Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Имам един въпрос

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Имам един въпрос

    Онзи ден гледах "Стани богат". Един въпрос гласеше: "Кой български владетел премества столицата от Плиска в Преслав?" Имаше два по-вероятни отговори - княз Борис I и цар Симеон. За моя изненада правилен отговор беше цар Симеон. Затов реших да ви попитам аз ли бъркам или предаването.

    #2
    И на мен това ми направи впечатление.
    Въпроса е шибано зададен обаче.
    Преместването на столицата от Плиска в Преслав е оповестено на Преславският събор. Преди него Владимир Расате е свален от власт. Ролята на Борис не ми е ясно, но май не е княз той тогава. А Симеон още не се е възкачил на трона, тъй като точно на този събор се обявява, че той ще е следващият княз.
    Обаче въпроса бе зададен "Кой български владетел премества...". Може да се тълкува и като кой взима решението и като кой извършва физическият акт.
    Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

    Comment


      #3
      Определено ще да е бил Борис. Той е дърпал конците и при него Симеон полага клетва, че ще го сполети същата участ, ако се отметне като брат си от Православието.
      То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

      Comment

      Working...
      X