Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Препоръчайте ми въздушна пушка

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #31
    Първо, Grandpa извинявай, ако съм те убидил, но наистина ми е писнало от снизходителното отношение, на тези които смятат че огнестрелното оръжие е сериозна работа, а пневматиката не е. Не знам в коя държава живееш, но в България за да стреляш с огнестрелно или трябва да си ловец със ловен билет и бумащини за всяко излизане, или трябва да имаш спортно разрешително и да стреляш само по стрелбищата. А мен това на този етап не ме устройва. Въпреки това, което си мислиш така снизхдително( за което не се сърдя ) Не се заимавам със стрлба в градски и не толкова градски градинки. Но други се занимават, което е дразнещо. Така създават лошо мнение за пневматиците.
    Това, за траекторията е вярно. но като свикнеш на балистиката на конкретната пушка можеш да стреляш достатъчно добре на тези дистанции. Именно малката далекобойност е нещото, което е главната слабост на настоящата ми пушка, но за много други дистанците до 100 и повече метра не са проблем. А за систематичното уцелване на целите на различни дистанции хората са измислили милдот скалата. Но все пак не говоря за масовата пружинна пневматика, макар че това едва ли ще ти говори особено много. И не случайно въобще не споменавам дизелирането. Много ми е интересно как някой ще успее да дизелира ПЦП. :mhehe: Иначе си прав за пневматиката. Има си конкретно място и приложение. И има неща, които пневматиката може, а огнестрелното неможе. Така че всяко оръжие си има приложение. Написах го това в горнот мнение. Но това не пречи на някои видове пневматика да се доближават плътно до малокалибреното оръжие.

    Dino хубави извадки. Липърса се продава на човешки цени и тук вече. Аз имам една от евтините. Но не е чак толкова откатоустойчива, колкото я рекламират. Има вече разбити екземпляри. Но са едни от най-добрите на българския пазар. Или поне единствените, които ги дават предназначени запневматика. Което не пречи на нашите търговци да са внасли от бракуваните партиди. :x Не всички си имат необходимите уплътнения.
    Last edited by Angelmr; 01-08-2007, 10:07.

    Comment


      #32
      вече поръчах B 3-3 с 4х20 оптика, да се надяваме, че ще свърши работа поне да се науча да стрелям

      Благодаря на всички за мненията!

      Comment


        #33
        Добър избор за обучение. Пушката е много точна. Способна е на групу до 2см на дистанции под 30 метра. С малко тунинг може да покаже същите показатели като начална скорост на заводска МП 512, която е с цена 170 лв по магазините. А като точност я бие поради фиксираната цев. Само с тази оптика може да си имаш ядове, но за начало става. Макар че според мен е по-добре да дадеш някой лев отгоре и да си вземеш примерно 4х32компактна или менте 6х40. Или дори от най-евтините 4х32 пак ще е по-добре.

        Comment


          #34
          Angelmr написа
          AYB Стреляй накой път с наистинамощна пневматика та да видим дали ще го наричаш леко потръпване. :-) А и в случая проблема не е в силата на отката. Проблема е в остротата на отката. Ще ти го обясня по-просто за да може да се разбере и от по-незапознати хора. Представи си че караш кола. Отката на огнестрелното оръжие може да се сравни с хълм. Много е висок и ще си затрудниш двигателя за да го изкачиш. Отката на пневматиката обаче можеш да я сравниш с камък на пътя. Нищожно малък е в сравнение с височината на хълма, но ще ти потроши окачването ако не ти е специално пригодено за такива натоварвания. Надявам се да разбираш аналогията. :-)
          Искам да ми опишеш физичната картина на явлението, иначе неприемам.

          Comment


            #35
            Angelmr написа
            Първо, Grandpa извинявай, ако съм те убидил, но наистина ми е писнало от снизходителното отношение, на тези които смятат че огнестрелното оръжие е сериозна работа, а пневматиката не е. Не знам в коя държава живееш, но в България за да стреляш с огнестрелно или трябва да си ловец със ловен билет и бумащини за всяко излизане, или трябва да имаш спортно разрешително и да стреляш само по стрелбищата. А мен това на този етап не ме устройва.
            Няма проблем, Ангеле. Не искам да звуча снизходително, не го приемай по този начин. Но с доста неща съм пострелял - от тръба за фунийки и саморъчно направена прашка, през въздушна пушка, лък (много съм зле), разни rimfire (бе защо им казват "малокалибрени" на флоберките? тогава .223 какво е? Английското разделение по-точно ми се струва - такива без кабза на патрона-rimfire и такива със - centerfire), гладкоцевни ловни пушки, centerfire...та до самоходна гаубица. Та от опит знам, че някой неща си идват на място само с времето :1087: . Като в оня виц "...бе може, и аз мога и Тате може, ама козата си иска пръч..."

            Хайде, повече в десетката :tup:

            Comment


              #36
              Grandpa съгласен съм че всяко нещо с времето и мястото. Пневматиката я предпочитам заради свободния режим и заради много по-лесното обезопасяване на истрела, поради стръмната травктория. Но ако живеехме по американското законодателство, сигурно щеше вече да си имам нещо в 50-ти калибър.

              AYB напоследък стигнах до извода че няма смисъл от теретизиране, когато можеш да направиш експеримент. Може би този начин на мислене не е много популярен в този форум, но е най-практичен. Факт е че масовите оптики, които простосмъртния българин може да си позволи се трошат от пружинна пневматика. Защо се трошат, когато същите модели се ползват успешно на по-големите калибри е обяснил натан, а и аз допълних малко. От там на татък няма място за спорове. Ако някой иска да докаже нещо да тества и да побликува тезултатите от теста.

              Comment


                #37
                Това само което искам да допълня е че положението с трошенето на оптики е още по трагично при ползването на газови пружини (gas spring ,gas strut ,gas ram ).Това е добре да го имат впредвид някои, които са решили да ползват такива .Gas strut -a има някои предимства, но това му е голям минус.При него отката е още по остър и рязък и същевременно по слаб от пружинните,което пак показва кое е по -пагубно за оптиката .

                Comment


                  #38
                  Ако наистина го има този момент с трошенето на оптикта (в което дълбоко се съмнявам) излиза, че пневматиката на тези "свръхмощни пушки" е калпаво проектирана - вместо енергията на свитата пружина да се изразходва основно за ускоряването на съчмата, то същата в голяма степен се преобразува в паразитни вибрации и колебания. Нескопосана работа...

                  Comment


                    #39
                    AYB написа
                    Ако наистина го има този момент с трошенето на оптикта (в което дълбоко се съмнявам) излиза, че пневматиката на тези "свръхмощни пушки" е калпаво проектирана - вместо енергията на свитата пружина да се изразходва основно за ускоряването на съчмата, то същата в голяма степен се преобразува в паразитни вибрации и колебания. Нескопосана работа...
                    Ами предложи по-добра схема. Работата е там че при пружинния принцип на дейстие и да се скъсаш няма да можеш да избягаш от принципа на нютон. Там имаш една доста тежка система от бутало пружина и утежнител, която първо трябва да се ускори, а след това да си предаде събраната енергия. И естествено няма как да накараш да предаде цялата тази енергия само на съчмата. За това при спортната пневматика от доста време насам не се използват пружинни пушки. Използват се компресионни или системи с предварително сгъстен въздух известни със съкращението си от английски - PCP. Това последното е и най-доброто за момента. И като простота на системата и като потенциална мощност и като точност. Проблема е че по неясни причини производителите и търговците са си плюли в устите и ги продават на няколко пъти по-високи цени от тези на пружинната пневматика.

                    AYB написа
                    Ако наистина го има този момент с трошенето на оптикта (в което дълбоко се съмнявам)
                    Ако толкова се съмняваш, спомни си поговорката че съмнението е майка на знанието и си направи експерименти. Бих ти помогнал ако искаш. Ти нямери оптика, която да е добра за огнестрелно оръжие, а аз ще осигуря един хънтър 1250 за тестовете. Аз нищо не рискувам така че съм съгласен. :-)

                    Comment


                      #40

                      обърни внимание на модела SLR105 A1 Para
                      "...7. Пациентите във форумите трябва да се съобразяват с условието, че тук не е място за интелектуални изяви от типа на философски монолози, това е лечебно заведение." - Правила за форуми

                      Comment


                        #41
                        Какво общо имат страйкболните реплики?

                        Comment


                          #42
                          Angelmr написа
                          Какво общо имат страйкболните реплики?
                          Сори приятелю - офтопик! Новак съм в тия неща и се заблудих!
                          Last edited by НВС; 02-08-2007, 12:56.
                          "...7. Пациентите във форумите трябва да се съобразяват с условието, че тук не е място за интелектуални изяви от типа на философски монолози, това е лечебно заведение." - Правила за форуми

                          Comment


                            #43
                            Te също се водят пневматика по закона, но са обект на съвсем друго и не по-малко интересно хоби. :-)

                            Comment


                              #44
                              Long time no see

                              Реших да се ъпгрейдвам, така че китайката B 3-3 вече мога да я ползвам за експерименти - та да попитам как точно се разглобява? Развъртях всички болтчета, но цилиндъра с буталото не мога да отворя...

                              Поръчал съм gamo cfx и ми е интересно мнението ви за по три въпроса:
                              - газова пружина - заслужава ли си и изисква ли някакви допълнителни работи по пушката, или просто я мушкаш на мястото на старата пружина)
                              - заглушител - какъв мога да сложа конкретно на тая пушка, който може да се купи от БГ?
                              - приклада - бие на кухо, което ме дразни. ако го напълня със силикон дали той ще може да се втвърди вътре или ще стои течен, щото няма въздух да изсъхне? и не мога ли просто да сложа дървения приклад от китайската си пушка?

                              Comment


                                #45
                                Longanlon написа Виж мнение


                                Поръчал съм gamo cfx и ми е интересно мнението ви за по три въпроса:
                                - газова пружина - заслужава ли си и изисква ли някакви допълнителни работи по пушката, или просто я мушкаш на мястото на старата пружина)
                                - заглушител - какъв мога да сложа конкретно на тая пушка, който може да се купи от БГ?
                                - приклада - бие на кухо, което ме дразни. ако го напълня със силикон дали той ще може да се втвърди вътре или ще стои течен, щото няма въздух да изсъхне? и не мога ли просто да сложа дървения приклад от китайската си пушка?

                                По горните три въпроса.
                                По принцип газовата пружина си заслужава, но е малко по-особена работа. Сложиш ли веднъж газова пружина вече пушката може да я разглобява единствено човека който ти е напрвил газовата пружина. Иначе рискуваш да се превърне в един харпун за еднократна употреба. От тук прякото следствие е че газовата пружина тряба да ти я изработи човек който наистина разбира от материала, а не някой квартален стругар който е чул че се правят такива неща. Аз се сещам за трима които правеха по-сериозно газови приужини, двама от които не правят вече, а третия ако не знаеш какво точно искаш ще ти направи такава пружина която да ти унищожи пушката (това ако му кажеш че искаш пушката ти да е силна). Случвало се е няколко пъти, особено с гамо.
                                Другия проблем с газовата пружина е че пушките на гамо са направени от изключително некачествен материал. По тази причина след време се разтягат "ушите" за които се закача тапата на пушката. Особено при пресилена газова пружина това може да стане за едни стрелби само. Като цяло бих ти препоръчал да бягаш от тази марка, но щом вече си я поръчал белята е направена.
                                По въпроса за заглушителя, повярвай не ти тряба заглушител за пружинна пушка. Основния звук там идва от пружината и удъра на буталото в стената на цилиндъра. За това заглушителя ще заглуши единствено портфеила ти предвид сложността на изработка на наддулника на CFX-а
                                За приклада по-добре не го пипай. Нищо че бие на кухо, CFX-a има един от добрите пластмасови приклади. А ако все пак решиш да го утежняваш, напълниго с ориз силикона си остава течен.

                                Comment

                                Working...
                                X