Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Речник

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Речник

    Здравейте.Имам нужда от малко помощ - търся речник на военните термини;книга или информация в нета (на български).Мерси предварително!

    #2
    Предполагам, че заради еуфорията около Световното по футбол, няма кой да ми отговори...Но аз съм търпелив :mhehe:
    ПП честито на Германия

    Comment


      #3
      Еми на български аз такова нещо нито в книжен нито в електронен вариант съм виждал. Може и да има де....но ако четеш предимно неща на английски и срещаш някакви термини, които не разбираш, просто написваш в гугъл define:"терминът" ако сред многобройните онлайн речници и енциклопедии има разни определения, те ще излезнат. Можеш да пробваш и със търсачката в енциклопедии answers.com Дано да съм ти бил полезен

      THE LABARUM


      sevot yhtils eht dna ,gillirb sawT`
      ebaw eht ni elbmig dna eryg diD
      ,sevogorob eht erew ysmim llA
      .ebargtuo shtar emom eht dnA

      Бе сгладне и честлинните комбурси
      тарляха се и сврецваха във плите;
      съвсем окласни бяха тук щурпите
      и отма равапсатваха прасурси.

      Comment


        #4


        Не винаги ще ти свършва работа , но понякога помага

        Comment


          #5
          Наистина, какво разбираш под "речник на военните термини"? Ако разбираш нещо като тълковен речник, който да ти обяснява различните термини, такова нещо на български няма. Това, което има, са речници от различни езици на български. Аз например имам един нелош английско-български военен речник, но не мога да се сетя на кое издателство е и кога е издаден. Гледам, че се предлага английско-български военен речник от КК "Труд" (http://www.trud.cc/books/bookDetail.asp?id=432 ), ама скъпичък ми се вижда. Е, разбира се, зависи за какво му трябва на човек.
          В крайна сметка рецептата е повече четене и повече питане. Поне с интернет това е малко по-лесно.

          Comment

          Working...
          X