Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Майтапи ¹ 5

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    "No beast so fierce but knows some touch of pity."
    "But I know none, and therefore am no beast."

    (Richard III - William Shakespeare)

    Comment


      kamos написа Виж мнение
      Какво му е смешното на случая със Волен Сидеров?Щом това може да се случи на депутат от политическа партия в парламента,представете си какво ще стане с някой обикновен човек,който не се държи като папагал...
      Смешното в този случай,е как хора протестират срещу опозиционната партия в държавата.Такова нещо не се вижда често!
      Смешното е как толкова много хора, след толкова много години, все още му се вързват на номерата. Да включително и протеста срещу опозиционна партия, отново е част от това вързване на стари номера.

      Comment


        Говорят си двама приятели:
        - Мите, едно време каниш мацка у дома, черпиш я с локум и....правите секс. А сега локума ли развалиха, какво стана...
        Войната е безсмислена, но друг изход няма.
        There is no sense in the struggle, but there is no choice but to struggle.

        Ърни Пайл

        Comment


          Мноо ги мразим тия колоездачи. Чесно! Като тръгнем значи с колата на некъде и само ми се пречкат по улиците. Секи път! Ей така си джиткат направо по платното, `бах ти и наглеците. Нема ли за тях тротоари?! Нема ли чукари?! Там да карат, да блъскат ония улави пешеходци и гламави туристи. И гледам все повече стават. Не`кви гейчета се накачурили на колелета и въртят педали, едни такива отнесени и дебилни, секаш секи момент ше цунат асфалта. Въобще не приличат на мъже. Вместо да земат да се качат на кола като хората, да си пуснат музичката вътре, да палнат цигарка, да се отпуснат на кожата, та да ги види света, те ми зели да се шматкат наоколо, като некакви девойки в мензис.

          Оня ден, некакъв минзухар от тия спира до мене и ми вика нещо. Аз го отебах моменталически, щото с убитаци не приказвам. А и тамън бех надупил едно парче на Анелия. Мноо яко! Жестокария, братче! На следващия светофар, сопола ме настига и пак ми говори нещо с тънката си устица. Държи в ръце некаква кутия и я размахва. Спирам аз музиката, поглеждам го страшно и му викам:
          - КАжи!
          - Нещо си изпуснахте на предишния светофар, господине – ми вика той и ми подава нек`ва смачкана кутия цигари.
          - Абе, мульо, не виждаш ли, че е празна, бе? Аз за това съм я хвърлИл. Да не съм луд пълна кутия „Парламент” да изметкам?!
          - Ми изхвърлете я тогава в някое кошче. Не може да замърсявате града по този начин.
          Ей ся ще видиш ти един начин, викам у аз и слизам от колата. Гейчето обаче вместо да побегне, гледам го, и то слиза от колелото. Още по-добре, си викам, са ще хапне неколко тупалки, друг път да не повтаря тая фатална грешка. Отсреща обаче, оная ми ти кука, регулировчика, в средата на кръстовището надува свирката, като гайда и ми маха с палката като откачен. Гледам всички тръгнали. Качих се обратно в мерджана, завъртех гумите ядно и си викам, са ще го пипна тоя плазмодий на следващия светофар. Меркам в задното огледало и гледам, оня изчезва в една пряка отзад. После гледам, метнал ми вътре мръсната кутия баш на седалката. На КОЖЕНАТА СЕДАЛКА, неговата мама!!!

          Друг един такъв сърфист ми се репчеше нещо, докато кротко си паркирах колицата на един тротоар. Не съм можел да спирам там! Било велоалея! Нямало значение, че съм с мерцедес. И с мерцедес пак неможело! Алея за колелета било! К`ва алея, кви пет лева?! На вас и алеи ли почнаха да ви правят, бе?! То в София са тесни улиците за колите, те взели да им правят алеи, представете си! Нема къде да се паркира по тротоарите, те взели алеи да им правят на гейчетата. Да си карат спокойно, необезпокоявани, като баровци, нашироко. Кеф ти нагоре, кеф ти надолу, после а налево, а надесно... като некакви балерини. А свестните хора, тех кучета ги яли. Да карат колите си с 5 километра в час и да се тъпчат в задръствания! Да си късат нервите. Да закъсняват за работа. Да ги глобяват куките! За да може тия убитаци да си разхождат колелетата. Утре ще поискат и паркинги за колелета, светофари за колелета, мивки за колелета, магистрали за колелета, ресторанти за колелета... Изпедерасти се тая държава, бе! Нема такава втора по света! Ама това е така, да знаете, щото е прост народа. Мноооого прост! Нали знаете `кво е казал един древногръцки моторист: „Прост народ - слаба държава”.

          У Холандия било така! Аз нали съм бил у Холандия, като ходИх да купувам мерджана. Там само травестити, негри и ислямски терористи –дотам са се докарАли с тия колелета. Ама за природата се били грижели. Екологично било. Не замърсявали въздуха. Мене ми не требва чист въздух, ако требва да се пружим отгоре на колелото, като некой гол червей. И да въртим педали, като смахнат. Зелени били! Знам ги аз и зелените и те са едни геюве безподобни! И те колелета карат. Целото море искат да е голо като Тамбукту – само пясък и дървета, да нема къде човек да обърне едно джони, да покара джет, да полегне като хората, да се разкърши на дансинга... Само къмпинги и колиби можело... Бе ние да не сме некои тарамбуки, бе?!

          Е нема живот в тая държава вече. Простотия отсекъде!
          http://mamkamu.blog.bg/
          http://gledam.blogspot.bg/

          Comment




            Старо, но златно.
            "No beast so fierce but knows some touch of pity."
            "But I know none, and therefore am no beast."

            (Richard III - William Shakespeare)

            Comment


              Tom_Calm,това трябваше да го сложиш като цитат, защото сега излиза, че са твои думи и ти си главния герой в разказа. Иначе наистина беше яко четиво.

              Comment


                Tom_Calm написа Виж мнение
                Изпедерасти се тая държава, бе!
                Факт

                Comment


                  Tom_Calm написа Виж мнение
                  ...
                  Щом не пускаш източник значи е твое. Поздравления, много е готино Даже май преди време бях пускал линк към произведението ти в настоящата тема.
                  This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                  Comment


                    Всъщност, голяма част от велосипедистите каращи в града са напаст.
                    Не спазват никакви правила, минават както и където си искат, карат без каска, без жилетка, без светлини, дори и нощем, и са нагли.
                    Преди година и нещо бих един, защото не само, че удари жена на пешеходна пътека, ами беше и нагъл да псува(и мен включително).
                    Аз съм с две ръце за нормални велоалеи, не като ерзац творението по Тодор Александров и за еко велотранспорт. Но преди да стигнем скандинавците, трябва да се променим ние.
                    Сънят е слаб заместител на кофеина!

                    Comment


                      Да, текстът е мой. Радвам се, че ви е харесал. "Лирическият герой" обаче не съм аз
                      http://mamkamu.blog.bg/
                      http://gledam.blogspot.bg/

                      Comment


                        ValBo написа Виж мнение
                        Но преди да стигнем скандинавците, трябва да се променим ние.
                        Повярвай ми, велосипедистите са изметта на човечеството не само в България. При мен е същото. Нахални са, правилника не важи за тях и нямат инстинкт за самосъхранение. Карат по пътища без банкет и с ограничение на скоростта 90 км/ч.
                        Съответно те карат да навлизаш в насрещното. Което не само че е забранено, но и знаем до какво води.
                        Моите уважения че си му раздал шамарите на оня мухъл.
                        This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                        Comment




                          thorn

                          Средновековните църкви в България

                          Comment


                            Е няма какво да се хилим, прав си е човека Само с една корекция - вместо да се дават шамари, по-добре го подгони с колата да го газиш. Щото ако не успееш, поне можеш да дръпнеш с мръсна газ

                            Comment


                              Няма нужда!
                              Аз съм 190 см почти, над 100 кг и с 30-тина години различни БИ.
                              По-малко ще го боли, ако реша да го газя с колата
                              Сънят е слаб заместител на кофеина!

                              Comment


                                Е, така става, съгласен съм

                                Comment

                                Working...
                                X