Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Славянски легион

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Славянски легион

    Преди няколко години слушах за евентуално сформиране на Славянски легион(или батальон) от руснаците, наподобяващ Френския Чуждестранен. Търсех известно време някаква информация за него и като се изключат сайтовете, копиращи едни от други информация от 2011, няма нищо ново. Любопитно ми е, така че ако някой има някаква нова информация, нека сподели.

    #2
    "Славянският легион" не наподобява с нищо Чуждестранния. Това беше частна инициатива от 2012 г., която събра няколкостотин души като наемници-доброволци в Сирия, но историята приключи бързо и безславно - още в първото сражение понесоха загуби (мисля дузина ранени, убити нямаше) и се изтеглиха от Сирия (или "ги" изтеглиха), а организаторите, доколкото си спомням, даже май бяха арестувани при връщането си в Русия. Затова не откриваш нова информация, просто това начинание приключи отдавна (пролетта-лятото на 2012 г.).

    Пилот беше пускал материали, според които организаторите (не им помня имената) сега пак се занимават с вербуване на доброволци-наемници за Сирия, но вече под шапката на службите за сигурност.
    "No beast so fierce but knows some touch of pity."
    "But I know none, and therefore am no beast."

    (Richard III - William Shakespeare)

    Comment


      #3
      ЧВК, просто наемници, може би донякъде идеологически мотивирани, но в съвсем слаба степен. Май бяха останали с впечатление, че ще охраняват нещо си в тила, а ги пратили в някакъв объркан бой и се изтеглиха.


      thorn

      Средновековните църкви в България

      Comment


        #4
        Повече от няколкостотин човека наброяваше легиона Dinain,мисля че за цялото си пребиваване в Сирия през редиците на легиона бяха минали около 2000 души,поне такава информация беше излязлa!

        Comment


          #5
          Само това съм срещал - съществува си под формата на някаква ЧВК с подкрепа на службите.

          По их словам, «Славянский корпус» как единое подразделение перестал существовать в октябре 2013 года, когда командиры пошли под арест, а бойцы разъехались по своим регионам. Вновь на службу они вернулись уже к другому заказчику. Позвал их коллега, из бойца ставший командиром, — Вагнер.
          По следам «Славянского корпуса»

          Ядро будущей «ЧВК Вагнера» сформировалось там же, куда бойцы отправились сегодня, — на территории Сирийской республики. Осенью 2013 года российские менеджеры частной военной компании Moran Security Group Вадим Гусев и Евгений Сидоров сформировали отряд из 267 «контракторов» для «охраны месторождений и нефтепроводов» в воюющей республике.

          После месячной подготовки в лагере под Латакией вместо охраны буровых установок «Славянский корпус» влип в боевое столкновение с частями Исламского государства Ирака и Леванта (ИГИЛ — запрещенная в России организация) и после ранения шестерых своих бойцов отступил. Результатом не то незапланированного боя, не то денежных недоразумений с заказчиком стало разоружение «корпуса» и эвакуация в Москву. Во Внуково два чартера из Сирии встретили следователи ФСБ. Гусева и Сидорова задержали, предъявив обвинение в наемничестве. Бойцов допросили и отправили по домам, изъяв предварительно электронные носители информации.

          Спустя полгода, как рассказали участники, многие из них встретились в Крыму в роли «вежливых людей», разоружавших украинские военные базы. Через год с небольшим на Юго-Востоке Украины появилось не известное ранее, хорошо вооруженное и снаряженное подразделение. Не прошло и двух лет, как поредевший в боях батальон вновь погрузился в самолеты курсом на Сирию.
          Целите (дълги) статии тук:

          Личный номер вместо паспорта, запрет на мобильную связь и Интернет, обязательство молчать 10 лет — условия найма в частную военную компанию Вагнера. «Фонтанка» ознакомилась с инструкциями ЧВК для Сирии. !(function(w,m){(w[m]||(w[m]=[]))})(window, 'mtzBlocks'); Пассионарные мужчины, прочитав на

          Comment

          Working...
          X