Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Майтапи (версия бис)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Разпродажба на исторически забележителности
    "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

    Comment


      Империял, прав си, извинявам се. Вероятно хумора за да го разбираш трябва да разбираш средата в коятотой се е зародел. Вероятно след като средата на американското ежедневие (доколкото ми се е налагало да се сблъсквам с него чрез понати американци и разкази за живота в америка) ми се струват тъпи, и хумора ми тъпее - определено това е лично мое виждане, съжелявам че по-горе го генерализирах. Вероятно и те не разбират на какво се смеем ние.

      Но искам да отбележа че говорих за хумористичните им програми (май се казват стенд-шоу или нещо такова при тях). Иначе съм почетател на ситуационите им комедии - особенно на ала Американски пай, смял съм се със сълзи на Sorority Boys.
      Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

      请您死在地狱般的阵痛
      [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
      きさまはしんでくださいませんか
      [kisamawa shinde kudasaimasenka]

      Comment


        .
        "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

        Comment


          Чудовищният "Танкомотор"(Panzerbike)
          "No beast so fierce but knows some touch of pity."
          "But I know none, and therefore am no beast."

          (Richard III - William Shakespeare)

          Comment


            Всъщност това е третата вече тема "Майтапи". Първата беше заключена, защото всички новорегистрирани бърза първо там да се изявят, втораба беше заключена май по повод на ужасяющ спам, третата беше заключена ... опс, третата още не е заключена. Бъдещето е пред нас.

            Comment


              Ханс написа
              Пък и след туй...
              Да, какво следва? Защото според мен нищо смислено не последва. За съжаление ...
              Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
              Неизвестен руски адмирал

              Comment


                Аз да се похваля, но то си е и майтап - От къде четат във ВМБ-Бургас за ВМБ-Бургас? Ами - от "Вимпел" разбира се
                Тези които са им правили сайта или са безбожно мързеливи или има нещо друго ... :1087:

                Страница на СДК птоект 770 на страницата на ВМБ-Бургас

                И същата страница на "Вимпел"

                Единствената разлика е нежно сивия цвят на фона, за разлика от строгото "хаки", което е избрал Импера.

                Така, че внимавайте какво пишете тук, защото ако в ГенЩаба четат и ползват БС както колегите си, България има да си пати ....
                Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                Неизвестен руски адмирал

                Comment


                  То си пише: Developed by Dimitar Bahov 2007
                  И на страницата за контакти: Офицер за връзки с общественоста майор Иван Трендафилов тел. 056/859-032
                  Тъй че можеш да му звъннеш едно телефонче на този офицер - някак си не е възпитано да се ползва без посочване на източника.

                  Comment


                    Има си и поща - може да им предложа и останалите страници Но мисълта ми беше, че направо са копнали и пляснали нещо, което аз съм събирал дума по дума няколко месеца, а те са обект на описанието. Толкова ли ги мързи да разкажат на тоя Dimitar Bahov за какво иде реч.
                    А с майора няма какво да си приказваме по телефона - лятото на чашка Стига да ме пуснат в базата
                    Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                    Неизвестен руски адмирал

                    Comment


                      Малко неконвенционелен и авангарден за времето си руски/съветски хумор от 30-те:
                      (заради писания като тези авторът завършва живота си в ленинградска психиатрия)

                      "Из “Литературни анекдоти”.....

                      Лев Толстой много обичал децата. Сутрин ще се събуди, ще хване някое и ще го гали по главичката, докато не извикат за закуска.
                      .....
                      Веднъж Пушкин написал писмо на Рабиндранат Тагор.
                      “Скъпи далечни приятелю – написал той – не Ви познавам, и Вие не ме познавате. Много бих искал да се запознаем. Всичко хубаво, Саша.”
                      Когато му донесли писмото, Тагор се бил отдал на самосъзерцание. Така бил потънал, че ако искаш, парчета можеш да си режеш от него. Жена му го блъскала, блъскала, бутала му писмото – той не вижда. Вярно, че и руски не можел да чете.
                      Така и не се запознали.
                      .....
                      Присънило му се веднъж на Херцен, че уж е емигрирал в Лондон и там си живее добре. И че си купил куче – английски булдог. Неописуемо зъл пес – щом види някого, и се хвърля отгоре му. И ако го стигне, захапва го в мъртва хватка и край – можеш погребение да му поръчаш. И изведнъж сякаш не е в Лондон, а в Москва – върви по Тверски булевард, държи чудовището си на каишка, а насреща му – Лев Толстой... И да му се не види, на най-интересното място дошли декабристите и го събудили.


                      История

                      Веднъж Орлов преяде с грахова каша и умря. А Крилов като разбра, също умря. А Спиридонов умря от само себе си. А жената на Спиридонов падна от бюфета и също умря. А децата на Спиридонов се удавиха в езерото. А бабата на Спиридонов се пропи и си хвана пътя. А Михайлов спря да се реше и заболя от кел. А Круглов нарисува дама с камшик и се побърка. А Перехрестов получи 400 рубли запис и така се наду, че го изхвърлиха от служба.
                      Хубави хора, а не могат да стоят здраво на краката си.


                      Четирикраката врана

                      Имало едно време една четирикрака врана. Собствено, тя имала пет крака, но да се говори за това не си струва.
                      Ето, веднъж купила си четирикраката врана кафе и мисли: „Ето, купих си аз кафе, а какво да го правя?“
                      А тук, като за беда, притичва наблизо една лисица. Видяла тя враната и й вика:
                      - Хей - вика, - ти, врано!
                      А враната на лисицата вика:
                      - Ти си врана!
                      А лисицата на враната вика:
                      - А ти, врано, си свиня!
                      Тук враната от обида разсипала кафето. А лисицата избягала. А враната слязла на земята и тръгнала на своите четири, или по-точно, на пет крака в своята шибана къща. " /Данийл Хармс/

                      :mhehe:

                      Comment


                        кало написа
                        Ами всъщност не е така. Голяма част от филмите се правят с цел печалба, и съвсем нищожна част от тях имат нещо общо с изкуството. А киното е изкуство - колкото и различни граници да се слагат на това понятие. Разбира се, че е хубаво то да се харесва на масите и да е разбираемо за тях, но много често в името на харесването/ печалбата то престава да е изкуство и става продукт на индустрията, на конвейера. И това не важи само за американските, но и за повечето други национални филмопроизводства. Иначе - примери за филми, неправени с цел печалба - бол.
                        тоест, ако се следва тази логика, нормални са Камелия и Азис, а Моцарът е шизо?
                        Което значи, че ние с масовия вкус сме си добре, а вие с елитарните предпочитания сте прецакани - както и трябва да бъде. :p
                        Не случайно киното се нарича "масовото изкуство". Аз нали не идвам да ви притеснявам в театъра, какво вие сте се захванали тогава с моето кино!


                        П.П: Моцарт наистина е шизо - няма начин нормален човек да сътвори такава прекрасна музика.

                        П.П.П: И Бородин е бил шизо. Като чуя някоя от ариите от "Княз Игор" и получавам аритмия. ЦЪК/КЛИК
                        Last edited by Amazon; 29-01-2008, 02:01.
                        This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                        Comment


                          "Човек ухапа куче" вече не е новина в Русия

                          В Русия все по-често хора нападат кучета, котки, птици, за да ги изядат | Dnes.bg
                          Не 7, а 77 пъти по 7...

                          http://www.mathematicalanthropology.org/

                          Тук неща са такива, каквито са и няма да се променят. - Голъм

                          Comment


                            В этом нет ничего смешного. То, что некоторые люди предпочитают есть собак - это дело этих людей. Некоторым нравится свинина, некоторым баранина, а некоторым собачатина. В некоторых местах - тюрьма, армия и т.п собак едят запросто (предпочитая сучек )
                            "Россия безразлична к жизни человека и к течению времени. Она безмолвна. Она вечна. Она несокрушима..." Томас КАРЛЕЙЛЬ .

                            Comment


                              Психолозите казват, че такива хора е трудно да бъдат наречени адекватни
                              Значи психолозите казват че виетнамците и други южноазиатски народи са неадектватни. Браво!
                              Статията е за майтапи, като пример какво може да сътвори бездарният журналист - омлет от несвързанни данни, слухове, притчи и откровенни глупости.

                              ПП Южноазиатски гастарбайтери ядят улични кучета, котки и подобни навсякъде, не само в Русия. Първо, че не може да се купи в магазина, второ, че често са толкова зле платени, че нямат пари да си купят 'нормално' месо.

                              Ето нещо по-конвенционално
                              "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                              "But I know none, and therefore am no beast."

                              (Richard III - William Shakespeare)

                              Comment


                                В этом нет ничего смешного. То, что некоторые люди предпочитают есть собак - это дело этих людей. Некоторым нравится свинина, некоторым баранина, а некоторым собачатина. В некоторых местах - тюрьма, армия и т.п собак едят запросто (предпочитая сучек )
                                виталий, смешното в новината е връзката с една книга на Тери Пратчет от света на Диска. Книгата се казва "Истината" и там Патрицият (Лорд Ветинари, този на аватара ми) обяснява на първия човек почнал да прави вестник какво обичат да четата хората и какво не. Точно тогава Ветинари казва нещо от сорта: "хората обичат да слушат всъщност вехтини. Например хората обичат да прочетат че куче е ухапало човек, но биха били много възмутени ако научат че човек е ухапал куче".
                                Ако искаш прочети книгата, поне на мен ми беше много интересна
                                „Аз, Драгомир, писах.
                                Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                                Модератор на раздел "Военна Авиация"

                                Comment

                                Working...
                                X