Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Стрелбище

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Стрелбище

    Общи приказки свързани с оръжието, въпроси, споделяне на опит, хвалби, снимки - каквото се сетите, което не допринася към Оръжейният раздел, но ви е интересно.

    Имам въпрос. Забелазвам че редовно попаденията ми с пистолет отиват долу в ляво от където се прицелвам. Това и на 7 и на 25 метра. На 25 мера дори вадя по-добра групираност, понякога три патрона в 2 сантиметра.

    Мислех си че може да е от мерника, но за сега искам да я оставя тази хипотеза.

    Това което срещнах е че вероятно слагам "твърде много пръст" на спусъка. Демек инстинктивно стрелям със ставата а не с върха на пръста. Имали ли сте такива проблеми?
    Доста съм стрелял и преди, но никога не съм забелязал нещо такова. По-скоро съм имал проблем с групираността, отколкото с устойчива стрелба на чомпек.
    This is my signature. There are many like it but this one is mine.

    #2
    Понеже не знам каква ти е стрелковата подготовка, ще задам няколко въпроса без да имам цел да те обиждам.
    1. Сигурен ли си, че обираш мекият спусък до края
    2. Рязко ли натискаш спусъка в момента в който решиш, че си се прицелил.

    Но ако пистолетът ти е нов и още не си свикнал със спусъка му, тези неща ще се регулират с времето
    Сънят е слаб заместител на кофеина!

    Comment


      #3
      Amazon написа Виж мнение
      долу в ляво от където се прицелвам... Имали ли сте такива проблеми?
      Аз имам същия проблем, който се дължи на прекалено силно стискане на дръжката с долните два пръста. Свали си анализираща мишена, Pistol Correction Targets: http://blog.gunlink.info/2012/03/04/...ction-targets/ При правилно прострелян пистолет попаденията извън центъра показват какво не правиш както трябва - нисък захват, хлабав захват, неправилно положение на показалеца върху спусъка и т.н.

      Има и други анализатори: http://www.georgia4h.org/safe/discip...p-analysis.pdf



      Нямате ли инструктори на стрелбището?
      Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
      A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

      Comment


        #4
        Amazon написа Виж мнение

        Това което срещнах е че вероятно слагам "твърде много пръст" на спусъка. Демек инстинктивно стрелям със ставата а не с върха на пръста. Имали ли сте такива проблеми?
        Може би обръщаш излишно внимание на това как натискаш спусъка. Така пръста натиска спусъка излишно силно и цевта се накланя. Имах такива проблеми, когато се стремях да стрелям "правилно". Пробвай да държиш равна мушка и стреляй както ти е най-удобно, дори да не е по "устава". Аз така и не станах Хари Калахан, но по този начин си подобрих групираността - а съм чувал, че това е по-важно. Но може би съм имал различен проблем.
        Quae fuerant vitia, mores sunt.

        Comment


          #5
          Ник, благодаря!
          Ценна информация

          Според мен дърпа рязко спусъка в момента в който изравни мушката.
          Сънят е слаб заместител на кофеина!

          Comment


            #6
            Amazon написа Виж мнение
            стрелям със ставата а не с върха на пръста.
            Тук съветите, които инструкторите дават за положението на показалеца върху спусъка са: сгъвката на пръста при пистолети, върха на пръста при пушка. Разбира се, при пистолети с големи дръжки тове може и да не е възможно.
            Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
            A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

            Comment


              #7
              Благодаря на всички за съветите и ще изчета каквото е предложил Ник. Утре, или вдруги ден съм на стрелбището и ще докладвам дали има резултат.

              ValBo написа Виж мнение
              Понеже не знам каква ти е стрелковата подготовка, ще задам няколко въпроса без да имам цел да те обиждам.
              Че как ще се обиждам, нали за това питам, да получа съвет от по-опитни стрелци. Стрелковата ми подгтовка е нулева. Самоук съм, имам изстреляни към 3 000 патрона, основно 9мм.


              ValBo написа Виж мнение
              1. Сигурен ли си, че обираш мекият спусък до края
              Да - това е едно от нещата които съм тренирал на сухо. Пък и спусъка е дълъг. Странно но с длго оръжие, независимо дали пушка, автомат или арбалет нямам никакъв проблем. Всичко е в центъра, все едно ги нося до там куршумите а не стрелям.

              ValBo написа Виж мнение
              Но ако пистолетът ти е нов и още не си свикнал със спусъка му, тези неща ще се регулират с времето
              Нов е и с доста твърд спусък. Имам не повече от 500 патрона през него. Стрелял съм със същият модел преди, но беше с преправян Апекс спусък - като коприна.

              Nick написа
              Нямате ли инструктори на стрелбището?
              Имаме, мислиш ли че трябва да изкарам един курс?

              Юлиан Август написа Виж мнение
              Може би обръщаш излишно внимание на това как натискаш спусъка.
              Със сигурност го има и това. Тренирам и в къщи. И си прав, че като не се замислям, като че ли инстинктивно уцелвам повече.

              Nick написа Виж мнение
              Тук съветите, които инструкторите дават за положението на показалеца върху спусъка са: сгъвката на пръста при пистолети, върха на пръста при пушка. Разбира се, при пистолети с големи дръжки тове може и да не е възможно.
              Мен ми е голяма ръката. Аз точно така стрелям, сгъвката на пръста на спусъка. Пишеше че уж това ми бил проблема.
              С пушките нямам грижи, всичко е групирано и в целта.
              This is my signature. There are many like it but this one is mine.

              Comment


                #8
                Amazon написа Виж мнение
                Имаме, мислиш ли че трябва да изкарам един курс?
                Ако инструкторите са стрелци - да, ще ти е полезно. Проблемът е, че повечето инструктори са обучени да осигуряват най-вече безопасността на стрелбите и малцина от тях са добри стрелци с голям опит. Например, повечето от нашите range officers на полицейското стрелбище на което ходя са такива - safety first and nothing else. Такива не могат да ти дадат полезен съвет за техниката на стрелба.
                Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                Comment


                  #9
                  Да и нашите range officers са така, обаче на стрелбището се провеждат и курсове, даже имат отделно стрелбище за това.
                  This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                  Comment


                    #10
                    ValBo написа Виж мнение
                    1. Сигурен ли си, че обираш мекият спусък до края
                    Не всички пистолети имат двустепенен спусък за обиране. Например, Colt 1911 и австрийският М.12 отсичат изведнъж, нямат две степени. Ходът на спусъка при 1911 е съвсем малък; добре, че пистолетът е с отлична ергономичност, иначе би бил труден за стрелба.
                    Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                    A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                    Comment


                      #11
                      Нямам толкова богат опит. Даже си признавам - не знаех, че стискането на долните два пръста, могат да доведат до подобна грешка.
                      Но така както е описанието, от моя опит, идва от две неща - рязко натискане на спусъка, и недообиране на мекия спусък, което често е съчетано с първото.
                      Това са типични новобрански грешки или непознаване на ново оръжие. Аз ги правих същите неща наскоро, докато свикна с SP-то :-)

                      Амазон, при дългите оръжия не се получава този проблем, защото имаш опора от другата ръка
                      Сънят е слаб заместител на кофеина!

                      Comment


                        #12
                        При мен има парадокс - ръцете са ми малки и да стрелям с ютии като Берета 92 Ф или дори Глок 17 ми е неудобно. Попаденията ми с такива са меко казано посредствени. Обаче с НК 23 ми е песен и съм почти толкова точен, колкото и с Лейди Смит, който ми е любим, с който имам най-много изстрели и съм най-точен. Някъде греша при захвата и няма да е зле да пробвам мишените на Ник.
                        Quae fuerant vitia, mores sunt.

                        Comment

                        Working...
                        X