.Трябва сериозни магнумски калибри или евентуално сериозен арбалет и умение да се ползва,щото той ще порази сериозно ама пък няма шоков ефект.
          Нещо което може би ще ти е интересно. При нас от няколко години има сезон за лов на мечки. Толкова са много че трябва да се разреждат. Интересното е че лова на мечки е разрешен само с арбалет или преднопълнещ се мускет В местният оръжеен форум има ловци, които така си осигуряват месото. Месото от черна мечка било много вкусно а е голямо животно.
          Значи казват че арбалет, който дава 350 фута в секунда с тежка стрела пробивал мечката от край до край. И това с широка ловна глава. Аз имам ловен арбалет който дава 400 фута в секунда и смея да кажа че стрелям с него много добре. До 50 метра със сигурност с колиматора ще уцеля областта на дробовете и сърцето.
          Отказах се защото нямам никакъв опит като ловец и не искам да си търся белята. Другото е че ако ще ловуваш мечоци с арбалет, трябва с теб да имаш другарче с пушка. А аз нямам близки познати ловци. А да помъкнеш и пушка и тежък арбалет на рамо...нали, мечката ще умре от смях. Както пишеш, много мощен пистолет ще убие черна мечка. Но според местните закони, моят нямам право да го нося извън багажника на колата. Дори в гората.
          Така че нямам опции засега.

          ValBo написа Виж мнение
          Мечките отварят резета на кошари, за разлика от вълците.
          Веднага си личи, имали мечки в околността, по резетата.
          По този повод една изключително интересна случка, идваща от сравнително достоверен източник.
          Ето линка: http://forum.xenos-bushcraft.com/vie...php?id=177&p=9

          А ето и случката:
          ...Друг пример - в едно родопско село в една кошара влиза мечка и потрошва овцете.Тя не е като вълка и не трепе цялото стадо.Научава се да идва и нанася повторно поражения на кошарата. Стоманина е стара пушка и знае че мечката пак ще доиде.Вади овцете от кошарата и я пълни с прасета big_smile Мечката се враща и влиза само че прасетата при уплаха са страшно агресивни big_smile На другия ден от мечката е намерено само малко козина и някои друг зъб и нокът wink lol
          Та за какъв обстрел говореше .... lol cool
          This is my signature. There are many like it but this one is mine.

          Comment


            Amazon написа Виж мнение
            Това е много бързо и агресивно животно. Най-силният сухоземен хищник, който отгоре на това тича с 50 мили в час. Ако прочетеш случаите от линка ще видиш, че повечето хора не са имали време нито за спрей, нито за пиратка. Общо взето само тези които са имали пушка оцеляват. Отделно поне 7 случая, когато доказано мечката е убила, за да се храни. Не мисля че нещо ще я спре в такъв случай.
            Ти какво искаш да кажеш сега - като ходя с байка до Ботев, и пушка да си нося с мен?

            Ако е някоя гладна стръвница - така било писано. Въпроса е, дали ако е нормална българска плашлива мецана, пиратките ще помогнат. Явно помагат.

            Comment


              Тя ако е нормална мечка ще си бие камшика и без пиратки, стига да не я изненадаш. Пък и в България мечките не са толкова много. Между другото в тубата има клип на един с байк дето го нападна мечка. Пича успя да избяга и да се скрие Потърси го, голям е майтап...не за байкъра разбира се.

              Иначе много обичам когато някой тръгне да ми разяснява колко малък бил процента да срещнеш агресивна мечка. Ами за тези които са я срещнали, вероятността е 100%

              П.П: Освен това ти ако можеш да качиш Ботев с колело, значи можеш и да набиеш мечката ако не слуша
              This is my signature. There are many like it but this one is mine.

              Comment


                Фейк е клипа, знам го. Но има реални клипове с овчарски кучета, което вече си е приключение. Особено в Гърция са много зли.

                ПП Мен веднъж ме блокираха 4-5 кучета между Добрила и Ботев, около големия Купен. Щяха да ме изядат

                Comment


                  mechoka написа Виж мнение
                  От цялата работа това което мога да кажа е че мечките станаха доста по-безстрашни по отношение на човека.Мечка съм виждал много пъти.И си спомням всичките срещи.Въпреки че ходя въоръжен-който ми каже че като е виждал мечка не му е "изтръпнало дъното"-откровено лъже.То друг е въпроса и какво оръжие ще ти помогне-спрея е единия вариант-но големите с капсаицин с 9 и 11метровия обхват стават.Само че са едри,неудобни и трябва да си го закачиш на раницата,трябва и да го увиеш с нещо да го не пече слънцето да гръмне лятоска и да си тренирал бързина за реагиране при такава ситуация и и и и....
                  Малките спрейчета мечката ще ти го навре у задника.
                  Газов пистолет,Макаров и прочие глупости-също.С Макаровия мечката ще те убие и чак после ще разбере че е ранена.
                  А да тръгнеш с ТТ в планината,където се пада често и се вреш из тръни и камънаци-по-добре му налапай дулото преди да си тръгнал-ефекта ще е същия.Трябва сериозни магнумски калибри или евентуално сериозен арбалет и умение да се ползва,щото той ще порази сериозно ама пък няма шоков ефект.
                  Преди години четох статия, която чисто статистически изследва въоръжените срещи с мечки в бившия СССР. При ПСМ и макаров изводите са аналогични на твоите, процента на оцелели е пренебрежим. Обаче при ТТ парадоксално има значим процент на успешни случаи на самозащита. Причината е в мощния и пробивен 7.62*25, който има възможност да отдаде цялата си енергия в масивното тяло на мечката и едновременно с това да пробие до жизнено важни органи.

                  Comment


                    Кухулин написа Виж мнение
                    Фейк е клипа, знам го. Но има реални клипове с овчарски кучета, което вече си е приключение. Особено в Гърция са много зли.

                    ПП Мен веднъж ме блокираха 4-5 кучета между Добрила и Ботев, около големия Купен. Щяха да ме изядат
                    Мда, опитните хора казват че подивелите кучета са най-опасни, защото за разлика от дивите животни нямат страх от човека.
                    За това Мечока по-горе споменава за убер-идиотите които хранят мечки. Такива имбецили могат зорлем да направят от нормална мечка - убиец.

                    Angelmr написа Виж мнение
                    Преди години четох статия, която чисто статистически изследва въоръжените срещи с мечки в бившия СССР. При ПСМ и макаров изводите са аналогични на твоите, процента на оцелели е пренебрежим. Обаче при ТТ парадоксално има значим процент на успешни случаи на самозащита. Причината е в мощния и пробивен 7.62*25, който има възможност да отдаде цялата си енергия в масивното тяло на мечката и едновременно с това да пробие до жизнено важни органи.
                    Миналата година един рибар в Аляска го нападна огромна гризли с гастрономически помисли. Пича бил добър стрелец, извадил 9 милиметровия и я убил с един изстрел. Новите пълноразмерни 9Х19 са много мощни. Затвора се заключва(за разлика от ПМ) и през 5 инчова цев засилват 115 грейна P+ FMJ с почти 450 м/с. Това от близо троши кости. А има и още по-мощни патрони "+P+". Разбира се това важи само за големи пистолети, добър стрелец и много късмет.
                    Ако носиш нещо компактно, или не можеш да стрелящ си пътник. И въобще ако те нападне кафява мечка е хубаво да имаш мощна пушка.
                    Last edited by Amazon; 25-02-2016, 18:08.
                    This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                    Comment


                      Amazon написа Виж мнение
                      ... И въобще ако те нападне кафява мечка е хубаво да имаш мощна пушка.
                      Или да бягаш по бързо от човека с теб :-)

                      За кучетата - повечето различават миризмата на оръжейна смазка. Не знам как, но ми се е случвало в пущинака - излезеш да пуснеш една вода, цяла глутница те напада. Върнеш се след малко с оръжие, излаят и избягат още преди да си се приближил достатъчно
                      Същото наблюдение съм го чувал и от други места.
                      Явно някаква наследствена памет
                      Сънят е слаб заместител на кофеина!

                      Comment


                        ValBo написа Виж мнение
                        Или да бягаш по бързо от човека с теб :-)
                        The 22 Cal. Beretta Jetfire: Saves woman from Huge Grizzly


                        This is a story of self control and marksmanship with an itsy bitsy shooter by a woman against a fierce predator. What is the smallest caliber you trust to protect yourself?

                        The 22 Cal. Beretta Jetfire:

                        While out hiking in Alberta Canada with my boyfriend, we were surprised by a huge grizzly bear charging at us from out of nowhere.

                        She must have been protecting her cubs because she was extremely aggressive.

                        If I had not had my little Beretta Jetfire with me I would not be here today!

                        Just one shot to my boyfriend's knee cap was all it took…….the bear got him and I was able to escape by just walking away at a brisk pace.

                        t's one of the best pistols in my collection……...
                        This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                        Comment


                          Angelmr написа Виж мнение
                          Обаче при ТТ парадоксално има значим процент на успешни случаи на самозащита.
                          За ставането-става,ама това ТТто в планината място няма за туристическа,дърварска и прочие дейност...Липсата на предпазител си е сериозен проблем.Вреш се из храсти и трънаци,падаш,катериш се по камънаци.С такова нещо директно си се самоубил по невнимание...
                          Пиратките поне за кучета вършат работа,но също са непрепоръчителни в планината и по горите заради пожарите...
                          А като каза Кухулин за Добрила се сетих за една случка.
                          2005та един поляк беше писал по форумите че си търси компания някой да го води в Ст.Планина.Та писах му,пристигна,поведохме се.На склона на Амбарица тръгнаха към нас 3 каракачанки от едно стадо...Както винаги-там овчар няма-винаги спи нейде мъртвопиян...Та тоя поляк изкара един спрей много интересен.Като тия UDAP-спрейовете за мечките,но по-дребен.Малко по-голямо от обикновен дезодорант.Тва нещо се пръска по земята и изкарва една бяла пенявица която почва да ври...Абе на вид същото като тва дето сега излезе модата съдиите по мачовете да пръскат по земята.Направи две черти по няколко метра дълги,дали мина 1-2секунди да го разнесе вятъра "аромата" и това нещо залютя зверски.Като че ли на дишането дразнеше ама не особено много.Но на очите как лютеше тва нещо...Все едно някой бели лук...
                          Помня че беше флакон бяло и сиво на цвят.Може и полско производство да си беше тва нещо-не обърнах внимание...
                          Хубавото е че за разлика от газениците и класическите спрейове не се налага да пръскаш по животното,сиреч да чакаш да дойде до тебе наблизо и т.н.
                          А иначе капсаицина е малко бошлаф работа и той.Миналата година беше влязла у дома мишка и се завряла зад един огромен гардероб дето няма местене и рупа със страшна сила-не може да се спи...Що кафяви патрони отнесе с капсаицин-миряса за минута-две и пак почне да гризе...
                          То газовия пистолет общо взето тва е файдата от него-чат пат като чистя комина гърмя в него да пада сгурта,евентуално за някое куче да се овардиш и по Нова Година да попуцаш.
                          За друго нищо не става.Срещу мечка или човек с подобна плякалка най-много да си изкара белята човек...
                          Няма как да изгрее слънце,ако преди това не е имало нощ.Голямата депресия ражда най-големия злодей на всички времена-Хитлер.Но ражда и гении като Айнщайн и Чаплин.Примерно без втория нямаше никога да разберем че Живота е също толкова неизбежен,колкото и Смъртта!И все още вярвам че гениите са повече от сатрапите...

                          Comment


                            mechoka написа Виж мнение
                            ... ТТто в планината място няма за туристическа,дърварска и прочие дейност...Липсата на предпазител си е сериозен проблем....
                            ТТ няма предпазител? Има и то много добър, т.нар. "предвзвод", когато чукчето е полузапънато. При това положение се заключва и затворният блок, не само спусъка. Това решение е много ефективно и е взаимствано при полския ViS-35.
                            Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                            A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                            Comment


                              pnp5q написа Виж мнение
                              Meet Atlas:
                              Discover topics like rep ost, Funny, and the magic of the internet at Imgur, a community powered entertainment destination. Lift your spirits with funny jokes, trending memes, entertaining gifs, inspiring stories, viral videos, and so much more from users like whatsthedealwithairplanefood.


                              Comment


                                mechoka написа Виж мнение
                                .....
                                А иначе капсаицина е малко бошлаф работа и той.
                                ...
                                Доколкото знам, масовият сълзотворен спрей срещу хора не е ефективен срещу кучета. А мисля, че той съдържа точно капсаицин (сигурно затова му викат pepper spray). Тъй че май за всяко животно трябва отделен спрей
                                Между другото, имам една позната, на която не й действа сълзотворният газ (който май не е газ, но както и да е). Истински, използван от полицията.

                                Comment

                                Working...
                                X