Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Левски в земята на Линкълн

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Левски в земята на Линкълн

    На 26 март българската преподавателка Мария Тодорова от нашия университет (University of Illinois at Urbana-Champaign) ще изнесе лекция за Левски и делата му, както приживе, така и посмъртни.

    Много съм горд, че това става в нашия университет в щата Илинойс, известен като "земята на Линкълн".

    Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
    A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

    #2
    Одобрявам!!!
    albireo написа
    ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

    Comment


      #3
      Забележете датата на раждане на Левски на плаката - 1835 г. Защо е такава?

      Comment


        #4
        Nick написа
        На 26 март българската преподавателка Мария Тодорова от нашия университет (University of Illinois at Urbana-Champaign) ще изнесе лекция за Левски и делата му, както приживе, така и посмъртни.

        Много съм горд, че това става в нашия университет в щата Илинойс, известен като "земята на Линкълн".
        Преди време попаднах на една статия на Мария Тодорова, името й тогава нищо не ми говореше. Въпреки че статията не беше по интересуващ ме специално проблем, беше написана едновременно много искрено и с интерес и с много добро познаване на фактите. След това специално си взех книгата й, ако не бъркам заглавието "Балкани и балканизъм" - за възприятието на България и Балканите на Запад. Много ми допада това, че тя съчетава от една страна чисто западния научен подход с българска или балканска чувствителност към нещата, хем ги анализара рационално, хем не се отстранява от обекта на изследването си до такава степен, че да загуби връзка с него.

        Comment


          #5
          Хана написа
          ... След това специално си взех книгата й, ако не бъркам заглавието "Балкани и балканизъм" - за възприятието на България и Балканите на Запад...
          Точно това правя и аз в момента, ровя по Amazon и Bookfinder за нейни книги.

          PS. Може да се намери нейната книга "Imagining the Balkans", вече я поръчах.
          Last edited by Nick; 09-03-2007, 19:23.
          Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
          A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

          Comment


            #6
            Ей, вярно защо годината е 1835???

            Comment


              #7
              Blago1986 написа
              Ей, вярно защо годината е 1835???
              Защото според авторката тогава е роден Левски.
              То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

              Comment


                #8
                А може ли някой накратко да обясни защо? Имаше подобна тема във форума (мързи ме да я търся), но там се застъпваше предположението, че е възможно Левски да е бил по-млад.

                Comment


                  #9
                  bsb написа
                  Забележете датата на раждане на Левски на плаката - 1835 г. Защо е такава?
                  Вчера бях на лекцията и питах г-жа Тодорова. Не, това не е още една теория за рождената дата на Левски, просто печатна грешка.
                  Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                  A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                  Comment

                  Working...
                  X