Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Майтапи

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Ето една информативна лекция по безопасен секс... http://vbox7.com/play:29bb2993

    :mhehe: :1087:

    Comment


      http://w1.ohoboho.com/playvideo.php?id=705 - нещо като риболов, ама малко наопаки
      http://w1.ohoboho.com/playvideo.php?id=709 - просветление ...
      http://w1.ohoboho.com/playvideo.php?id=711 - пушенето вреди - определено!
      Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
      Проект 22.06.1941 г.
      "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

      Comment


        Нещо не мога да се въздържа. На тоя човек мисълта му се точи като боите на Полак, но това не е впечатляващото. Дори теглото му не ме шашна. Но като се стигна до математиката...




        P.S.
        ех, 1699 за да стигна дотук - пост 1700 се отлага в резултат на ефективен модераторски произвол
        Last edited by Ханс; 11-04-2007, 14:03.
        Eighteen out of twelve apostles are buried in Spain.

        Comment


          Ханс написа
          ...се точи като боите на Полак...
          http://jacksonpollock.org/

          Comment


            Ханс написа
            Нещо не мога да се въздържа. На тоя човек мисълта му се точи като боите на Полак, но това не е впечатляващото. Дори теглото му не ме шашна. Но като се стигна до математиката...
            Смях, смях, смях )))

            Тоя тип е уникален )) Уникално загубен )))

            Comment


              Преди да разгледате тези линкове, идете до тоалетната - за всеки случай:

              Mosh

              301

              302

              303

              304
              "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

              Comment


                :sm113: :lol: :sm113: :lol: :sm113: а след като минете през тоалетната се вържете за стола ...

                Вижте му изражението :sm113: Ох че кефффф :

                Comment


                  Давай за жизнь, давай, брат, до конца,
                  Давай за тех, кто с нами был тогда.
                  Давай за жизнь, будь проклята война,
                  Помянем тех, кто с нами был тогда.

                  Comment


                    Уникат.... гледах го 4 пъти и още е брутално смешно

                    Остави ме да говоря
                    "...времето е в нас и ние сме във времето; то нас обръща и ние него обръщаме." В. Левски


                    Приемайте промените, но не изменяйте на ценностите си.

                    Comment


                      От авторите на "Тоя форум си *** майката!" и "Предложение за ограничаване на слабоумието във форума" идва и третата част


                      Просто така си питам


                      А: Предвиждат ли се някакви мерки за появяване на видима разлика между форум и mirc по отношение на подобни "потребители"? Някакво ново правило, позволяващо след 10 малоумни поста след регистрацията акаунта заедно с мненията му да се премахват без предупреждение?

                      Б: Значи може да се съкрати форума на половина.

                      А: Знае се, че количествените натрупвания водят до качествени промени, но наистина ли трябва всеки път да се натрупват по 500 безсмислени поста, за да се появи един смислен?

                      И: Иизправям се пред въпроса до какво ще доведе едно правило в стил "Модераторите имат право да трият всичко, което им се стори тъпо, неграмотно, глупаво, безсмислено или неподходящо". За мен подобно правило е много далеч от понятието "ясно правило".

                      Ако някой успее да ми посочи начин толкова субективно нещо като глупостта и тъпотията да бъде санкционирано чрез обективно и ясно правило, първо, ще му сваля шапка и второ, бих го въвел.

                      В:
                      А написа
                      ... до какво ще доведе едно правило в стил "Модераторите имат право да трият всичко, което им се стори тъпо, неграмотно, глупаво, безсмислено или неподходящо"..?
                      До въвеждане на ред. И до трудности в подбора на подходящи модератори...

                      Г: Не знам дали технически е възможно, но какво пречи да се въведе Питагоров принцип? След ретстрацията да имаш само право 3 месеца да четеш ЧЗВ. След това имаш 3 месеца право само да задаваш въпроси (например в отделен форум наречен "Въпроси на начинаещи"). Ако модераторите преценят след това ти се дава пълен достъп до форумите.

                      И: А, че ще се въведе някакъв ред с подобно правило е ясно. И този ред ще зивиси изцяло от волята на определени хора, а не от ясни правила.

                      Д:
                      Г написа
                      Не знам дали технически е възможно, но какво пречи да се въведе Питагоров принцип? След ретстрацията да имаш само право 3 месеца да четеш ЧЗВ. След това имаш 3 месеца право само да задаваш въпроси (например в отделен форум наречен "Въпроси на начинаещи"). Ако модераторите преценят след това ти се дава пълен достъп до форумите.
                      Абсурд
                      Не мога да повярвам, че чета такова предложение

                      А бре хора .. какво Ви става ?

                      Г: Добре де, може ограниченията да са по 1 месец.

                      Д: не може да има такива ограничения

                      Г: Може, може

                      И: Г@
                      Ясно е, че ако искам да "затворя" форума само за хора, които са ми приятни на мен, начините са много. И после какво?
                      Изолирането на някаква "система" (не съм убеден дали е точната дума) е един от най-сигурните начини за опазването й от нежелани външни влияния и въздействия. Лошото е, че така и нищо ново не влиза в нея.

                      В: И, аз пледирам за възприемане на едно абсолютно ясно правило - правилото на тоягата. Смея да те уверя, че същото действа безотказно във всички части на света, а по нашите географски ширини е дори препоръчително. Ако не ти харесва формулировката "бой с тояга", можеш да прибегнеш до "фитопресура" примерно или пък да раздаваш моркови... юрист си най-сетне, ше скалъпиш некФа уйдурма...

                      Г: @И Глей ся, ясно е, че форумът трябва да съществува. Също така е ясно, че той трябва да има потребители. Но аз смятам, че той се превърна във форум за ... извинявай, не искам да обиждам...бръщолевене на глупости, сцена на неграмотност. Съжалявам, но освен да се заяждам с тази проява на липса и на знания и на мислене почти нищо не ми остава да правя тук


                      И: @Г
                      Не мога да ти отговоря, без да рискувам да засегна някого, без да искам. Но все пак ще опитам, поне за някои от нещата
                      "бръщолевене на глупости, сцена на неграмотност" - ето за това става дума! В това понятие ти би включил едно, аз друго, някой друг трето - кое ще е меродавното, а? Има хора, които по моите критерии пишат неграмотно, но това не значи, че не чета постовете им с интерес. Има хора, които пишат глупости, офтопици, обаче понеже въпросните неща са смешни и забавни всички им се кефим - и такива постове ли да премахвам? Ще кажеш не, разбира се. Добре, но тогава пак някой трябва да решава кое за него е майтап и кое глупост, кой офтопик е по-смислен от друг офтопик и т.н. Да, това е задача на модераторите, но да се изпълнява тази задача въз основа само на лично мнение, а не на ясни правила..... ето че отиваме и към поста на А...

                      Съгласен съм за бой с тоягата. И както казах, прилагаме го.
                      Проблемът е по какви критерии се извършва боя с тояга Вие искате да преминем към изцяло субективна преценка. На мен пък ми е много трудно да приема такова решение за нормално. И изобщо не съм убеден в дългосрочните ползи от него.

                      И нещо друго, пак във връзка с поста на Г. На мен ми се налага да чета всичките глупости във форума, работа ми е, няма как. И въпреки това успявам да опазя нервната си система от тях, защото не им обръщам читателско внимание, а само модераторско. Те не ми пречат да пиша нещата, които искам да напиша, да участвам в темите, в които желая и да чета с удоволствие постовете на хора, които смятам полезни и интересни за четене.
                      Разбирам отлично, че някои хора вече не пишат. Позволете ми да изразя несъгласие с обобщението, че при всички тях причината е атмосферата във форума. Лично познавам и такива, които просто нямат времето, дори и да искат. И все пак, има такива, на които променения състав на форума в последните години им пречи, разбирам го, разбирам ги и тях, ако не искат да пишат - в свободното си време човек трябва да прави само неща, които му доставят някакво удоволствие.
                      Обаче малко не я разбирам идеята, че аз и модераторите трябва да осигурим подходяща среда за една група хора, ограничавайки силно (и най-лошото, чисто субективно) друга група хора. ОК, ясно е, че не всички са допринасяли, допринасят и могат да допринесат в еднаква степен за форума. Ясно е, че аз трябва да мисля за ценността на информацията в него. Но не е ли това най-лесния повод и претекст веднага да затрия половината потребители на форума и към 80% от активно пишещите в момента, повечето от които са още в тинейджърска възраст? И нима по този начин форумът не става изцяло зависим от няколко души, които ако пишат, всичко е ок, цъфти и процъфтява, а ако спрат да пишат, остава бездънната глупост и тъпота?
                      Пределно ми е ясно, че конкретно в нашия форум има липса на достатъчен брой хора, знаещи много, знаещи точната информация, пишещи грамотно и т.н., и т.н. И точно затова се стига до такива кризи, когато броят на тези хора поради една или друга причина намалее, временно или не толкова временно. Но подобна "форумна слабост" не мисля, че ще се реши с ограничаване на повечето потребители, само и само да им е комфортно на знаещите хора. Така само се създава своеобразна зависимост от тях (без да влагам нищо лошо в думата). решението на такъв проблем е единствено да има повече хора, които разбират и знаят много. Поправете ме, но мисля, че в момента в България все още няма достатъчно обективни условия за това (но хайде да не обяснявам кои са тези условия според мен, че краят не му се вижда)!
                      Разбира се, не може да оставим и простотията и глупостта да властват напълно и, прощавайте, ама в момента не е точно така, т.е. не властват напълно. Поне не за всички посетители. Но и не мога да създавам изкуствено среда, която да е приятна за някакъв ограничен (повече или по-малко) кръг хора. Не виждате ли, че и в момента се получава точно това - прилагайки някакви ограничения поддържаме известно спокойствие, но дори и в най-кратък момент на "отплесване" веднага се намира някаква "простотийка", която да избуи! Не разбирате ли, че при такъв възрастов състав на форума драконовските мерки ще създадат една напълно изкуствена и "стерилна" среда, но едва ли много повече от това и едва ли за дълго.

                      Единственият начин (според мен) да се създаде за даден кръг от хора среда, която да е съвсем приятна и безпроблемна за тях, е да бъде направен форум, в който да могат да пишат само лица, посочени от този кръг. Идеята е точно толкова абсурдна, колкото и ограничаването на достъпа за новите потребители например, но ако наистина някой смята, че това е начинът форумът да е приятен за него и че тогава би писал на воля, без да му се пречкат разни тинейджъри из темите, бих бил склонен на подобен експеримент. Само за да ви докажа, че едва ли нещата ще се променят толкова.

                      И да се върна към темата, че се отклоних леко... Вие искате правило срещу простотията, глупостта и т.н. Аз мисля, че не може да има такова правило. Може да има нещо, което не е правило, нещо друго. Правилото е нещо, което важи по еднакъв начин за всички, което не зависи от това дали аз смятам Пешо за прост или някой друг го смята за прост. Прилагането на лични правила, чисто субективни, е характерно за диктатурите. Аз лично не мога да прилагам подобно "правило", признавам си. Така че дори да го напиша, кел файда, като не "мога" да си го прилагам

                      В: Mда, Пешо е над правилата, щото е прост... Най-обичам рибелари и костентуция!

                      И: Напротив, доколкото разбирам в тази тема се пледира точно за правила, които да позволят това - Пешо, Гошо или Тошо да е под или над правилата, защото някой е решил, че е прост или че не е прост.

                      В: Тц. Не се пледира за тва, но както и да е...

                      И: Позволих си да спекулирам точно толкова, колкото и вие
                      Както сега се казва, че би било добре определени писания да бъдат затривани на основание глупост, тъпотия, неграмотност (първите две понятия мисля, че не могат да се формулират по общовалиден начин), така утре някой друг (и не е задължително да е тъп, или глупав, или неграмотен) ще каже, че негови писания са били изтрити произволно, незаслужено и т.н. кажете ми какво "правило" бих могъл да му цитирам тогава?

                      @all
                      Аз ви казах съвсем честно, че не мога да прилагам правило, изхождащо от личната преценка за качества като ум, възпитание и т.н. Аз не мога да си позволя да правя "официално" подобни оценки. Ако въпросните качества дотолкова липсват, че да е очевидно за почти всеки и да дразни почти всички, разбирам. Тогава се намесваме. Но след като едва ли някой от писалите в темата може да формулира критерии, по които да се преценяват тези качества, как смятате, че може ние да прилагаме подобно "правило" по начин, че форумът да стане по-приятен индивидуално за всеки от вас?

                      Е: Ъм, мисля че "аз командвам тук и смятам, че прекали" е едно много добро правило за цитиране в такива ситуации.

                      И: Това и сега се прави. Само че явно не за всички е достатъчно.

                      Аз пък искам някой да ми каже конкретно следните неща:
                      Кои са темите/въпросите, по които е искал да пише и не го е направил?
                      Защо не го е направил?
                      Кои конкретни съфорумци и с какво точно са го спрели да пише нещата, които го интересуват?
                      Ако е имало случай, в който е писал и някой му е съсипал темата, какво е направил той - подал ли е сигнал до някой от модераторите за съдействие, започнал ли е да се заяжда с "виновниците" или пък нещо друго?

                      Все такива неща... Хората, дето писаха в тая тема, са достатъчно умни, за да си направят и сами изводи, ако си отговорят на тези въпроси.

                      Ж: Ае, сега, хората писали по темата да си правят изводи. Форумът е твой в края на краищата, само на теб ще ти стане истински кофти , когато нещата се оакат безвъзратно, не на писалите по темата.

                      Просотийките започват да преобладават и да стават определящи за форума, това трябва да се спре, с доста триене и банове наред, според мен. Дори и това да доведе до по-малко теми и постове. Щото, за мен поне, сегашната активност е безполезна.

                      И:
                      Ае, сега, хората писали по темата да си правят изводи.
                      Не съм искал да звучи обвинително, както явно си го разбрал. Имах предвид най-вече фактът, че повечето от хората, които пишеха активно едно време, вече не пишат и то не заради пуберите. Ти да не би да имаш време от многото работа и други неща да пишеш както преди? Айде да не изреждам нататък поименно... не ми е това целта. Но за мен това е голяма част от обяснението, защото по този начин тези от "старите", които са още тук, нямат "компания", която да е на тяхното ниво. И така, от една страна пуберите им пречат повече, а от друга, те пък пишат по-малко, защото няма с кого толкова и какво. Съжалявам, но наблюденията ми сочат и това, т.е. колкото и да се напъна, не мога да видя проблема само в пуберите. И поради това съм напълно убеден, че така желаните от теб драстични мерки реално няма да доведат до нищо добро, само ще се създаде едно изкуствено положение на постоянно триене, банване и т.н., без обаче от него да произлезе желания от теб или другите ефект, какъвто и да е той всъщност, защото не разбирам какво точно си представяте.

                      Дори и това да доведе до по-малко теми и постове
                      Колко по-малко? Не съм брояч на постове, но ако си представя в един момент, че изтрия всичко безсмислено, просташко и т.н. по твоите критерии (защото явно моите не са достатъчно строги), колко поста ще останат на ден? 10? 5? 0? Точно в тази връзка бяха и въпросите ми по-горе... аз не разбирам, наистина не го разбирам, кое точно пречи на теб и другите, ако желаете, да си пишете на воля, игнорирайки тези, които смятате, че са под нивото ви? Не мога да си представя ти примерно, че ще започнеш да пишеш, ако ги няма пуберите. Поправи ме, ако греша.

                      Г: @ И Хайде да помечтаем малко. Ти как би искал да изглежда форума? Все пак си е твое "дете".

                      И: На форума от създаването му гледам като на място за разговори. Той не е нещо "мое", освен в чисто технически смисъл. Той е на хората, които пишат в него. Не съм си поставял за него изисквания от типа да бъде съставен от точно определени хора или да има само точно определена информация (от гл.т. на качество, авторство, интелигентност и т.н.). Единственото ми изискване към форума е разговорите да протичат в определени рамки (правилата), за да не се стига твърде често до крайности. Никога не съм си представял "идеалния форум", не знам какво е това. Ако е нещо, където пишат само приятни за мен хора и само интересни и смислени за мен неща, това няма да е форум, а по-скоро някакъв клуб, приятелска сбирка в интеренет или нещо такова.
                      От идеята ми, че форумът е за това хората, пишещи в него, да разговарят, т.е. да обменят едни или други мисли помежду си, следват няколко неща, които последователно съм отстоявал в многобройните подобни теми, някои от които се появиха още съвсем в началато на съществуването му. Тези няколко последици са:
                      1) Логично е, че ако разделим хората на групи по някакъв признак, тази група, която е най-многобройна и/или най-активна, на практика предопределя в най-голяма степен облик на форума.
                      2) Логично е и това, че всяка такава условна група от хора трябва сама да проявява активност и да разисква нещата, които я вълнуват, ако желае да има информация от вида, който тя харесва. Няма кой друг да я осигурява тази информация.
                      3) Логично е, че информацията, която е ценна и полезна за една от групите, може да е глупава и безсмислена за друга, или пък твърде сложна за трета. И не само информацията, но и поведението и т.н.
                      4) Логично е, че при наличието на такива групи на едно място и обмена на информация между тях, възникват конфликтни ситуации, заради което има и някакви рамки, наречени правила, за да не се стига до крайности.
                      Това е. Как си представям форума ли? Като място, където човек влиза, търси и споделя информация, която му е ценна и интересна, говори си с хората, с които му е приятно и не се тормози излишно с чуждите поведенчески проблеми и с неприятните за него хора.

                      Уморих се доста от едни и същи спорове през последните години. Освен това за много от нещата с различни хора мислим по различен начин и действаме по различен начин - нормално е.
                      Поради това за мен е трудно да отговоря на променящите се условия по начин, който да е добър за всички. Особено когато виждам проблемите на различно място, с различен произход. Не съм сляп, и аз виждам, че в момента информацията не е като "едно време". Но причините, които аз виждам, няма да се променят с банването на (примерно) половината съфорумци в момента. Казвам половината, защото яко трябва да действам с еднакъв аршин, поне толкова ще си отидат, ако не и повече. А в крайна сметка това са хора, които в момента искат и имат време да пишат във форума, за разлика от други хора, които в момента не искат или не могат/нямат време да пишат. Това е, ако трябва да го кажа най-просто. Затова смятам, че "наказването" на половината съфорумци заради това, че още не са узрели да пишат грамотно и сериозно, няма да върне нещата отпреди, защото нещата/хората просто не са както преди.
                      Подобни драстични мерки ще наложат едно изкуствено "спокойствие", което ще коства много усилия, ще лиши много хора от желанието да пишат в него, без да има каквито и да е гаранции за това, че ще се появят изведнъж други хора, които да започнат да пишат само качествени неща.
                      Но всичко това вече го казах, под една или друга форма.
                      Аз се опитвам "да гледам спокойно на нещата и от всички страни", както обича да казва един наш политик Което не значи, че си затварям очите и живея с илюзии. Просто не мисля, че прекалената намеса за промяна на естествения състав на форума към даден момент ще му помогне да се върне към някакво славно минало. Което пък не значи, че няма да има бъдеще. Добро или лошо... май зависи и от камбанарията

                      З: Първо: КОЛКО пъти смятате да го коментирате това? Защото се забелязва тенденцията ВСЕКИ месец по 1-2 пъти да се пуска тема за слабоумието във форума. Мен ме заполяха връхчетата на пръстчетата да пиша по тая тема.

                      Второ: Тия правила на форума не знам какво ги мислите толкова... аз дори не съм ги чел, нямам и намерение... смятайте повечето от пикльовците дали са. Повечето е меко казано, защото аз, ако сложа един процент от сорта на 100, няма да съм далеч от истината.
                      Eighteen out of twelve apostles are buried in Spain.

                      Comment


                        Ха ха ха, попиках се да се смея ..... ама не намерих думата "кирка" ;(
                        Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                        请您死在地狱般的阵痛
                        [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                        きさまはしんでくださいませんか
                        [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                        Comment


                          Ханс написа
                          ...
                          Mirror, mirror on the wall
                          The face you've shown me scares me so
                          I thought that I could call your bluff
                          But now the lines are clear enough

                          П.П. Лаконичността (меко казано) на Импириъл почна да ми се струва като Божи дар

                          Comment





                            И малко диалог между агент Смит и другаря Агроном, от същата сценка:
                            "- От наш`та агитка имаш стимул... Джедайски мега-меч! Дава +5 точки в сила ... и +2 в издръжливост!
                            - Да не е от Историческия музей? Сабята, разбира се, е яка! А няма ли да е по-добре картечница?
                            - Не, момчета, картечница няма да ви дам. Ако бях тръгнал с вас, това е друга работа. А така... сам разбираш."
                            Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                            Проект 22.06.1941 г.
                            "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                            Comment


                              Хана написа
                              П.П. Лаконичността (меко казано) на Импириъл почна да ми се струва като Божи дар
                              Страх ме е, че ако си отворя устата ще обидя някого.
                              albireo написа
                              ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                              Comment


                                Да не вземе да се объркат нещата ... и в темата 'майтапи' да започнат да се приказват по-сериозни работи, а в други да се говорят несериозни ...
                                Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                                Проект 22.06.1941 г.
                                "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                                Comment

                                Working...
                                X