Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Майтапи ¹ 5

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Почивките в чужбина са вредни за вашето здраве, обяви главният санитарен лекар на Русия
    "По-добре е да не претоварвате организма си с резки температурни амплитуди и климатични промени. В рамките на 7-10 дни организмът, особено детският, трудно се пренастройва към условията на друга климатична зона, а след това пак за кратко време - обратно към условията на хубава руска зима", отбелязва Анна Попова.


    Read on
    "No beast so fierce but knows some touch of pity."
    "But I know none, and therefore am no beast."

    (Richard III - William Shakespeare)

    Comment


      Truth will save the world

      Comment


        Dinain написа Виж мнение
        Почивките в чужбина са вредни за вашето здраве, обяви главният санитарен лекар на Русия
        "По-добре е да не претоварвате организма си с резки температурни амплитуди и климатични промени. В рамките на 7-10 дни организмът, особено детският, трудно се пренастройва към условията на друга климатична зона, а след това пак за кратко време - обратно към условията на хубава руска зима", отбелязва Анна Попова.


        Read on
        Не виждам нещо крещящо невярно. Не знам само за бубонната чума в сащ. Но като цяло да, смяната на климата и типичната храна като цяло въздейства негативно на организма. Не че това е спряло хората от почивки в чужбина.

        Comment


          Ами така си е, вярно е - почивките в чужбина са вредни за здравето. Затова си стойте вкъщи.
          "No beast so fierce but knows some touch of pity."
          "But I know none, and therefore am no beast."

          (Richard III - William Shakespeare)

          Comment


            Dinain написа Виж мнение
            Ами така си е, вярно е - почивките в чужбина са вредни за здравето. Затова си стойте вкъщи.
            Не е за тази тема, тук вече коментираме сериозна оценка на съотношението вреда/полза. В повечето случаи ползите са повече от вредите. Но не винаги. Предлагаха ни една програма за мобилност по "Еразъм" конкретно за държавите от близкия изток (включително и Израел) и честно да ти кажа каквито и да са ползите (включително и директни финансови ползи за мен в обем на 50% от годишния ми доход), нито една от тях не би ме накарала да пътувам по работа в този регион и по това време. Потенциалната вреда далеч превъзхожда потенциалните ползи.

            Comment


              Еридемия от бубонна чума в САЩ? Кока кола ли е приносителят?
              This is my signature. There are many like it but this one is mine.

              Comment


                Аз неслучайно написах "read on", ама чукча-ангел си мели за Близкия Изток...

                Руснаците вече бяха предупредени от съображения за сигурност да избягват такива любими ваканционни дестинации, като Египет, Турция и Тайланд, посочва "Ройтерс". Сега Попова ги съветва да бъдат предпазливи и относно пътувания в Европа и САЩ.

                В Европа, каза тя, наличието на големи маси бежанци от Сирия повишава риска от инфекции. В САЩ пък, според нея, тази година били регистрирани 10 - 15 случая на бубонна чума.


                +Пияни от кока-кола войници.
                "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                "But I know none, and therefore am no beast."

                (Richard III - William Shakespeare)

                Comment


                  Значи БИ отпада по разбираеми причини, Северна Африка (Египет) тоже; Тайланд зачерква Южна Азия. В Европа бежанците носят болести, САЩ са поразени от чума; северна Азия се е Русия, а в Крим нямат ток. Хм, труден избор - остават Южна Америка и централна и южна Африка за почивка - ама те доколкото знам баш не са от най-безопасните и хигиенични географски области, особено Африка, ако избереш Мавритания или Либерия за годишната отпуска.

                  А, има и Австралия. Ама и там едни страшни гадини се въдят, не ти е работа...



                  A 1.5m long goanna gave man working in his yard a fright when it scaled the outside of his house. Eric Holland snapped a photo of the unexpected visitor


                  Тоя как е взел камерата, вместо пушката...
                  "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                  "But I know none, and therefore am no beast."

                  (Richard III - William Shakespeare)

                  Comment


                    Dinain написа Виж мнение
                    Тайланд зачерква Южна Азия.
                    Напротив, много сериозно спрягат Виетнам и Индия.
                    "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                    Comment


                      Където има по-малко болести или климатът е различен, да? Ти наистина ли не разбираш идиотизмът в дописката - че ако в Европа и САЩ има "опасност от инфекции", това автоматично зачерква целия останал свят? Индия...?
                      "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                      "But I know none, and therefore am no beast."

                      (Richard III - William Shakespeare)

                      Comment


                        Dinain написа Виж мнение
                        Аз неслучайно написах "read on", ама чукча-ангел си мели за Близкия Изток...




                        +Пияни от кока-кола войници.
                        А защо си мислиш, че не съм го прочел? Дадох пример какво ЗА МЕН е неприемливо съотношение вреда/полза.
                        А политическата употреба на въпроса си е точно за тази тема, в това няма две мнения. Проблема идва когато нечия патологична фобия започва да пречи да вижда истината криеща се зад пропагандата.

                        Comment


                          Dinain написа Виж мнение
                          Където има по-малко болести или климатът е различен, да? Ти наистина ли не разбираш идиотизмът в дописката - че ако в Европа и САЩ има "опасност от инфекции", това автоматично зачерква целия останал свят? Индия...?
                          А-а, извинявай! Ти търсиш в дописката логика...
                          "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                          Comment


                            Затова е смешно, а уж е сериозно.
                            "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                            "But I know none, and therefore am no beast."

                            (Richard III - William Shakespeare)

                            Comment


                              Click image for larger version

Name:	12316357_10204085661821408_8488588065179018201_n.jpg
Views:	1
Size:	30.7 КБ
ID:	548738

                              Comment


                                This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                                Comment

                                Working...
                                X