Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Майтапи (версия бис)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Българин и британец са отвлечени в Нигерия в неделя срещу понеделник вечерта, предаде АФП. Те били похитени от въоръжени до зъби мъже, които атакували съоръжение на петролодобивната компания "Маниполу" по крайбрежието на гр. Калабар, столица на югоизточната провинция Крос Ривър. Засега никой не е поел отговорност за отвличането. Временно управляващият посолството на България в Абуджа Петко Пранджев потвърди пред БТА, че в Нигерия е отвлечен български гражданин, но не каза името му. Българинът работел за британска компания.
    През януари 2006 г. друг българин, Милко Ничев, бе отвлечен от групировката "Движение за освобождаване на делтата на Нигер". Той бе освободен 19 дни по-късно. Оттогава в региона са похитени над 200 чужденци. Обикновено целта на отвличанията е откуп.
    Самата новина не е за "Майтапи". Но ми направи ярко впечатление името на този авангарден отряд на световната революция...
    "No beast so fierce but knows some touch of pity."
    "But I know none, and therefore am no beast."

    (Richard III - William Shakespeare)

    Comment


      Що бе, при площ от 70 000 кв. км., население от 20 милиона и добив от 2 милиона барела нефт дневно и аз може да поискам да я "освободя".

      Comment


        Ами именно, аз взех да се замислям дали не може да се направи класация с най-странните имена на партизански организации Списъкът ще наброява поне 1000. В някои африкански страни общо взето всяка банда от 100 човека се кичи с бомбастично име от рода на "Демократичен/Социалистически/Комунистически/Обединен/Популярен/Прогресивен/Народен фронт за освобождаване на еди-какво-си" - в зависимост от това какви книжки е чел главатарят (често единствения грамотен)
        Разбира се, целта оправдава средствата, и затова главният поминък на революционерите е отвличания за откуп, наркотрафик, рекет на местното население и дори трафик на хора...
        "No beast so fierce but knows some touch of pity."
        "But I know none, and therefore am no beast."

        (Richard III - William Shakespeare)

        Comment


          Абе май тази снимка е пускана и преди но пак я слагам
          Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

          Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

          Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

          Comment


            То това си е новина всъщност. Но за да не си помисли Imperial, че ще правя революция във форума...

            Във Венецуела започна производство на «антиимпериалистически» автомобили
            11 юли 2007

            Така именно нарече президентът Чавес новите автомобили «Турпиал» и «Сентауро», които ще се продават в страната за $7 906 и $11 069 съответно. По-рано те са произвеждани в Иран - модели Saipa 141 и Iran Khodro Samand (последния е познат и в Русия). Очакват се ежегодно по 25 000 нови коли, които - освен за свободна продажба, ще се предоставят на въоръжените сили, социални служби и други.
            Освен «антиимпериалистическите» автомобили, във Венецуела скоро ще започне производство на «антиимпериалистически» компютри и различни стоки за широко потребление (в частност, производството на компютри ще бъде организирано съвместно с китайски предприятия).

            Източник: auto.mail.ru
            "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

            Comment


              М`да, доста типично за Латинска Америка. Малко е като назователна магия, макар че повече е като простития. Напомни ми за нещо, което четох тия дни.

              Comment


                Cossacks - поздрав за всички геймъри
                Enjoy the videos and music you love, upload original content, and share it all with friends, family, and the world on YouTube.
                Recalibrating my lack of faith in humanity...

                https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

                Comment


                  Мъже!
                  Те винаги си остават непорастнали деца.
                  Ренесансът в Европа настъпва с края на чумата

                  Comment


                    Интересно, това дали не е "фишек" за 13ти, петък? :sm113:
                    Лондон отрече да е пускал в Ирак чудовища
                    13 юли 2007 / http://news.dir.bg
                    Британските военни опровергаха слуховете, че са пуснали в иракския град Басра свирепи язовци.
                    Жителите на южното иракско пристанище разпространяват слуха, че британците са пренесли необичайни, подобни на мечки чудовища, които ядат хора, за да всеят паника сред местното население, предаде BBC. Но няколкото уловени животни са се оказали от вида язовци, които си падали по мед (melivora capensis). Слуховете тръгнали, тъй като животинките се появили край британската база в Басра. „Можем категорично да заявим, че не сме пускали никакви язовци, ядящи хора”, заяви представителят на британския контингент Майк Ширър. Ние бяхме предупредени да внимаваме с тези нощни животни, тъй като те освирепявали, ако някой ги притисне в ъгъла. От своя страна шефът на местната ветеринарна болница заявил, че животните са се появили след 1986 г. и било глупаво да се говори за това, че британците са ги донесли. Това не пречи местните хора да продължават да разпространяват слуховете, коментира BBC. 30-годишната Сюзън например твърди, че била нападната от чудовище, докато спяла. "Съпругът ми грабна пушката, но то избяга - бързо като елен, беше с глава на маймуна и голямо колкото куче."
                    "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                    Comment


                      Enjoy the videos and music you love, upload original content, and share it all with friends, family, and the world on YouTube.


                      Сена & Прост highlights ама на японски )))

                      Comment


                        30-годишната Сюзън например твърди, че била нападната от чудовище, докато спяла. "Съпругът ми грабна пушката, но то избяга - бързо като елен, беше с глава на маймуна и голямо колкото куче."
                        Типично арабското име Сюзън ме впечатли. Преводача - на лъвовете!


                        thorn

                        Средновековните църкви в България

                        Comment


                          Разбира се - само във фолклора АК -47 е "пушката"...

                          Comment


                            :rock:
                            albireo написа
                            ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                            Comment


                              критически поглед върху някои художествени шедьоври (на руски):



                              нза първи път от години се смях със сълзи...
                              Last edited by кало; 15-07-2007, 22:17.

                              Comment


                                Това всъщност е новина - Молер започва серийно производство на летящи чинии . Обаче като гледах как излита - струва ми се, че скоро и житни кръгове ще може да прави.
                                "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                                Comment

                                Working...
                                X