Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Майтапи ¹ 5

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts



    thorn

    Средновековните църкви в България

    Comment


      Ей такива :клиенти" най обичам да ги отсвървам, особенно рпедвид че колкото са по-бедни/неплатежоспосбни толкова с апонагли и устати. Миналата седмица някакъв такъв американец, цяла вече ми ръсеше мозък как непременно трябва да направя един проект ии как мног още се продава. Накрая ми писна предложих му д аму го направя само за него + серия + изключително атрактивна цена и човечецът изчезна...бше от вида "дайте да дадем". "клиентът винаги е прав" е тотална простотия.

      Comment


        "клиентът винаги е прав" е тотална простотия.
        Е, в интерес на истината, има клиенти и клиенти . Попадал съм и на много свестни хора, с които се работи лесно. Но не рядко и на дебили, като описаните там. Гадно е, когато не си си сам шеф и ти се налага да работиш с такива, но си има начини за оправяне и в такива ситуации. Но като цяло си прав - колкото по-малко са готови (смятат че трябва) да платят, толкова повече претенции има. Особено забавни са клиентите от типа на "не знам какво точно искам, но не е това" (на, примерно, петата итерация на проект). И също толкова тяхната противоположност: "О, аз искам нещо много оригинално, мое си да ми направите." И след това ти показват някой много известен знак (или реклама) и добавят: "ама да е точно като това". Пак е хубаво, ако го кажат веднага (поне не си губиш времето да им създаваш нещо "тяхно си"). Уви, най-често са от този тип, но до споменаването, че искат да е "точно като това" се стига чак на н-тия проект (нищо че са си го знаели поначало). Но има и хора, с които се работи много лесно. Рядкост са, но ги има.

        Comment


          Gaden Gogi написа Виж мнение
          "клиентът винаги е прав" е тотална простотия.
          Ами то затова тази мисъл си има продължение, просто създателя й е решил да се пошегува и не я е казал цялата отначало - "Клиентът винаги е прав, освен когато не е прав."

          gollum написа Виж мнение
          Особено забавни са клиентите от типа на "не знам какво точно искам, но не е това"
          При клиентите, с които аз работя, има една малка промяна: те са по-скоро от типа "Не знам какво искам, но го искам веднага" (това също може да се приеме и за мотото на голяма част от жените, но това е друга тема).

          Comment


            "No beast so fierce but knows some touch of pity."
            "But I know none, and therefore am no beast."

            (Richard III - William Shakespeare)

            Comment


              "клиентът винаги е прав" е тотална простотия.
              Айде сега... всички сме и клиенти и доставчици цял живот, в различните ситуации. Каквито са хората, такива са и "клиентите".
              Хора, които не знаят какво искат - колкото щеш, какво чудно, че някои от тях са клиенти на някой друг?
              Ся, гадно е, ама абсолютно същите компилации могат да се направят с "доставчици от ада" - някой, дето ти е доставил некачествено, бавно и скъпо продукта/услугата, която си поискал. Броят им е еднакъв, следвайки логиката че броят на левите и десните завои в света е равен.
              "No beast so fierce but knows some touch of pity."
              "But I know none, and therefore am no beast."

              (Richard III - William Shakespeare)

              Comment


                Dinain написа Виж мнение
                И който е фалирал три пъти, генерирал безброй скандали и никога не е заемал каквато и да е обществена длъжност.
                Хе, американците избраха Обама, който няма опит в НИЩО, ти си се загрижил за Тръмп. По време на краткото му сенаторство 85% от гласуванията на Обама са "present". Трудно ми е да си представя по-неквалифициран президент.
                Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                Comment


                  Аз мога, защото си имам такъв в момента :-)
                  Сънят е слаб заместител на кофеина!

                  Comment


                    ValBo написа Виж мнение
                    Аз мога, защото си имам такъв в момента :-)
                    Уви, да. Но нека спираме с политиката моля. Имам лош опит от обсъждането на съвременна наша политика на форума.
                    Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                    Проект 22.06.1941 г.
                    "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                    Comment


                      CrazyRussianHacker: Luk haw pritti unbelievable is that, a, bum, aaaaaaaaaaaaaaaaa, it almost bеornt me


                      Няма как да не му стана фен
                      Quae fuerant vitia, mores sunt.

                      Comment


                        ValBo написа Виж мнение
                        Аз мога, защото си имам такъв в момента :-)
                        И аз мога - Тръмп.
                        "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                        "But I know none, and therefore am no beast."

                        (Richard III - William Shakespeare)

                        Comment


                          Шегите с Тръмп не са ми много забавни вече - повтарят само едно и също, а мен ме кефи по-завъртян тип хумор. Мисля, че от The Onion се справят много по-добре с Хилари - изключително креативен подход

                          P.S. Хайде нещо и за Nick

                          Comment


                            Много яко! Цял ден се кефя.
                            Много добре разкрива тенденцията на ефективния мениджмънт от кризата насам да злоупотребява с ентусиазма към работата (хем нарочно го изискват на интервюта!).

                            По темата:
                            Click image for larger version

Name:	ae6K3VQ_460s_v1.jpg
Views:	1
Size:	74.1 КБ
ID:	553417
                            "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                            Comment




                              Ако имате някоя затлачена чакра, това ще да му е майката

                              Comment


                                Кухулин написа Виж мнение
                                Ако имате някоя затлачена чакра, това ще да му е майката

                                За обикновени люде - същото, с чешмяна вода - подходящо за готварски (ашуре) и козметични цели.
                                А това ми е любимо:
                                Click image for larger version

Name:	1459938094176175501.jpg
Views:	1
Size:	33.7 КБ
ID:	553418
                                "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                                Comment

                                Working...
                                X