Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Майтапи (версия бис)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts


    La Traviata: Brindisi (“Libiamo, ne’ lieti calici”) - Sofia Opera, اوبير يقصف صوفيا, ANNA KARENINA - Ballet by Pyotr Ilyich Tchaikovsky - Sofia Opera and Ballet, #WorldBalletDay 2020: The Sofia Opera and Ballet


    Злите езици твърдят, че процесът май бил на разрушаване...
    Eighteen out of twelve apostles are buried in Spain.

    Comment


      Вече изчислено: пощите в Полша са по-бавни от охлюв
      25.01.2008 11:07 4



      Охлувите са направо бързоходни в сравнение с полските пощи. Снимка: naturephoto-cz

      Вече е официално - пощенските услуги са бавни като охлюв. Поне в Полша е така, съобщава Ройтерс.

      IT специалист, който получи писмо на 3 януари, изпратено на 20 декември и то като приоритетна пратка, изчисли, че охлюв би пристигнал по-бързо до дома му от писмото.

      Михал Шибалски пресметнал, че са били необходими 294 часа, за да достигне писмото до дома му, пише вестник „Газета виборча“.

      Разстоянието между дома на получателя и подателя било 11.1 км.

      Предвид разстоянието и времето, скоростта на писмото е 0.03775 километра в час, а Шибалски изчислил, че градинският охлюв се движи с приблизителна скорост от 0.048 километра в час.


      thorn

      Средновековните църкви в България

      Comment


        Нищо не разбирам. В БС се говори само за кино и прабългари (е вече за тях не се говори поне). В танк-нет се говори за лесбийки и политика (и Cthulhu). В локалния ми автофорум се говори само за фотоапарати и снимачни техники.
        За прабългарите - разбирам, че не ги щеш във форума, но какво имаш против киното и лесбийките???

        Comment


          Аз пък разбирам за прабългарите, но не за лесбийките :*
          Не 7, а 77 пъти по 7...

          http://www.mathematicalanthropology.org/

          Тук неща са такива, каквито са и няма да се променят. - Голъм

          Comment


            Аз лично нищо - стига филма да е с лесбийки. Повече ме кефят отколкото Дезнъл Уошингтън.
            This is my signature. There are many like it but this one is mine.

            Comment


              http://www.youtube.com/watch?v=uj0mtxXEGE8 - това го бях гледал преди време, но беше с лошо качество. Сега го намерих в youtube, вече съвсем приемливо за гледане. Много забавно филмче
              Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
              Проект 22.06.1941 г.
              "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

              Comment


                Американските хумористични програми никога не са предизвиквали в мен нещопо-различно от дълбоко съчувствие към хората които това им е смешно.
                Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                请您死在地狱般的阵痛
                [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                きさまはしんでくださいませんか
                [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                Comment


                  "Американските хумористични програми" - това звучи като типично славянско клише. И е хумористично само по себе си, а Крис Рок не чак толкова.
                  "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                  "But I know none, and therefore am no beast."

                  (Richard III - William Shakespeare)

                  Comment


                    княз Крылов написа
                    Американските хумористични програми никога не са предизвиквали в мен нещопо-различно от дълбоко съчувствие към хората които това им е смешно.
                    Съгласен, американският хумор е нещо, което не трябва да те сполетява.

                    :kill_myse

                    НО не бива да си кривим душата и трябва да признаем, че в морето от глупости има и наистина добри попадения. Сетих се за....

                    Enjoy the videos and music you love, upload original content, and share it all with friends, family, and the world on YouTube.


                    Затъпява на моменти, естествено, но като цяло е готино... Дънам е изключително талантлив вентрилоквист :p

                    ... Silence!!! I kill you.

                    Comment


                      княз Крылов написа
                      Американските хумористични програми никога не са предизвиквали в мен нещопо-различно от дълбоко съчувствие към хората които това им е смешно.
                      По-руско изказване от това здраве му кажи.


                      Сержант Алексей Воронин написа
                      Съгласен, американският хумор е нещо, което не трябва да те сполетява.
                      Не знам. Аз съм тук от над 6 години, обаче не ми е ясно какво трябва да представлява "американският хумор".
                      albireo написа
                      ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                      Comment


                        Не знам. Аз съм тук от над 6 години, обаче не ми е ясно какво трябва да представлява "американският хумор".
                        Империал, още ли не си разбрал? Хуморът, който не е смешен, е 'американски'. Сума народ се реди пред комедиите на Уди Алън, Джим Кери, Крис Рок, Робин Уилямс и прочие. Дори Saturday Night Live или Конан О'Брайън. За всеки вкус по нещо. Когато не се харесва обаче, хуморът става 'американски'.
                        Същото с киното въобще. Добрите филми са от Скорсезе, Спилбърг, Ман, Коен, Ушаковски и т.н. Лошите са от Холивуд.
                        Нещо като средновековната душевност - всички добри неща са от Бог, лошите са от Дявола
                        "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                        "But I know none, and therefore am no beast."

                        (Richard III - William Shakespeare)

                        Comment


                          Imperial написа
                          Не знам. Аз съм тук от над 6 години, обаче не ми е ясно какво трябва да представлява "американският хумор".
                          +

                          Dinain написа
                          Империал, още ли не си разбрал? Хуморът, който не е смешен, е 'американски'. Сума народ се реди пред комедиите на Уди Алън, Джим Кери, Крис Рок, Робин Уилямс и прочие. Дори Saturday Night Live или Конан О'Брайън. За всеки вкус по нещо. Когато не се харесва обаче, хуморът става 'американски'.
                          Същото с киното въобще. Добрите филми са от Скорсезе, Спилбърг, Ман, Коен, Ушаковски и т.н. Лошите са от Холивуд.
                          Нещо като средновековната душевност - всички добри неща са от Бог, лошите са от Дявола
                          Защо всеки път, когато повечко неща се сложат под общ знаменател, всички започват да те гледат лошо? Естествено, никой не отрича хубавите американски филми, факт е, че някои от НАЙ-хубавите филми са именно американски. Но хубавите филми се правят от една малка група хора, доста от които остарели или застаряващи, сред които и някои от тези, които изреди Dinain (може би имаше предвид Уашовски?... ) Но това не променя факта, че повечето творения на американската киноиндустрия са безстойностни, и че въпросната продължава да бълва серийно тъпотия след тъпотия.

                          Тъпите комедии са "Сам вкъщи"-1-2-3-5-10, "Нощ в музея", "Бетовен"-1-2-3-5-10, "Мисис Даутфайър", "Женени с деца", "Балки и Лари", "Всички обичат Реймънд" - само няколко заглавия, които ми идват веднага наум, и то тези, с които обикновено е задръстен българският ефир. А всъщност филмите от този тип са безкрайно, ама безкрайно много, по нищо не се отличават един от друг и само те карат да съжаляваш онези, които ги намират смешни, както каза княза.

                          Не знам вие какво мислите, но е факт, че повечето тъпи комедии са американски, както и че повечето американски комедии са тъпи. И да, знам, че понятието "тъп" е въпрос на субективна гледна точка, но мисля, че не е нормално човек да се засмее на това, как някой се подхлъзва на бананова обелка, нахлупват му торта в лицето, окъпва го градинската пръскачка или куче му изяжда закуската.

                          Ако трябва, и още заглавия ще изреждам.

                          Comment


                            Сержант Алексей Воронин написа
                            И да, знам, че понятието "тъп" е въпрос на субективна гледна точка, но мисля, че не е нормално човек да се засмее на това, как някой се подхлъзва на бананова обелка, нахлупват му торта в лицето, окъпва го градинската пръскачка или куче му изяжда закуската.
                            Продават ли се такива филми? Продават се и то в огромни количества. Следователно има огромна публика за тях, т.е. много много много (бих казал повечето) хора ги харесват. Каква стойност има понятието 'нормално' в тази светлина? Истината е, че това са "нормалните" неща, а филмите с висока художествена стойност са изключенията - колкото и да се вдига шум за тях в критическите среди. Трябва да си премислиш понятийния арсенал за да не стават други недоразумения в бъдеще.
                            albireo написа
                            ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                            Comment


                              Imperial написа
                              Истината е, че това са "нормалните" неща, а филмите с висока художествена стойност са изключенията
                              Много интересно становище :o Значи ти приемаш тази комерсиализация за нормална? Не знам, аз по никакъв начин не мога да се примиря с нея. Тя че е неизбежна, неизбежна е, но все пак е тъжно.

                              Comment


                                Смешно ми е, когато се маха с пръст с-у студиата, които се занимават с производство на филми и се обвиняват в "комерсиализация" :sm113: Що за глупост. Всеки един филм се финансира с цел да върне печалба и това е така от зората на киното. Ако някой особено добър кинодеец успее да убеди тия дето плащат, че ще се изкарат добри пари от неговия високостойностен филм, то тогава печелим ние, ценителите на качествена продукция. Това е реалността и това е нормата. Не съм казал никъде, че трябва да ти харесва.
                                albireo написа
                                ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                                Comment

                                Working...
                                X