Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Майтапи (версия бис)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Това се чува... или по-скоро усеща - сякаш някой ми пили мозъка с ултразвук! :tongue5:

    Comment


      Като гледам от последните постове - блажени сме нечуващите
      "Че в България — една държава с най-демократични институции — няма граждани, това е всеизвестна истина у нас вече отколе и от нея са дълбоко проникнати всички ония, които трябва да считаме за творци и актьори в отвратителната трагикомедия, наречена „български политически живот“; че в България няма и публика е също такава истина, която всички сарафи и бакали на българското слово отлично са разбрали, но само малцина от жреците на това слово ясно съзнават, а и които я съзнават, крият я от себе си" - д-р Кръстев, 1907-ма.

      Comment


        Тоя звук толкова им хареса на ушите ми, че после 5 минути си го повтаряха :p

        Comment


          Ако знаете какво странно нещо се случи: седя си аз, разглеждам постовете и попаднах на този на комара, който могли да го чуват само деца под 15 годишна възраст. Пуснах го но нищо не чух. Изведнъж котката ми скочи върху бюрото и започна да души около колонките. Тогава аз ги спрях и тя се успокои. Легна на леглото и след 10 минути докато спеше пуснах звука на комара и усилих колонките на максимум и котката ми подскочи и се скри под леглото и сега неиска да излезе :mhehe:

          Comment


            Еми нормално, при котките специално, честотния диапазон на слуха е много по-голям от човешкия.
            "Че в България — една държава с най-демократични институции — няма граждани, това е всеизвестна истина у нас вече отколе и от нея са дълбоко проникнати всички ония, които трябва да считаме за творци и актьори в отвратителната трагикомедия, наречена „български политически живот“; че в България няма и публика е също такава истина, която всички сарафи и бакали на българското слово отлично са разбрали, но само малцина от жреците на това слово ясно съзнават, а и които я съзнават, крият я от себе си" - д-р Кръстев, 1907-ма.

            Comment


              Ето тук можете да си направите графика на слуха:

              This free hearing test on line is an interactive test to produce equal loudness curves or equal loudness congtours.


              Всяка от колонките съответства на определена честота, а редовете - на определена сила на звука, така че може да определите при колко децибела започвате да долавяте определена честота. Това е доста относително - най-вече от това колко силно сте си пуснали звука на компютъра, а и имайте предвид, че все пак се очаква да чувате звука, а не само да долавяте следи от него Тестът е добър.

              В attachment-а е моята графика при ~ 20 % volume на слушалките..


              P.S. всички онези, които чуват звука с комара - :aaa: Без проблем чувам 17 kHz, онова не го долавям изобщо, сигурно е около 25, значи вие чувате поне до към 30 :argh:

              един мой приятел също чува толкова (и по-нагоре даже) високи тонове - обещал съм му да купя свирка за куче и да почна да го разигравам насам-натам :sm113:


              А, да, то и на сайта си пише, но да предупредя - не започвайте от горната част на графиката, че кой знае как ще ви реагират ушите :p

              Comment


                При мен графиката е подобна, само че при 3 khz чувам най-добре, а към по-високи и по-ниски тонове, кривата плавно намалява. С изключение между 12 и 16 khz където има рязка граница. Но все пак чувам добре звук с 16 Khz, което ме кара да се запитам наистина с каква ли честота е звука на тоя комар?
                "Че в България — една държава с най-демократични институции — няма граждани, това е всеизвестна истина у нас вече отколе и от нея са дълбоко проникнати всички ония, които трябва да считаме за творци и актьори в отвратителната трагикомедия, наречена „български политически живот“; че в България няма и публика е също такава истина, която всички сарафи и бакали на българското слово отлично са разбрали, но само малцина от жреците на това слово ясно съзнават, а и които я съзнават, крият я от себе си" - д-р Кръстев, 1907-ма.

                Comment


                  Интересно, че комара не го чувах изобщо, а от това последното още ми пищят ушите, хем не ползвах слушалките а колонките. Това ако си го сложа за мелодия на телефона, ще разбирам, че ме търсят по глутницата улични кучета събрали се около мен.
                  This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                  Comment


                    Предссказанията на Артър Кларк за 21 век. Както и останалите подобни прогнози, се оказва, че е прекалено оптимистична.



                    thorn

                    Средновековните църкви в България

                    Comment


                      Предлагам по време на експериментите да си махате ръцете от бюрото /където са колонките/ - все пак звука се предава и през костите.
                      "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                      Comment


                        Най-добре би било да пърхаме с крилца във въздуха, защото звукът може да се предаде също чрез мебелите и пода към краката и нагоре. А ако някой не може да лети, може да си обуе шумоизолационни пантофи.
                        Разбира се, от значение е и атмосферното налягане. Най-добре е главата или поне ушите да се поставят във вакуум.

                        "oderint, dvm metvant" (Caivs Cæsar Avgvstvs Germanicvs)
                        It's so easy to be wise. Just think of something stupid to say - and then don't say it.

                        Comment


                          IMPERATOR CÆSAR AVGVSTVS написа
                          Най-добре е главата или поне ушите да се поставят във вакуум.
                          Хм, ако си спомням правилно, че звуковите вълни са вибрации на средата /въздух или вода/, това с вакуума не ще да е добра идея.:tongue5:
                          "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                          Comment


                            Thorn написа
                            Предссказанията на Артър Кларк за 21 век. Както и останалите подобни прогнози, се оказва, че е прекалено оптимистична.

                            http://www.inrne.bas.bg/wop/ARCHIVE/wop_1_2001/

                            ъхъ, не е взел предвид елементарно нещо като икономическата изгода например. някой зна ели какво се случи с няколкото екипа, действащи независимо едни от други учени, които преди години съобщиха за термоядрен синтез в нормални условия?

                            Comment


                              Какво, да не участваха в експеримент за въздействието на термоядрения синтез върху човека?
                              "Че в България — една държава с най-демократични институции — няма граждани, това е всеизвестна истина у нас вече отколе и от нея са дълбоко проникнати всички ония, които трябва да считаме за творци и актьори в отвратителната трагикомедия, наречена „български политически живот“; че в България няма и публика е също такава истина, която всички сарафи и бакали на българското слово отлично са разбрали, но само малцина от жреците на това слово ясно съзнават, а и които я съзнават, крият я от себе си" - д-р Кръстев, 1907-ма.

                              Comment


                                ъ, не. просто, ако това се осъществи, прави безсмислени всички АЕЦ, ТЕЦ, ВЕЦ, слънчеви и вятърни централи.

                                Comment

                                Working...
                                X