Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Любопитно

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Взе ми думите от устата. Виж името на статията, към която съм дал линк преди месец и половина.
    "No beast so fierce but knows some touch of pity."
    "But I know none, and therefore am no beast."

    (Richard III - William Shakespeare)

    Comment


      Е, видял съм я, затова и писах горното "опошлил". Въпросът ми беше за заключението, че свастиката в басейна е непременно нацистка.
      Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
      A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

      Comment


        Ако ставаше дума за басейн, построен през 1920 г., въпросът ти щеше да има повече резон. Но тъй като от статията става ясно, че свастиката в басейна датира от 2001 г. и се намира в "най-немския" град на Бразилия, не мисля, че вероятността собственикът да е почитател на слънцето е голяма. Но такава вероятност все пак съществува. Може и тия дето драскат свастики по улиците нощем да се окажат почитатели на слънцето, де да знам. Невинен до доказване на противното.
        "No beast so fierce but knows some touch of pity."
        "But I know none, and therefore am no beast."

        (Richard III - William Shakespeare)

        Comment


          Dinain написа Виж мнение
          Ако ставаше дума за басейн, построен през 1920 г., въпросът ти щеше да има повече резон. Но тъй като от статията става ясно, че свастиката в басейна датира от 2001 г. и се намира в "най-немския" град на Бразилия, не мисля, че вероятността собственикът да е почитател на слънцето е голяма. Но такава вероятност все пак съществува. Може и тия дето драскат свастики по улиците нощем да се окажат почитатели на слънцето, де да знам. Невинен до доказване на противното.
          Почитатели на слънцето не, но ще се учудиш колко хора залитат по мистицизма напоследък. Макар че свастиката е позагубила популярност признавам, така че не е най-вероятната причина. Но ако човек може да поразгледа по-внимателно контекста на къщата (декорацията подбора на литература в библиотеката) веднага може да се разбере какво точно е мотивирало собственика. Например комбинацията със символиката на кабала би говорила едно, а със руни съвсем друго. Ако за някого символиката е престъпление естествено, но това би говорило за много по-дълбоки социални проблеми в държавата, от колкото един почитател на нацизма достатъчо заможен за да притежава собствен басейн...

          Comment


            Glorious Bastard: ‘Mad’ Jack Churchill became the only man during WWII to kill an enemy soldier with an arrow fired from a longbow.



            Churchill resumed his commission after Poland was invaded by Germany in 1939. As part of the British Expeditionary Force to France, in May 1940 Churchill and his unit, the Manchester Regiment, ambushed a German patrol near L’Epinette, France. Churchill gave the signal to attack by cutting down the enemy Feldwebel (sergeant) with a barbed arrow, becoming the only British soldier known to have felled an enemy with a longbow in WWII.


            Британски приключенец, актьор, командос-откачалка, сърфист и гайдар, сражавал се с меч и лък през ВСВ и лежал в немски плен.
            "No beast so fierce but knows some touch of pity."
            "But I know none, and therefore am no beast."

            (Richard III - William Shakespeare)

            Comment


              Аха! За секунда помислих, че става дума за филма Glorious Bastards - по-тъп, безсмислен и отвратителен филм не бях гледал отдавна.
              Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
              A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

              Comment


                Филма е INglourious bastErds , на мен ми хареса , нещо като алтернативка за края на войната .

                Любопитна е историята на подводница U-1206 , потопена близо до шотландския бряг от авария с тоалетната . Тип 7-с тя била снабдена с тоалетна способна да работи на големи дълбочини . Само 24 дена преди края на войната докато била на перископна дълбочина на 8 мили от Петерхед Шотландия , бил забелязан сериозен теч от тоалетната . Когато смесената мръсна и морска вода залели акумулаторното отделение ,се отделил отровен хлорен газ капитана бил принуден да изплува . Но подводницата била забелязана и атакувана от британски патрул , след кратка съпротива екипажа потопил подводницата и се предал , за краткия бой един загинал ,а други трима се удавили във вълнението . Това бил първия рейд на подводницата и тя нямала и един потопен вражески кораб .

                Comment


                  Shit happens
                  А този филм на Тарантино е един от най-добрите му (не вярвах, че мога да кажа това).

                  Comment


                    Dinain написа Виж мнение
                    Glorious Bastard: ‘Mad’ Jack Churchill became the only man during WWII to kill an enemy soldier with an arrow fired from a longbow.
                    Винаги съм се чудил дали в случай когато говорим за лък е правилно да се използва "fire", все едно на български да кажеш "изгърмявам" стрела, вместо изстрелвам, или нещо такова. Който знае по-добре английски може да каже.
                    А иначе този Джак Чърчил може да е единственият убивал с лък, но определено не е единственият, който е влизал в битка, размахвайки меч. Тук можете да прочетете за един много голям образ - Ернст-Гюнтер Бааде, който освен меч, при това клеймор, за да е още по-готин, е носил и шотландска поличка.

                    Comment


                      benjamin написа Виж мнение
                      Винаги съм се чудил дали в случай когато говорим за лък е правилно да се използва "fire"....
                      Ми вестникар, к'во искаш от такива.

                      Интересното е, че носенето на меч през ВСВ тук е представено едва ли не като чутовно деяние, когато носенето - и използването - на меч от японските офицери и сержанти е осмивано.
                      Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                      A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                      Comment


                        Centurionus написа Виж мнение
                        Филма е INglourious bastErds, на мен ми хареса...
                        "На вкус и цвет все кошки серые"
                        Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                        A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                        Comment


                          Кошки ??! Думаю ты имел в виду куриц , ето верно для голодны человек цвет куриц не имеет значения .

                          Е , не можеш да не признаеш ,че с този филм Тарантино откри таланта на Кристоф Уолц , аз лично онемях ,когато гледах как човека свободно говори 4 езика ,без доловим акцент (вярно единят му е роден , но въпреки това) . Играта му беше забележителна , както и във всички последващи филми . Пит също беше убедителен, Даян Крюгер получи реванш за всепланетното оплюване от Троя .......... но това е за темата за кино , спирам , нека не се отклоняваме .

                          Компенсирам : През италианското настъпление в Абисиния (Етиопия) , когато италианските войски спешно се нуждаели от продоволствие докато прекосявали пустинята Данакил едно уникално решение спасило от провал мисията . Поради плановете за ускорен марш било планувано всички припаси да им се спускат от въздуха , това включвало багаж, амуниции , храна,вода и не на последно място прясно месо . Но така спуснато месото ,дори прясно много бързо щяло да се развали предвид страшните горещини . Тогава на някой от генералния щаб му хрумнала идеята да спуснат жив добитък , овце и няколко крави живи до маршируващите части , и те сами да ги приготвят .Били пригодени специални сапани или ремъци за животни свързани към парашути изчислени според теглото им . Плана сработил учудващо безгрешно и живият добитък се спуснал жив и здрав , след което разбира се бил заклан , разфасован и изяден .
                          Според някои , този експеримент бил инспириран от успешни подобни опити на РККА с кучета в метални контейнери през 1935-та .
                          Това е единственото и успешно спускане с парашут на животни през цялата ВСВ .

                          Comment


                            Не е ли било по-просто да пуснат... консерви?
                            "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                            "But I know none, and therefore am no beast."

                            (Richard III - William Shakespeare)

                            Comment


                              Джери Мичулек и балонче от 1,000 ярда:

                              Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                              A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                              Comment


                                Centurionus написа Виж мнение
                                Кошки ??! Думаю ты имел в виду куриц , ето верно для голодны человек цвет куриц не имеет значения . .
                                Шутка юмора. Именно кошки.

                                ("Ввиду", слято. "Для голодного человека" - падежи, падежи...)
                                Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                                A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                                Comment

                                Working...
                                X