Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Майтапи ¹ 5

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    кало написа Виж мнение
    Картите бяха основно по 21 дни - три седмици.
    Въпрос на организация явно - не знам къде са били по 21 дена - всъщност, май наистина комсомолските и пионерските лагери бяха по толкоз. С родителите ми обаче винаги съм била на 7 или 14-дневни смени - в пролетната ваканция (от 1 до 10 април) - с баба на планина, през лятото - 2 седмици - на море.
    "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

    Comment


      pnp5q написа Виж мнение
      И тука вече идваме до варианта, че има пари от честен часпром на дребно след работа - което вече е станало "приемливо" седемдесетте.
      Спомням си за слухове, как новобогаташите (келнери, шофьори към СОМАТ или Булгарплод, склададжии и т.н. буржоа) изкупували на двойни цени печалбите от тотото. Примерно спечелиш 6-ца от тотото, демек 20 000 лева и някой такъв ти изкупи фиша примерно за 40 000 лева и си изпере паричките.
      Предполагам че вече след 35-то постановление и поотпушването на частната инициатива, тези проблеми вече не са стояли.

      Въобще някой знае ли какво точно беше това 35-то постановление? На мен ми е малко мътно. Май е разрешавало дребният частен бизнес, малки фабрички и т.н.?

      Нямаше ли някаква тема за Народната Република? Опитвам се да я намеря но нещо не мога.
      This is my signature. There are many like it but this one is mine.

      Comment


        За Указ 56 ли става въпрос?
        Сънят е слаб заместител на кофеина!

        Comment


          ValBo написа Виж мнение
          За Указ 56 ли става въпрос?
          Ами не знам. Сигурно. Не знам защо това "35" ми е останало в главата.

          P.P: Сега попрегледах и излиза че този указ 56 е бил просто вратичка на номенклатурата да окрадат по-печелившите предприятия 89-та година.
          Last edited by Amazon; 01-10-2015, 21:26.
          This is my signature. There are many like it but this one is mine.

          Comment


            Тия не ги знам хич - знам само, че на две-три преки имаше поне едно обущарско ателиенце - и един часовникар за квартала; въобще занаятите май не са закривани напълно; но това, което имах предвид е неофициално заработване на "приятелски" начала - примерно дърводелец прави столове, туй-онуй, електричар ремонтира битови уреди, такива неща.

            И сега по темата:
            Click image for larger version

Name:	1443712053-9354dac1d00b3ec96fdbcdf062bc7e02.png
Views:	1
Size:	541.5 КБ
ID:	548397
            "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

            Comment


              Amazon написа Виж мнение
              Ами не знам. Сигурно. Не знам защо това "35" ми е останало в главата.

              P.P: Сега попрегледах и излиза че този указ 56 е бил просто вратичка на номенклатурата да окрадат по-печелившите предприятия 89-та година.
              Двете вървят заедно (35-то постановление и указ 56). Постановлението позволява да се бачка частно, а указа позволява да се регистрират частни фирми. Вярно е, че много народ преточи кинти с тия фирми.

              Comment


                Click image for larger version

Name:	tmp_31309-FB_IMG_1443724289674371855473.jpg
Views:	1
Size:	78.0 КБ
ID:	548398
                "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                "But I know none, and therefore am no beast."

                (Richard III - William Shakespeare)

                Comment


                  pnp5q написа Виж мнение
                  Въпрос на организация явно - не знам къде са били по 21 дена - всъщност, май наистина комсомолските и пионерските лагери бяха по толкоз. С родителите ми обаче винаги съм била на 7 или 14-дневни смени - в пролетната ваканция (от 1 до 10 април) - с баба на планина, през лятото - 2 седмици - на море.
                  Просто си много млада.
                  През 70-те картите бяха за 21 дена. През 80-те му поотпуснаха края - да има за повече, ама по-малко.
                  Тогава измислиха и балкониерите.
                  "Culture is roughly everything we do and monkeys don't."
                  FitzRoy Somerset, 4th Baron Raglan

                  Comment


                    Amazon написа Виж мнение
                    в Дружба е било пълно с французи
                    В Слънчев Бряг беше пълно с германци. Ние всяка година се засичахме с едни и същи хора на "нашето" място на плажа, като говоря за 5-6 пореди години.

                    Comment


                      "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                      "But I know none, and therefore am no beast."

                      (Richard III - William Shakespeare)

                      Comment


                        Диалог в военкомате: "Ты кого больше ненавидишь - укропов или чурок?" - "Эээээ, ну чурок" - "Поедешь в Сирию!"


                        thorn

                        Средновековните църкви в България

                        Comment


                          Click image for larger version

Name:	ce06504a68b2407e8984b93b68609bac.jpg
Views:	1
Size:	247.8 КБ
ID:	548402
                          "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                          Comment


                            За Третьей Мировой надо наблюдать комфортненько
                            Truth will save the world

                            Comment


                              Асад се разплака: „Само Путин може да спаси света от американското зло“…



                              И аз пуснах една сълза.
                              "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                              "But I know none, and therefore am no beast."

                              (Richard III - William Shakespeare)

                              Comment


                                Пак засилихте езиковата дискриминация тук

                                В една друга тема някой спомена CNN и се сетих за това:

                                Comment

                                Working...
                                X