Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Майтапи

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Ето го кратко неочакваното и напътлно ненужно продължение на "Този форум си *** майката!" Излишно, но пък последователно. Пък и не ми подадоха сигнал да се спра на време. Може и да са подали, а аз да съм го пропуснал.

    Предложение за ограничаване на слабоумието във форума


    А: Предлагам, преди регистрацията, всеки кандидат за член на форума да минава задължително тестове:
    1. по българска граматика;
    2. по математика на ниво 9 клас;
    3. по умения за ползване на Google;
    4. по умения за ползване на ЧЗВ;
    5. за определяне на съществуването на логична мисъл в главата му;
    6. по обща култура.

    Да не се допуска за член на форума лице, което е получило по-малко от 90 точки (от 100 възможни) по всеки от посочените по-горе тестове.

    Б: Добре де, като толкова искате да останете 30-40 човека, които ще пишете от дъжд на вятър - направете го този тест.
    Обаче след като стане това, сигурно ще се изпокарате или просто форума ще замре, не искам да кажа нищо лошо, но чрез малко напътствия и провинилите се хора се поправят, със забрана няма да се получи, а напротив ще отблъснете новите запътили се към този спорт.
    Ако това ти(ви) е целта, здраве да е - още от днес ще спра да го посещавам и да пиша в него.
    На всички(с над 90 и под 90 точки) пожелавам лека вечер.
    Аз няма да го попълня, не защото съм глупав или от сорта, а поради факта че това е грешният подход и аз няма да го подкрепя.

    И: @А
    Ех, много мога да пиша по темата, ама вече съм го правил и преди. Я по-добре ела някоя сряда да пием по бира и бих ти развил моята гледна точка най-подробно
    А най-накратко, мнението ми е, че в последните 1-2 месеца обстановката във форума съвсем не е предизвикана само от "слабоумни" тинейджъри. За периода, за който говоря, те дават своя принос толкова, колкото са го давали винаги или дори по-малко - и пак ще кажа, че въпросните никога досега не са търпяли толкова санкции, колкото напоследък. Но за обстановката във форума (добра или лоша) се грижат не само те, а още много други не-слабоумни съфорумци, които са се наежили било към тинейджърите, било към някой друг. Изобщо, "озлоблението" (тая дума е твърде силна, ама сега не мога да се сетя за друга) напоследък явно е модерно тук. Никого за нищо не обвинявам, но в думите на Б има доста истина. Проблемът не е само в "слабоумните". Вижда се и с ясно око, че дори когато те са кротки, нещата не са както "едно време". Може би защото сега сме вече "друго време", с други активни участници, с друг възрастов профил и т.н., и т.н. Това са неща, които не се решават "насилствено" и с ограничения

    В: Според И излиза, че за обстановката във форума му са виновни тези, които не пишат в него...

    И: Всеки сам решава дали да пише или не. Само че не може на някого да са му криви тези, дето си пишат каквото им е интересно на тях, за това, че не пишат каквото му е интересно на него. По мои наблюдения много хора недоволстват именно от подобна патова ситуация. Също така не смятам за нормално половината хора във форума да недоволстват, че е заприличал на нищо и в същото време повече от половината да се заяждат с кого ли не, за какво ли не.
    Ясно ми е и съм съгласен, че т.нар. в тази тема "слабоумни" са в състояние да предизвикат гнева на много хора. Затова и срещу тях се взимат мерки, които все пак не могат да са светкавични - аз имам и друга работа, освен да чета на всеки 15 минути всяко ново мнение във форума. Но тъжното и не по-малко дразнещо и вредно (според мен, лично мнение) е, че във форума се натрупаха много междуличностни, междуселищни и какви ли още не дрязки и лоши отношения.
    Подобен подход е един от най-бързите начини да се създаде напълно излишно напрежение и то не между един-двама души, а между много по-широк кръг от хора. Може би, понеже свикнахме да се заяждаме със "слабоумните", продължаваме да го правим и с хора, които реално не заслужават подобно отношение.
    Затова още преди казах, че е добре пишещите във форума да се замислят и да погледнат и от друга гл.т. Например с какво точно "слабоумните" им пречат да си обсъждат "умни теми", без да хабят ценно време да се заяждат с тях Само дето и в заяждането има някаква скрита наслада май
    Eighteen out of twelve apostles are buried in Spain.

    Comment


      за обстановката във форума са виновни тези, които не пишат в него...
      Много вярно твърдение. Виновни са тези, които не пишат, защото не пишат и тези, които пишат, че пишат. Ако си сменят местата, нещата няма да се променят, защото това твърдение е аксиома.

      Comment


        Хана написа
        Много вярно твърдение. Виновни са тези, които не пишат, защото не пишат и тези, които пишат, че пишат. Ако си сменят местата, нещата няма да се променят, защото това твърдение е аксиома.
        Още една аксиома - Спасението на давещите се е в ръцете на самите давещи се.
        Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
        Неизвестен руски адмирал

        Comment


          Това непишещите са кофти и потайни типове, а? Никога не знаеш с какво ще те сюрпризират и накъде ще задърпат формната "черга".
          Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
          Проект 22.06.1941 г.
          "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

          Comment


            Хех, или ако перефразираме класика: "....бойте се от непишещите, дори ако не носят хаос с неписането си ...."
            Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
            Неизвестен руски адмирал

            Comment


              ...бойте се от непишещите, дори ако не носят хаос с неписането си ...
              Хех, страхливци... Хващайте боите и напред на бой с боата черна змия непишеща. Къде е тоз легион от литературни въздържатели? В засада са се притаили явно, очакват форумното на/падение.

              Comment


                Ханс написа
                май е време да направя тайно демонстративно напускане на форума. ще вляза за да дам към десет теми линкове към десет по-стари теми. ще напиша нещо за щърбов. ще кажа че модераторите никога не са вършили нищо и ще си изтрия кукитата та да не ме логва браузъра и да мога да кисна по цял ден във форума, но като гост
                :tongue5:

                Comment


                  Хана написа
                  Много вярно твърдение. Виновни са тези, които не пишат, защото не пишат и тези, които пишат, че пишат. Ако си сменят местата, нещата няма да се променят, защото това твърдение е аксиома.
                  нещо подобно съм срещал вече, но не се сещам къде

                  "И ние бяхме като вас - и вий ще дойдете при нас."

                  Но там все пак се излъчваше надежда, а тук...
                  Eighteen out of twelve apostles are buried in Spain.

                  Comment


                    Ханс написа
                    нещо подобно съм срещал вече, но не се сещам къде

                    "И ние бяхме като вас - и вий ще дойдете при нас."

                    Но там все пак се излъчваше надежда, а тук...
                    Написано е над входа на костницата на Рилския манастир. Ама чак оптимизъм и надежда да струи не съм забелязал. Може би тихо злорадство
                    Last edited by Imperial; 07-03-2007, 15:16.
                    Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                    Неизвестен руски адмирал

                    Comment



                      Е няма такъв майтап..........

                      Comment


                        Ханс написа
                        "И ние бяхме като вас - и вий ще дойдете при нас."
                        Аз пък като чета това се сещам за една странна шега:

                        Погребално бюро "Живот и здраве" поздравява старчески дом "И при нас е хубаво" с песента "И вие при нас ще дойдете"
                        :sm113: :1087:

                        Не си падам принципно по черния хумор, но това убийствено (хм, май в буквалния смисъл...хъхъ)

                        THE LABARUM


                        sevot yhtils eht dna ,gillirb sawT`
                        ebaw eht ni elbmig dna eryg diD
                        ,sevogorob eht erew ysmim llA
                        .ebargtuo shtar emom eht dnA

                        Бе сгладне и честлинните комбурси
                        тарляха се и сврецваха във плите;
                        съвсем окласни бяха тук щурпите
                        и отма равапсатваха прасурси.

                        Comment


                          Интересен способ за добиване на енергия

                          :mhehe: http://vbox7.com/play:46c24864 :mhehe:
                          Last edited by IMPERATOR CÆSAR AVGVSTVS; 10-03-2007, 17:25.

                          "oderint, dvm metvant" (Caivs Cæsar Avgvstvs Germanicvs)
                          It's so easy to be wise. Just think of something stupid to say - and then don't say it.

                          Comment


                            Star Wars
                            То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                            Comment


                              Списък на министерствата:
                              Министерство на безделието до зорите
                              Министерство на охолната среда и мърдите
                              Министерство на вън що не работи
                              Министерство на вътре що не работи
                              Министерство на правогъзието
                              Министерство на персоналното развитие и себеустройството
                              Министерство на обезобразяването на науката
                              Министерство на "крада и со анал"-ната политика
                              Министерство на румикономиката и овченергетиката
                              Министерство на "наздраве" омазването
                              Министерство на халтурата
                              Министерство на омразната администрация
                              Министерство на европейската излагация
                              Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                              Проект 22.06.1941 г.
                              "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                              Comment


                                :lol: :lol: това ме разби ... :rock:
                                messire Woland написа
                                Списък на министерствата:
                                Министерство на безделието до зорите
                                Министерство на охолната среда и мърдите
                                Министерство на вън що не работи
                                Министерство на вътре що не работи
                                Министерство на правогъзието
                                Министерство на персоналното развитие и себеустройството
                                Министерство на обезобразяването на науката
                                Министерство на "крада и со анал"-ната политика
                                Министерство на румикономиката и овченергетиката
                                Министерство на "наздраве" омазването
                                Министерство на халтурата
                                Министерство на омразната администрация
                                Министерство на европейската излагация

                                Comment

                                Working...
                                X