Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Майтапи (версия бис)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Мога да кажа и че постът ти е тъп, което е субективно; след като е субективна преценката, за какъв "факт" говориш въобще? В предния си пост максимално сбито се опитах да предам откъде идват клишетата за 'американския хумор' и прочие, но явно не си разбрал.
    Не знам вие какво мислите, но е факт, че повечето тъпи комедии са американски
    Не знам какво си мислиш ти, но повечето комедии, и филми въобще, са американски и чисто статистически нормалният човек не трябва да се учудва от гореописаният факт. За да съм коректен, трябва да уточна че абсолютен шампион по бройка филми всъщност е Боливуд, но тези си остават изключително за вътрешно ползване.
    тези, с които обикновено е задръстен българският ефир
    Точно това е носещата колона на храма. Липсата на средства ограничава избора на филми за купуване до второ- и третокласни продукции (които излизат директно на видео/ДВД) или добре отлежали първокласни. Резултатът е че в българския ефир гледаш нови боклуци или филми отпреди 10 години - и си създаваш грешната представа. Само че пейзажът не е виновен че прозорецът ти е крив.
    Но това не променя факта, че повечето творения на американската киноиндустрия са безстойностни, и че въпросната продължава да бълва серийно тъпотия след тъпотия
    Което още веднъж показва че прозорецът ти е крив. Неслучайно се нарича киноиндустрия - целта не е да се правят 'стойностни филми', а пари. И ако не се гледаха филмите, нямаше да ги бълва, логично.

    Защо всеки път, когато повечко неща се сложат под общ знаменател, всички започват да те гледат лошо?
    Първо защото обобщенията са изначално грешни и ползването им изисква ползващият да прави компромис със себе си. Пък тука сме мега-елитарен форум и не обичаме компромиси
    Второ, защото в случая общия показател 'американски' няма никакъв смисъл. Има безброй творци и творби, които притежават американско гражданство или живят в САЩ, но с това се изчерпват общите неща между тях. Едва ли е нужно да се дават примери Ерго, обобщения като 'американски хумор' са празни. Между Уди Алън и Джим Кери - нищо общо.

    ПП Уашовски, братя, така става като пиша бързо. Изброените имена са произволни, между другото, само за илюстрация.
    "No beast so fierce but knows some touch of pity."
    "But I know none, and therefore am no beast."

    (Richard III - William Shakespeare)

    Comment


      Всеки един филм се финансира с цел да върне печалба и това е така от зората на киното.
      Ами всъщност не е така. Голяма част от филмите се правят с цел печалба, и съвсем нищожна част от тях имат нещо общо с изкуството. А киното е изкуство - колкото и различни граници да се слагат на това понятие. Разбира се, че е хубаво то да се харесва на масите и да е разбираемо за тях, но много често в името на харесването/ печалбата то престава да е изкуство и става продукт на индустрията, на конвейера. И това не важи само за американските, но и за повечето други национални филмопроизводства. Иначе - примери за филми, неправени с цел печалба - бол.


      Истината е, че това са "нормалните" неща
      тоест, ако се следва тази логика, нормални са Камелия и Азис, а Моцарът е шизо?

      Comment


        тоест, ако се следва тази логика, нормални са Камелия и Азис
        Елементарно, Уотсън!
        "No beast so fierce but knows some touch of pity."
        "But I know none, and therefore am no beast."

        (Richard III - William Shakespeare)

        Comment


          тоест, Хитлер (или пък Сталин) във всичките си постъпки са били нормални, защото като лидери са одобрявани от по-голямата част от обществото?

          Comment


            кало написа
            тоест, ако се следва тази логика, нормални са Камелия и Азис, а Моцарът е шизо?
            Кало, примерът ти не е особено точен . За съвременниците си Моцарт е бил зключително популярен, такъв е и след смъртта си. И е създавал много популярна музика, която (ако търсим аналогиите) ще е подобна по някакъв начин на съвременната популярна музика (функционално). Примерът ти става ако гледаме какво е Моцарт сега.
            А по спора - всички имате право, но прегрешавате в това, което написа Динайн - обобщавате. И едните са прави, че киното е преди всичко индустрия, т.е. комерсиално предприятие, което е насочено към печелене на пари. Но и Кало е прав, че това обобщение не важи за всички филми, киностудия и режисьори. А ако към това добавим някогашното кино на соцдържавите, то примерите за некомерсиално кино ще се увеличат, но и без тях ги има. Така че да не залитаме много в едната или другата посока.

            Comment


              м-да, това се опитвам да кажа.

              Comment


                Сержант Алексей Воронин написа
                +
                Тъпите комедии са "Сам вкъщи"-1-2-3-5-10, "Нощ в музея", "Бетовен"-1-2-3-5-10, "Мисис Даутфайър", "Женени с деца", "Балки и Лари", "Всички обичат Реймънд" - само няколко заглавия, които ми идват веднага наум, и то тези, с които обикновено е задръстен българският ефир. А всъщност филмите от този тип са безкрайно, ама безкрайно много, по нищо не се отличават един от друг и само те карат да съжаляваш онези, които ги намират смешни, както каза княза.
                Не ми бе хрумвало, че точно с американското си чувство за хумор (липсата му?) будя съжаление у хората, но пък човек не може всичко за себе си да знае.

                Нищо не разбирам. В БС се говори само за кино и прабългари (е вече за тях не се говори поне). В танк-нет се говори за лесбийки и политика (и Cthulhu). В локалния ми автофорум се говори само за фотоапарати и снимачни техники.
                Радвай се, ако е само за лесбийки, прабългари и снимане (особено ако се комбинират в едно), някои са доста по-напред (или по-назад) в темите:

                18+

                Анкета
                Eighteen out of twelve apostles are buried in Spain.

                Comment


                  Мамка му, това е темата за майтапи уж ... аз онова филмче, от което започна (за пореден път напоследък всъщност) отклонението го имах за забавно, но нищо повече. Може би хората са изнервени или нещо друго? Но много начесто личните омрази излизат отгоре. Или поне на мен така ми се струва. В България кой знае защо в последните години думата "американец" и определението "американско" са станали нарицателни за нещо лошо и отрицателно. Аз поне не виждам причини за това - в личен план особено. Немалко от нещата, като Интернет например, откъде идват? Или сериалите, които гледат същите тези хора. Малко като с думичката "демокрация". Много ми е забавно, като видя как някой, или група хора, започнат да сипят критики към "западняците", "европейците" (а ние какви сме всъщност?) и т.н., всеки път, когато нещо им е криво, или са си ударили пръста някъде ... малко ми напомня на една много емблематична сценка от филма "Lord of war", когато двама негри в един хотел в забравена от бога и пълна с насилие малка държавица, гледайки по телевизията нещо за САЩ, за някакво престъпление, казваха "аз никога няма да отида да живея в Брентууд" ... а ако реално сравниш обстановката там с обстановката в мястото за което говорят ...
                  Все тая, който разбрал - разбрал, но според мен не бива да допускаме да се водят такива спорове поне в тази тема
                  Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                  Проект 22.06.1941 г.
                  "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                  Comment


                    Добре де, майтапи.... :p
                    http://www.thechurchofgoogle.org/ вижте Hate Mail, Prayers и Commandments :p

                    Comment


                      Бях написал много язвителен коментар, ама интернетът ми провали замисъла. Може и да е за хубаво.

                      @Кало, за мен лично нормално/ненормално е множество/малцинство. Без придадени оценъчни знаци, въпреки че много хора под 'нормален' разбират 'хубав', а под 'ненормален' - 'лош'. Тоест, ако повечето хора в момента слушат Азис (в което се съмнявам), това е нормалното и нищо не може да се направи. А аналогията с тоталитарни режими не знам откъде я измисли - там за никакво "одобрение" или "неодобрение" не можем да говорим, така че е очевидно неадекватна.
                      "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                      "But I know none, and therefore am no beast."

                      (Richard III - William Shakespeare)

                      Comment


                        messire Woland написа
                        Мамка му, това е темата за майтапи уж ...
                        Все тая, който разбрал - разбрал, но според мен не бива да допускаме да се водят такива спорове поне в тази тема
                        Мен ако питаш тия неща са точно за тази тема, ма нали се разбра, че съм с американско (без)чувство за хумор (наместо прабългарско ), та вероятно не съм прав.

                        Пък и след туй...

                        Odzava написа
                        Това е тема "Майтапи" не бърборилня, където пак да си мерим ... представите. :evil: Марш в друга тема !!!!
                        Eighteen out of twelve apostles are buried in Spain.

                        Comment


                          Най-веселото е, че това не е тема "Майтапи". Тема майтапи я заключиха по подобни причини. Това е тема "Майтапи - версия бис". Айде, под ключ и да правим чиста, нова и неопетнена - Майтапи-терца

                          Comment


                            И "Майтапи - версия бис" не е. Заглавието на темата е "Майтапи (версия бис)". Язък, че си автор на темата!
                            Верно, защо не вземете да обедините двете теми?

                            "oderint, dvm metvant" (Caivs Cæsar Avgvstvs Germanicvs)
                            It's so easy to be wise. Just think of something stupid to say - and then don't say it.

                            Comment


                              Да бе, и терцата да опетним, че да има Майтапи-кварта. :mhehe:

                              Enjoy the videos and music you love, upload original content, and share it all with friends, family, and the world on YouTube.


                              Филмче на Дисни от 1943, което има потенциал и за други теми, но го пускам първо тук, защото много му се смях..... :lol: особено накрая!!!!! :lol:

                              Comment


                                Не точно смешно, по-скоро интересно и донякъде забавно:
                                The Flame Tank
                                А авторът е Хюго Гърнсбак, на когото са наречени наградите "Хюго".

                                Comment

                                Working...
                                X