Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Майтапи (версия бис)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    ...the Fortran language, the computer will be easy to use.
    Ааааргх!!!!!
    XV mile the sea brode is
    From Turkey to the Ile of Rodez...

    Comment


      Да живее Фортран 77 , помогнал в написването на хубави научни програмки
      Не 7, а 77 пъти по 7...

      http://www.mathematicalanthropology.org/

      Тук неща са такива, каквито са и няма да се променят. - Голъм

      Comment


        Макар и забавна, картинката е монтаж. И по тематиката на форума - колелото отпред всъщност е от някаква подводница, я щурвал, я нещо друго.

        Comment


          Ами монтаж е разбира се – нали това е само „представата” за компютър от 2004

          Нормално е да е сглобено от подръчни материали


          thorn

          Средновековните църкви в България

          Comment


            Само дето е сглобено през 2004 примерно.

            Comment


              Склонен съм да се съглася с Bsb, поради две причини:

              - езикът Fortran през 1954 г. е все още не докрай реализирана идея (един бърз поглед ми показа, че е замислен наистина през 1953 г., но реализиран чак около три години по-късно). Вижда ми се малко вероятно някой през 1954 г. да реши, че точно този едва тогава създаващ се език, при това за математически изчисления, ще бъде език на домашния компютър на бъдещето.

              - идеята (и понятието) за домашен компютър ("home computer") възникват някъде през 70-те години, ако не се лъжа. Малко вероятон е някой през 1954 г. да е обмислял идеята за "домашен компютър".

              Comment


                Незнам, копнах картинката от някакъв форум, весела е


                thorn

                Средновековните църкви в България

                Comment


                  Да, весела е и на мен ми хареса :tup:.

                  Comment


                    Аз не споря, че е забавна. Просто е стара, от 2004, и още тогава беше "разобличена":
                    Does a photograph shows RAND Corporation's 1954 design for a home computer?

                    Всъщност се оказа, че връзката с подводницата е по-сериозна от просто "врътката" отпред на пулта.

                    Comment


                      Фортран Някои го изучаваха през 80те
                      Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                      Проект 22.06.1941 г.
                      "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                      Comment


                        ако щеш вярвай ама имах изпит по него през 96 година и май още 2 години след нас го изучаваха


                        Dark Galaxy ---> GoodKnight

                        Comment


                          Ново откритие на Антарктида

                          Полит-инициатива: "Путин трябва да обмисли възможността да стане президент на САЩ...тъй като умее да се ползва от властта." - предлага The Asian Times. - предадено от Газета.ру.
                          "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                          Comment


                            Vereshagin написа
                            ако щеш вярвай ама имах изпит по него през 96 година и май още 2 години след нас го изучаваха
                            А пък аз съм късан........ 7 пъти . На зачот ЧМ и Програмиране (Фортран + Бейзик). Това е единствения изпит/зачот на които съм късан, ма качествено . И то не щото не знаех, а щото бях най-добър по ЧМ и се заяждах, а с доцент Владо Дякович (лека му пръст) не беше здравословно. По наше време му се носеше славата, че е Черния Отмъстител (един от първите виросозаразители). Ма сега от Бейзик нещо си спомням, ма от Фортран (може и да е бил прав ).

                            Comment


                              Comment



                                Предлагам го за използване при възникване на подходящ случай
                                Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                                Проект 22.06.1941 г.
                                "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                                Comment

                                Working...
                                X