Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Майтапи (версия бис)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #91
    помеша се момичето и това си е.

    "Толкова си сладък с тази твоя толерантност
    Напомняш ми на един човек, който познавах много отдавна...."
    На бас, че става въпрос за Александър Македонски.

    Тримата са си пили мартинито с Лили Иванова

    Comment


      #92
      Анимирано за гръцката класика - изключете звука!
      "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

      Comment


        #93
        Маленький эпизод из бурной истории корабля, пересказанный kris_reid:
        Военно-парусное судно ´Конституция´ (´U.S.S. Constitution´) могло взять на борт 184.000 литров пресной воды. Этого объема было достаточно для обеспечения команды из 475 матросов и офицеров пресной водой на шесть месяцев плавания. Дистилляторов на судне не было.

        Согласно записям в бортжурнале, ´27 июля 1798 г. ´Конституция´ отошла из Бостона с полной командой в кол-ве 475 матросов и офицеров, 184.000 л пресной воды, 7.400 ядрами для пушек, 5.300 кг пороха и 300.000 (!) л рома. ´ Миссия судна: ´Уничтожать и тревожить британские торговые суда.
        ´
        6 октября 1798 г. судно пришло на о. Ямайка, где команда загрузила на борт 375 кг муки и 258.000 л рома.

        12 ноября 1798 г. судно пришло на Азоры. Провизия судна пополнилось на 250 кг вяленой говядины и 243.000 л португальского крепленого вина.

        18 ноября 1798 г. судно отправилось к берегам туманного Альбиона. По пути оно уничтожило 5 британских военных кораблей и затопило (проделав дырки в днищах и бортах) 12 торговых кораблей, забрав на борт только запасы рома с каждого из этих судов.

        26 января 1799 г. на ´Конституции´ закончились порох и ядра. Несмотря на это, судно совершило ночной набег в заливе Фирт-оф-Клайд у берега Шотландии. Десантный отряд захватил спирто-водочный завод и к рассвету загрузил на борт 151.000 л виски. Затем судно отправилось домой.

        20 февраля 1799 г. ´Конституция´ вернулась в Бостон, без пороха, без ядер, без еды, без капли рома, виски или вина, но зато с 146.000 л застоявшейся пресной воды! (с)


        thorn

        Средновековните църкви в България

        Comment


          #94
          messire Woland написа
          Не можах да се сдържа:

          Честно казано, отдавна не бях чел толкова от тези ... накуп
          Малии :wo-oh: :1087: Добре, че съм член на boinaslava...
          A strong toun Rodez hit is,
          The Castell is strong and fair I wis...


          блог за средновековна балканска история

          Comment


            #95
            Като разделих всичкото количество ром и вино на борда на "Конститюшън" изледе, че член от екипажа е изпивал по 13 ЛИТРА алкохол на ден!Как са се държали на краката тия хора? :sm186:
            П.В.

            Comment


              #96
              no comment:

              Comment


                #97
                Caballero de Santiago написа
                no comment:

                А какви са тези до него?
                А надписа "Фризьорски салон" зад рамото направо забива последния пирон

                Comment


                  #98
                  А тоя с червената рокличка какъв се явява?
                  A strong toun Rodez hit is,
                  The Castell is strong and fair I wis...


                  блог за средновековна балканска история

                  Comment


                    #99
                    Това са хора от Клуб Традиция, някои даже май са участници тук. Човекът с червената рокличка е католически кардинал.


                    thorn

                    Средновековните църкви в България

                    Comment


                      Thorn написа
                      Това са хора от Клуб Традиция, някои даже май са участници тук. Човекът с червената рокличка е католически кардинал.
                      Що ще католически кардинал сред тази група диви варвари :sm113:
                      A strong toun Rodez hit is,
                      The Castell is strong and fair I wis...


                      блог за средновековна балканска история

                      Comment


                        De Ruyeter написа
                        Като разделих всичкото количество ром и вино на борда на "Конститюшън" изледе, че член от екипажа е изпивал по 13 ЛИТРА алкохол на ден!Как са се държали на краката тия хора? :sm186:
                        http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Con...n#Urban_legend

                        Comment


                          Guy de Mont Ferrand написа
                          Що ще католически кардинал сред тази група диви варвари :sm113:
                          Просвещава ги в Словото Божие сигурно. :mhehe:

                          Comment


                            Кабалеро, това ми прилича повече на политика отколкото на реенакторство ама нейсе.
                            Recalibrating my lack of faith in humanity...

                            https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

                            Comment


                              albireo написа
                              Кабалеро, това ми прилича повече на политика отколкото на реенакторство ама нейсе.
                              По-скоро на възрожденско театро...
                              Last edited by Caballero de Santiago; 30-05-2007, 18:03.

                              Comment


                                Оня ден по обяд хванах края на повторение на гостуването на Б.Д. при Слави - не знам кога е било и не мернах тук коментари, но изявлението на Б.Д. ме втрещи. Каза, че смята да погребе всички български владетели край Търново. После се доуточни, че става дума за пръст от гроба или нещо такова. "За Михаил Шишман - каза - ще видим как ще се разберем с македонците, но ще се разберем някак. С гърците ще бъде по-трудно."
                                "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                                Comment

                                Working...
                                X