Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Майтапи

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    mafioso написа
    Действителен разговор, уловен на канал честота 106 от бреговата охрана между американци и радиопредавател от Галиция (Испания)

    Галиция (звуков фон)
    Тук А-853, моля да отклоните курса си с 15 градуса юг, за да избегнете сблъскване. Движите се право към нас. Разстояние 25 морски мили.

    Американци (звуков фон)
    Препоръчваме вие да отклоните курса си с 15 градуса север, за да избегнете сблъскване.

    Галиция (звуков фон)
    Отказ! Повтаряме: отклонете курса си с 15 градуса юг, за да избегнете сблъскване.

    Американци (глас различен от първия)
    Говори капитанът! Капитанът на кораб на Съединените Американски Щати. Настояваме: отклонете курса си с 15 градуса север, за да избегнете сблъскване!

    Галиция
    Отказ! Не смятаме, че тази алтернатива е подходяща. Следователно предлагаме да отклоните курса си с 15 градуса юг, за да избегнете сблъскване.

    Американци (силно раздразнен глас)
    Говори капитан Ричард Джеймс Хауърд, командващ самолетоносач USS LINCOLN от националната флота на Съединените Американски Щати, вторият по големина военен съд от американската флота! Ескортирани сме от 2 броненосеца, 6 ескадрени миненосеца, 6 крайцера, 4 подводници и други военни съдове в подкрепление. Движим се към водите на Персийския залив за провеждане на военни маневри в перспективата на евентуална офанзива срещу Ирак.
    Ние не предлагаме, ние ви нареждаме да отклоните пътя си с 15 градуса север! В противен случай ще бъдем принудени да вземем съответните мерки, за да гарантираме сигурността на флотата и силата на коалицията.
    Вие принадлежите към съюзническа страна, членка на НАТО и на коалицията, затова моля да се подчините незабавно и да напуснете нашата траектория!

    Галиция
    Говори Хуан Мануел Салас Алкантара. Ние сме двама. Ескортирани сме от нашето куче, от нашата манджа, от две бири и от едно канарче, което в момента спи.
    Подкрепени сме от Радио Коруня и от канал 106 на Бреговата охрана. Ние не се движим наникъде, тъй като говорим от сушата. Намираме се във фар А-853, във Финистер, на брега на Галиция. И хабер си нямаме каква е нашата позиция съобразно класацията на испанските фарове. Можете да вземете всички мерки, които смятате за подходящи и ви оставяме скапаната грижа да гарантирате сигурността на вашата лай**на флота, която ще си размаже физиономията в скалите!
    Затова настояваме отново и ви припомняме, че най-доброто, най-логичното и най-разумното, което можете да направите е да отклоните курса си с 15 градуса юг, за да избегнете да се нахакате в каманяка!

    Американци
    Прието. Благодарим...




    Интересно как една легенда расте и се разширява с всяко разказване. това е някъде около 20тата версия. канарчето беше ново за мен
    модератор
    А за мен са нови са нови 2-та броненосеца :1087: Според мен последните броненосци са изведени от състава на флота на САЩ в 20-те години. Но като поведение на американското командване ми се струва възможно. Все пак самолетоносач ....

    А ето какво прочетох за братска Сърбия:

    Сербские хирурги подрались во время операции
    В одной из клиник Белграда двое хирургов подрались во время проведения операции, передает агентство Reuters.
    Хирург Спасое Радулович (Spasoje Radulovic) вырезал пациенту аппендикс, когда в операционную заглянул другой врач, Драган Вуканич (Dragan Vukanic), и сделал коллеге замечание.
    Слово за слово, между врачами завязалась перепалка. Потом вдруг Вуканич схватил занятого аппендицитом Радуловича за ухо и, повернув к себе, влепил мощную пощечину.
    После чего вышел вон.
    Радулович проследовал вслед за Вуканичем в больничный коридор, где между ними произошла финальная драка, окончившаяся синяками, разбитой губой, выбитыми зубами и сломанным пальцем.
    Тем временем операция была успешно завершена усилиями одного из ассистентов.

    И после лекарите в България били такива-онакива. :argh: Да не го стегне апендикса човек в Сърбия.
    Last edited by Odzava; 21-02-2007, 20:17. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение
    Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
    Неизвестен руски адмирал

    Comment


      http://youtube.com/watch?v=2ZebndiGd1M :lol:

      Comment


        стари, но забавни

        Aman of you, be!
        Аман от теб, бе!

        I'll kill you on place!
        Ще те убия на място

        Sweep your rags!
        Омитай си парцалите!

        Drive to go!
        Карай да върви

        Realize yourself
        Осъзнай се

        Old Buddy Boyko
        Бате Бойко

        Bigger Brother Iliya
        Бачо Илия

        Bigger Sister Penka
        Кака Пенка

        Now I'll ajar you
        Ся ш'та открехна

        In the circle of the joke
        В кръга на шегата

        Dog drags - no tracks
        Куче влачи - диря няма

        I feel up-down
        Чувствам се горе-долу

        To cucumber grower - cucumbers
        На краставичар - краставици

        Let's rise our hammers
        Да си вдигаме чуковете /чукалата/

        Look at your business, if you love
        Гледай си работата, ако обичаш

        Not to be, don't say!
        Сакън, не думай!

        Yes-yes, how no!
        Да-да (българска форма на отрицание чрез двойно потвърждение) как не!

        I'm not from yesterday
        Не съм вчерашен

        His mother old!
        Майк*а му стара

        Psychoduck
        Психопатка

        Stand up, stand up, Balkan Superman
        Стани, стани юнак балкански!

        She, the ours, has seen herself
        Тя нашата се е видяла...

        Either the camel, either the camel driver
        Я камилата, я камиларя

        She became what she became
        Стана тя каквато стана

        The horse went into the river
        Уйде коня у реката

        Pennis asleep!
        Х*й заспал

        Pussy shot
        Пу*ка застреляна

        She has blossomed, so that she has tied
        Цъфнала, та вързала

        Be alive and healthy!
        Да си жив и здрав!

        Here you are, bride, the day of Spas
        Те ти булка Спасовден

        It's another
        Друго си е

        She became one - not to be of your business, remove, remove
        Тя стана една - да не ти е работа, мани, мани

        Wait horse for green grass
        Трай коньо за зелена трева

        Let's pick up the pigeons
        Да вдигаме гълъбите

        From me to pass
        От мен да мине

        Fill in the blankets
        (Fill in the blanks) Попълнете бланките, не одеалата

        You nested me a big number
        Голям номер ми сви

        Fast bitch, blind bears
        Бързата кучк* слепи ги ражда

        Hungry bear does not play boogie-boogie
        Гладна мечка хоро не играе

        United company mountain lifts
        Сговорна дружина планина повдига

        Your grand mommy's bushes
        Бабините ти трънкини

        Stay cool granny for beauty
        Трай, бабо, за хубост

        I'll light your butter
        Ще ти светя маслото

        He tied a can on me
        Върза ми тенекия

        A devil on a monkey
        Дявол на магаре

        Man from the Big Good-Morning
        Човек от голямото доброутро

        Yes but no
        Да, ама не!

        like a pissed-on geranium
        като препикано мушкато

        Hope on, Pena
        Надай се Пено

        Ass ruins a head
        Гъз глава затрива

        On a cuckoo's summer
        На куково лято

        Half-mouthedly
        С половин уста

        Hat on stick
        Шапка на тояга

        Let fun be
        Майтап да става

        Uncle's red-pumpkinies
        Чичовите червенотиквеничковчета

        Early awoken chicken early sings
        Рано пиле рано пее

        The clever crow - with the two legs
        Хитрата сврака - с двата крака

        Insulted Petko empty bag brings
        Сърдит Петко празна му торбата

        Sweet word iron door opens
        Сладка дума железни врата отваря

        If you had been sitting calm, you wouldn't have seen miracle
        Да би мирно седяло не би чудо видяло

        Mind thinks, mind reighns,mind ducks nurtures
        Ум умува, ум царува, ум патки пасе

        You don't look the theeth of a horse-present
        На харизан кон зъбите не се гледат

        Ass knows two and two hundred
        Гъз знае две и двеста

        Duck with the ducks!
        Патка с патката ти

        Stupid like a corner
        Тъп като ръб

        A word said - a stone thrown
        Казана дума - хвърлен камък

        Don't look like a calf in a train
        Не гледай като теле в железница
        Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
        Проект 22.06.1941 г.
        "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

        Comment


          След колебания, душевни терзания и външни влиания реших да сложа туй нещо в "Майтапи". Първоначално възнамерявах да го сложа в една друга тема, но пък там би могло да се изтълкува твърде сериозно, а то не е. Даже бях написъл едни коментарчета, които би трябвало да подчертаят развлекателният характер на "текста". Изтрих ги, можеше да се изтълкуват превратно. Вярно сега май не е особено забавно нещото(то не че пък с моята намеса беше), но поне е по-откровено. Оставил съм единствено известни промени по шрифтовете с цел да наблегна ... няма смисъл да пиша всичките тези глупости. който може ще разбере, койтно не може няма. който не го интересува да не чете.

          Вдъхновено от истински лица и събития.


          Тоя форум си *** майката!


          Потребител_0: Сериозно... И без извинение.

          Потребител_1: Ами очакваше се...

          ...май нещата достигат върховата си точка и ако може да ги съпоставим със закона за пределната полезност, надявам да следва спад...

          Потребител_2: Преди време пак се беше получило нещо такова, отшумя... Сега пак. Колелото очевидно се върти.

          Потребител_3: абе проблема е че много се впрягате,не ви разбирам

          Потребител_4: Това с банана според мен не е точно начина. Неможе ли вместо това подобни теми на тази -> http://nyakavforum.com/forum/viewtopic.php?t=nyakvatema направо да се търкат, че такива като Потребител_0 да не ги четат и да не реагират "Тоя форум си *** майката!".
          .. тоест има достатачно други форуми, които, са претърпявали подобни "върхови точки" от които може да се вземе пример.
          За мен си остава -> зуе у правилата, Повечеотпотребител и модераторите малко не им дреме за простотията -> не я коригират (ТРИЯТ!!!), или се страхуват от това някой 'новобранец' да не се заяде с тях след подобно действие, че да се наложи да 'спорят'/доказват с/пред него ?

          Потребител_5: Бе по едно време доста неща минаваха под ножа, и нещо като правила повече се спазваха, ама какъв вой надигнаха тогава някои индивиди... Сега пак викате за строг контрол, ама ако полицейщината се засили стой та гледай как след не повече от месец пак ще почне масово скачане срещу форумната власт. BTW не веднъж съм го казвал, и сега пак ще го повторя - дефакто Повечеотпотребител и модераторите не са длъжни да дават на никого никакви обяснения за действията си, поне докато сайта и форума са частни (а те все още са) и не плащате членски внос или нещо подобно властимащите могат и имат пълното право да вилнеят както си намерят за добре

          Потребител_6: нищо му няма на форума ...има им нещо на тея дето го посещават

          Повечеотпотребител(а.к.а Той): Предполагам, че се очаква и аз да се включа "скромно" в тази тема

          Щеше ми се да не пиша поредния ферман, а да следвам стилистиката на темата, т.е. да споделя и аз няколко лични констатации за форума. Уви, няма как, защото е много лесно да кажеш "това е така". Няма нужда от обяснения, от примери, от каквото и да било. Особено пък от такива, които могат да бъдат оборени. За съжаление, аз няма как да използвам подобен подход.

          Очевидно е, че форумът се подмладява - за добро или лошо. Бяха времена, когато основната група активно пишещи бяха над 20г. Сега май е другояче.

          Очевидно е, че част от въпросното младо поколение не е научено нито на ред, нито на мислене. Но това все пак е само част, не всички.

          Интересно е, че никога досега не сме взимали толкова много и толкова сурови мерки срещу разни посетители на форума, както през последните 1-2 месеца. Да, точно така! Това включва и банвания, и забележки и другите по-леки форми.

          Ще кажете, че не е достатъчно? Вярно е. Никакви мерки не могат да са достатъчни, когато го няма елементарното уважение и желание за разбирателство между хората, "обитаващи" едно място.

          Глупостите на ХХХ, УУУ и други като тях са най-очевадното, но само те ли са? За съжаление се получава нещо от типа: всички се оплакват колко е зле форумът и в същото време половината от тези всички допринасят в немалка степен за този "дух на разбирателство". Някои съвсем съзнателно То не бяха кавги и заяждания на основата нещо си, то не бяха караници между кого ли не и за какво ли не. Включително, когато няколко потребителя се надпреварват да се обиждат с ХХХ и подобните нему - дали форумът става по-добър от това?

          Решението с банването и прочие мерки е лесно. И след него какво? Сякаш банването на 3-4 човека, които бълват интересни за тях и досадни за повечето други посетители теми, ще накара другите посетители да започнат да пишат повече? Аз лично не го вярвам. Защото ако имаха желание да обсъждат интересни за тях теми, би било нормално потребителите да правят именно това, а не да се карат за щяло и нещяло. Вземете за пример форум някой си - там имаше няколко големи теми напоследък, които явно са интересни за група хора и те си ги разискват надълго и нашироко.

          Банването няма да реши почти никакви проблеми. То действа срещу един твърде тесен кръг хора - колкото и гласовити да са те, млъкването им няма да промени общата изнервеност, натрупаните скрити и явни конфликти и още куп други неща, които тровят нормалното общуване във форума.

          Може би е дошло време всеки от нас да помисли с каква точно цел влиза напоследък във форума: дали за да се заяде с някого? Дали за да покаже превъзходството си? Дали за да напише поредната глупост? Дали за да напише нещо смислено? Дали за да общува приятелски с други посетители? И т.н. - възможните причини за писане във форума може да са много и на практика преобладаването на някои от тях сред повече потребители води до формиране на цялостния облик на форума.

          Ще завърша с това, че срещу хора от типа на ХХХ мерки се взимат и ще се взимат. Но те няма да решат другите проблеми и поради това няма и да бъдат забелязани, ако всички продължават в този всеобщ дух на противопоставяне и заяждане. Освен това ще повторя и нещо от началото на поста си - средната възраст във форума в последните години чувствително намаля. С административни мерки може да се ограничават крайните прояви на някои недорасли съфорумци, но не и да се промени цялостно начина на писане и общуване на по-младите - за последното си трябва просто порастване

          П.П. Прощавайте за правописните грешки, ако има, нямам време да го проверя.

          Потребител_7: Съгласен с теб - когато не са взети системни мерки от самото начало, административните наказания сами по себе си рядко водят до нещо смислено.
          Под системни мерки знаеш какво имам предвид, не съм си променил мнението оттогава досега. Пък и вече имаме чудесен пример в лицето на онзи хубав форум с няколкото кръга за достъп, който беше линкнат в "За Форума и Сайта". Квото и да си говорим, смесването на 30-40 годишни хора с 14 годишни неизбежно води до неразбирателство и отдръпване, то и се вижда с просто око.

          Ма нека да видим как точно банването на няколко ника/IP-та ще озапти реалните хора де...

          Потребител8: Съгласен съм с това, което Повечеотпотребител писа за подмладяването на форума, но възрастта не оправдава елементарната липса на култура и нежеланието да се спазват форумните правила от страна на някои членове на форума.Аз смятам, че при стриктно приложение на правата, които имат Повечеотпотребител и модераторите/триене на теми и бан-ване на най-упоритите нарушители/ без много обяснения, положението би се подобрило.Най-малкото, някои хора ще научат, че неспазването на правилата води до последствия.Разбира се, това означава, че и от нас, по-зрелите членове на форума, се очаква повече толерантност към грешките и прецизност в спазването на форумните и етични правила....

          Потребител_9: Аз пък мисля, че много се вживяват всички. Ясно, че има някакво "пристрастяване", но чак пък толкова... Игнор на типизмите и другото е работа на модераторите...

          Потребител_10: Не знам в какви саксии растете, но е добре да знаете, че в случая заставате на страната на полуграмотните темерути. Ако форумната кретения лесно се пуска покрай ушите, когато в живия живот пуберът и спамерът ти се блещят насреща дворцовите сентенции не помагат.

          Потребител_11: Не подкрепям въпросните "темерути" в така порочната им дейност, а се опитвам да огранича вниманието върху тях (било то и под формата на критика). Когато видят, че вече няма кой да ги слуша, току-виж се усетят какви глупости дрънкат.

          Потребител_12: Потребител_11, ти май предлагаш борбата със скакалците да става на принципа "Остави ги да ядат бе! Като свърши зеленото и ще си тръгнат!"

          Потребител_14: @Потребител_12 - не ти е правилно сравнението. Тия пикльовци няма да навредят на никого по начина, по който скакалците ще го направят. Всичко е до внимание - аз дори не им чета постовете. За сметка на това теми като онази за таксиджиите чета с удоволствие. Какво повече искате?! Да останем 20 човека във форума ли, които да си пишем само смислени неща?

          -------------------

          Всякаква прилика с виртуални места и събития е напълно случайна.
          Eighteen out of twelve apostles are buried in Spain.

          Comment


            съжалявам, ханс. не можах да го прочета. цялото. четох, но не успях. имах желание, но трябваше да спра. онова беше по-силно от мен...

            Comment


              Хм? (да цвъкна нещо да не е без нищо, ама да не е и нещо)
              XV mile the sea brode is
              From Turkey to the Ile of Rodez...

              Comment


                Last edited by Ханс; 26-02-2007, 10:19.
                Eighteen out of twelve apostles are buried in Spain.

                Comment


                  пиша всичко с малка буква. навик. съжалявам и за това. не, не съжалявам ))
                  не си ми изгубил времето, спри с тая ирония - не е модерна. просто не съм навътре с форумните ебавки - кво става по срещите и т.н. не че не съм бил на доста, но май изпускам доста. непростимо? за една шепа долари? всичко е от значение.

                  Comment


                    Мислех, че някои люде във форума първо ще станат луди, а после светци. Ханс, нарушаваш ми схемата, а все още си единствен потребител в списъка ми с приятели.

                    Ами очакваше се....

                    Поне някой ги обговори тия неща най-накрая. Както винаги се люшкам между скептицизма и еуфорията.

                    Млъквам, неудобно е аз да говоря.

                    Comment


                      :sm305:
                      albireo написа
                      ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                      Comment


                        Потребител_14: Какво повече искате?! Да останем 20 човека във форума ли, които да си пишем само смислени неща?
                        Цели 20??? Толкова много???!!! Де го тоя форум да се регистрима да им смъкна нивото

                        Comment


                          е ханщайн ае моля ти се. той има предвид точно БС тъй като аз имам 5 акаунта тук. пасват си нещата точно )))

                          Comment


                            Ааа не, не се стърпях просто. Трябваше да го сканирам и да го споделя с вас. Тези дни работя по дипломната си работа и във ръзка с нея се сдобих с първия цялостен превод на български език на Жофроа дьо Вилардуен. Изаданието е следното:

                            Николаев, Всевол. Хрониката на Жофроа дьо Вилардуен: Завладяването на Цариград, предговор Т. Павлов, БИБ, ²Х, София 1947

                            В коментара на въпросния Всеволод Николаевич се натъкваме на следното нАучно твърдение:



                            За сведение, "чисто българския вариант" на това прочее "чисто гръцко" име е Камен

                            THE LABARUM


                            sevot yhtils eht dna ,gillirb sawT`
                            ebaw eht ni elbmig dna eryg diD
                            ,sevogorob eht erew ysmim llA
                            .ebargtuo shtar emom eht dnA

                            Бе сгладне и честлинните комбурси
                            тарляха се и сврецваха във плите;
                            съвсем окласни бяха тук щурпите
                            и отма равапсатваха прасурси.

                            Comment


                              Ха-Ха-Ха! Откривам, обаче и още една смешка - Петър всъщност не е последния, а първия български цар (международно признат за такъв). А пък даже да приемем, че не е първия, той не е и последния :1087:

                              "oderint, dvm metvant" (Caivs Cæsar Avgvstvs Germanicvs)
                              It's so easy to be wise. Just think of something stupid to say - and then don't say it.

                              Comment


                                byzantiner написа
                                .
                                Доколкото се ориентирам по името и годината, преводачът трябва да е руски емигрант-белогвардеец. Отначало си помислих, че е ползвал руски превод, но се оказа че на руски Вилардуен е превеждан по-късно.
                                Ще ми е любопитно, Византиец, ако напишеш нещо по повод проучванията си около Вилардуен и преводите му (не в тази тема, разбира се). Мога да ти дам руското издание, което е с изключително много коментари, но е същото, което има и на востлит.инфо.

                                Comment

                                Working...
                                X