Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Pеформата в българското образование

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    За завиването на гайки и карането на камиони... ако този начин на мислене се наложи, става "Прекрасният нов свят"...

    ...прекалено абстрактно стана, не мога да се ориентирам кой какво иска да каже!! :o

    Comment


      Сержант Алексей Воронин написа
      Разглеждам "Под игото" само по себе си - стилът е посредствен, а сюжетът е в стил "сапунка". Вярно, историческо наследство и пр., но не струва. Дори и за описание на епохата не е добър... В това отношение "Чичовци" например е далеч по-добро, Ботев и останалите изобщо не ги споменавам :p
      Един факт да изтъкна, че тука май освен от политика всеки разбира и от литература... Още докато нашите там издатели се канят да го издадат като отделна книга, романът " Под игото" вече бил преведен на английски. Май другите не виждат само "сапунката" в него. Айде малко повече сдържаност в определенията ни какво струва и какво не!!!

      Comment


        Е мисля че тук наистина е въпрос до вкус. Аз например пък нехаресвам като стил на няколко други класици от световната литература, защото ми се струват прекалено елементарни като стил - но това е мой вкус От друга страна "Под игото" ми харесва.
        Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

        请您死在地狱般的阵痛
        [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
        きさまはしんでくださいませんか
        [kisamawa shinde kudasaimasenka]

        Comment


          И според мен имаме значително по-добри писатели от Вазов и книги, значително, в пъти бих казал, от "Под Игото". Но въпрос на вкус, нали

          Към сержант Воронин - ами така става - единно мнение има само на гробището, а навсякъде другаде има множество на мненията Но така или инак - всеки мислещите хора си има свое мнение, това с особена сила важи за един форум. Така че - нормално.
          Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
          Проект 22.06.1941 г.
          "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

          Comment


            Е, разбира се. Обичайната история.

            kocetu написа
            Един факт да изтъкна, че тука май освен от политика всеки разбира и от литература...
            Аз от политика не разбирам. :sm290:
            Last edited by Сержант Алексей Воронин; 01-11-2007, 15:42. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение

            Comment


              Вижте, не искам да се заяждам с никой. Но просто като видя израз от типа "не струва" ...някак си не ми се връзва. Чак такова отричане, доведено до крайност, е добре да се избягва.

              Comment


                Така е. Извинявам се. :damnyou:

                Comment


                  bsb :tup:
                  Наистина, за какво му е на обществото образование? Още в Княза на Макиавели го има черно на бяло, че прости и невежи се управляват по-лесно (със съвременните нюанси на, тъй да ги нарека, `грамотни невежи`).
                  А и какво образование - мисля, че е нужно да ги разделим - образование в смисъл на купчина факти... или нещо друго (какво?).
                  Още веднъж относно критериите за добро и зло: И като порасне това добре възпитано дете, и като започне да развива едни неврози поради перфекционизъм, и като му каже психотерапевта, че в живота - в много, много случаи и ситуации - няма добро и зло, а само различно... И дори и в този момент се проявява решаващата роля на родителите - какви примери за справяне с `грешното`, `чуждото`, `новото` са показали на детето си. Въпреки и това никой не споменава като необходимост към реформата да се очертае законово отговорността на родителите. :sm186:
                  "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                  Comment


                    pnp5q написа
                    Наистина, за какво му е на обществото образование? Още в Княза на Макиавели го има черно на бяло, че прости и невежи се управляват по-лесно (със съвременните нюанси на, тъй да ги нарека, `грамотни невежи`).
                    Още в библията е казано - невежеството е блаженство.

                    А за това, да се определят законно отговорностите на родителите - напълно съм "за", крайно време е...

                    Comment


                      А да разстрелваме родители какво ще кажете?
                      Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                      请您死在地狱般的阵痛
                      [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                      きさまはしんでくださいませんか
                      [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                      Comment


                        А за това, да се определят законно отговорностите на родителите - напълно съм "за", крайно време е...
                        Тови звучи като не лоша идея, но въобще не си представям каква конкретна форма би могло да вземе, така че да е практично. Много лесно може подобна идея да се изврати, а и какви ли институция ще трябва, за да следи за спазването на подобен закон?
                        Но да се върнем на темата.

                        Comment


                          княз Крылов написа
                          А да разстрелваме родители какво ще кажете?
                          Айде да не почваме с разстрелите, че аз лично съм си набелязал около 6 млрд. души

                          Comment


                            Браво!Това е невероятно така да мисли един български ученик!Такъв отговор не съм чувала в моята 33 годишна практика.

                            Comment


                              благовест написа
                              Браво!Това е невероятно така да мисли един български ученик!Такъв отговор не съм чувала в моята 33 годишна практика.
                              Кое, разстрелите ли?

                              Comment


                                gollum написа
                                Но да се върнем на темата.
                                По-скоро ще цъфнат найлъмите, отколкото да се върнем на темата. :vsad: Жалко, можеше да се развие, ама е добре да има добро желание от всички ( или повечето ) потребители. Все пак това не е някакъв чат канал, нали ?!?

                                Comment

                                Working...
                                X